Úzkosť

Inari

Ahojte, dlho som sa neozvala, lebo mi bolo fajn :), len som si citala ako sa kto ma. Uz skoro dva tyzdne mozem povedat ze wow vnimam normalne, ukludnila som sa, zivot je skvelyy :)az na piatok, rozhodila ma jedna vec v praci a chytili ma dva ataky (prvy zimnica, chvenie, zle myslienky, druhy horucava, trasenie ruk.
Ale je uzasne ze aj bez liekov sa zvladam, prestala som pit kavu davam si len bezkofeinovu obcas. Viem ze nie som z toho vonku, bala som sa ze bez liekov nevydrzim, no da sa to :) teda v mojom pripade.
A zaujimave je ze vcera sme boli v muzeu, vsetko ok, ziadne stavy z mnozstva ludi, malo vzduchu a pod..ked mne bolo zle, aj priatel vravel ze aj on sa tak citi, tak to bolo v norme, len sme dosli k casti kde bolo simulovane zemetrasenie sprevadzane strasnym hukotom a krikom a vtedy mi prislo riadne zle. Asi to bola ta intenzita hluku a tras co vo mne sposobilo paniku.
Vtedy som utiekla :)inak sa naozaj zvladam haha a drzim aj vam palce. viem ze sa musim vyhybat zmatku, hluku pokial sa to da, vypatym situaciam, hadkam..niekedy je to tazko, lebo ja si rada pokricim ked ma nieco stve, takto sa musim naucit sebaovladaniu, co nezaskodi ;)
my tu mame dnes volno, tak nech vam pracujucim cas rychlo zleti a uzijete este slniecko

misiak

Caute vsetci.chlastat na ad mozete ale nie ako ja iba z mierou :) pytal som sa na to psychosky.na ad co sa beru dlhodobo napr.SSRI sa alkohol moze.s anxiolitikami sa alkohol vobec nesmie uzivat.ako sa inak mate? Ja som zas mal tazku noc.asi to uz vzdam.ved mesiac je super a potom ma jeden zly den zabije.potom nemam zrazu silu ani chut zit.je to mozne? Ako moze byt cloveku dlho fajn a potom dno?

tatiana26

Tak a je tu pondelok a opäť sme v práci.. :) Dnešné ráno bolo bojové, som trochu zaspala, zabudla som si polovicu vecí, ALE stihla som to :)Poobede mám terapiu.

A tiež idem znovu tej homeopatičke mojej, tak TATI snáď budem rovnako úspešná ako ty :) Apropo, nože mi ešte raz napíš názov toho homeopatika...pamätám si tú thuyju a to prvé bolo čo?

Kachita, no tento tvoj príspevok, to bolo hádam aj na uverejnenie niekde :) Fakt sa teším, že ti je lepšie

tati

ahojte!ja som mala uzasny vikend a uzkost na mna uplne zabudla:-)dnes som zacala trening v praci skoro rano a vcera sa ku mne na tyzden nastahoval priatel,lebo spolubyvajuci odisiel na dovolenku,co su faktory,ktore u mna vyvolavaju triasku takmer vzdy,ale zatial sa citim dobre a tesim sa tomu.mam pocit,ze pre mna bolo velmi dolezite dospiet do stadia,kedy som sa vo vnutri zmierila s tym,ze mam co mam a zacala to akceptovat ako sucast mojej osobnosti...a samozrejme nedam dopustit na tie homeopatika,ktore som dostala:-)

Kachita

Jaj, Tatianka moja, dakujem za krasne slova. Uz mi to sice neraz povedali, aj v skole, aj v rodine ale este sa akosi k tomu nemam. Nie pre lenivost, skor pre pocit nedostatocnosti. Ono to cele asi vo mne musi dozriet :)
Ja mam pekny vikend, vlastne ani nie vikend, ale celkove tieto dni. Som pokojna, nie stastna, ale spokojna. Stastie je chvilokovy vybuch radosti, ale spokojnost moze byt trvacna a ma liecive ucinky. Viete, ze nahla radost je silny pozitivny stres, ktory tiez je schopny vyvolat uzkostne ataky?
Pred par tyzdnami som pochopila, ze v podstate vsetko co clovek k zivotu potrebuje, ma vo svojom okoli. Samotne cestovanie a hladanie prace vonku je casto dosledkom nasej slepoty. Nie sme schopni vidiet. Vidime do dialky a myslime do dialky a verime v dialku. Ale prave tu a teraz je to najsilnejsie.
Nastastie som teraz schopna vnimat svoju mrchu ako cosi fyzicke, ak sa aj trosku prejavuje, beriem ju ako ked mi pisti v uchu,proste fyzicky prejav. Strasi ma, ale nema na mna teraz dosah. Neviem, ako vam to mam vysvetlit. Proste citim, ze som. Tu a teraz.
Ja verim tomu, ze vsetci k tomu mozeme dospiet. Citim, ze doba a system, v ktorom zijeme, nas casto taha k inym myslienkam. Myslienky ako musim, mala by som, nestiham.....A ako sledujem teraz mojho spiaceho psa, pochybujem ze pozna taketo slova :)

katkaxxx

fida asi preto ti nik neodpisal, lebo pises stale o tych istych priznakoch, uz velmi velakrat sa tu o tom pisalo, pozna to asi kazdy kto ma uzkost, je o tom tiez mnozstvo informacii na internete, takze staci aby si do googlu zadala slovo "uzkost" a vyhodi ti to tie priznaky co popisujes.

monakola

fida- neviem ako dlho berieš lieky, ale ja som prežívala presne to isté čo opisuješ na začiatku liečby, chce to istý čas. Ja som začala pociťovať úľavu asi po mesiaci a potom až po istom čase som sa cítila úplne dobre. Asi tri mesiace mi bolo celkom fajn a potom sa to zase zhoršilo. Teraz beriem už štvrtú kombinácie liekom lebo mi nejak nesadli. Tiež som mala niekedy obdobia že to už vzdám a keby ma nebola rodina podržala neviem ako by to dopadlo, človek potrebuje podporu. Radím ti vydržať, zlepšenie sa dostaví,ale musia ti sadnúť lieky. Držím palce:):):)

tobi

ahooojky :o) tak ja som vcera bola s kamoskami vonku asi po 3-4rokoch...a bolo super, kopec srandy ako za starych cias )))sice sompila len sodu)))ale aj tak bola srandicka :o) Tani to s tym vyspavanim je presne tak...dnes som vstala o 11 ale stale som otapena...pa

tatiana26

Ahojky :) ako ste prežili tento krásny víkend... respektíve prežívate? Ja takmer bez úzkosti, ak nerátam to, čo sa deje teraz, ale to nič :)

Kachita ty máš tak krásne príspevky, že normálne premýšľam, že by si mala začať písať a vydávať nejaké veci, fakt máš zaujímavý tok myšlienok a vieš ich výborne odprezentovať :)

Dlho spať je zlééé, radšej to nerobte. Ja som to urobila aj keď to viem, tak mi treba :D

fida

čawko...písala som v piatok, ako sa máte a čo nové? no odpovede nejak nedošli, ja som nejak mimo, je mi často zle, aj keď mám zvýšené dávky liekov, a ťažko sa mi dých už asi týždeň, mám taký pocit blbý na hrudi akokeby ma dusilo, máva to niekto z vás??? myslíte, že je to úzkosťou? prosím poraďte...už som bezradná, to je stále niečo, raz pichanie srdca, inokedy závraty, potom trpnutie celého tela a pocity na odpadnutie, bože aj lieky beriem a je mi horšie asi ako pred liekmi, aj vám je tak niekedy? krásnu nedeľu