Úzkosť

tobi

ADULIK ako beries cipralex? v akej davke, ako dlho? ja uz skoro rok, a cele leto bolo super..a teraz sa citim nesvoja...

tobi

A este som chcela..RAVENA vsetko co pises dobre poznam, aj vascina z nas..:( akurat sa mi zda, ze od kedy beriem cipralex citim v poslednej dobe uzkost..ale nejde to zatial do ataku...sice znova nemozem v noci spat, lebo som akoby v nejakom krci napata a v uchu az niekde pocujem srdce, ci co to je..:) ale si myslim, ze ta chrbtica mi znova robi problem...

tobi

Ahojky:) tak ja v posledej dobe, sa citim, akoby sa pretlacali ataky na povrch..ale zatial sa nepretlacili uplne...co je fajn..ale z coho mi je do placu je to, ze sa to zasa zacina:( proste citim sa nesvoja, akoby v napati, tazko sa mi dycha...no proste niesom to ja...bolesti chrbta su tu..aj zaludocne steklenie..noo vsetko spolu suvisi...myslim, ze je to uz tym pocasim, ale mam dost velke problemy s priatelom:( co mi vobec nepomaha...ako ste na tom vy? kde ste vsetci? TATI ako ?

mimka_

neviem ci si este tu ale nasla som si uz skor tvoj prispevok a zaujal ma tymy tvojimi myslienkami o tej tvojej manzelke vies ja som mala tiez par dni myslienky ze co ak my prepne a skocim z okna a ano o tom vediet nebudem no sila co ta nasa hlava dokaze a tvoj prispevok ma upokojil a dufam ze som sa tooh zbavila mozem s aspytat brl si ty lieky alebo chodil za psychologlom

misiak

mna uzkost stretla asi pred rokom.cim dalej tym to bolo lepsie ale obcas sa vratili zle stavy.boli horsie aj lepsie dni este do nedavna.zrazu to preslo a neviem naozaj ako.jednoducho psychicke ochorenie chce viac casu na vyliecenie ako napriklad fyzicke poranenie.takze sa nicoho neobavajte a vsetko prejde.ja som tiez neveril a uz par mesiacov je vsetko fajn.a to z nicoho nic.
takze mimka a ravena ziadny strach.pisalo sem vela ludi co su z toho vonku.velmi dobre sme si tu pokecali,obcas sa pohadali ale to vsetko kvoli panike ze co ak :)
nasiel som si tu par kamaratov ktorym dakujem,ved oni vedia o koho ide :) a uz sa maju aj oni fajn.
a to je jesen ,tma ,cas ako vysity na depresie a uzkosti a nic neprichadza :D
takze zelam vsetkym skore uzdravenie a nicim neruseny krasny veekend.
pa
kto ma viac otazok nech pise na moj mail uz sem vlastne ani nechodim.ved nieje dovod,iba ak si spomeniem ze co ak je cloveku tak zle ako bolo niekedy mne.
rad pomaham druhym takze asi preto.
zatial sa majte :)

mimka_

co by ma este zaujimalo je co ti povedal psychiatricka o tej chorobe viac ze nie je dusevna este mas strach byt sama ci uz doma alebo niekam ist??ja sa to pomalinky snazim zvladat ale ked mam ist autom furt je dakto so mnou

mimka_

nikdy som na temu uzkost nepisala ale zaujal ma tvoj prispevok ravena ked som ho citala neverila som to asi pise kazdy ale aby mal niekto take identicke problemy sa stava malokedy aj mna pred 2 mesiacmi v noci prekvapila velmi nemilo tato pliaga v plnej sile presne ako si ty pisala zacalo to trpnutim hlavy zadnej casti ani neviem co som sa prelakla a prisla nesmierna bolest cela hlava uplne same mrvenie bolest tak chrbat paliva bolest same mrvenie strpnutie a nehybnost nohy a ruky ledva som ju citila to bol strach aky som este nezazila fakt som si myslela ze mam mrtvicu bola som presvedcena ze kym pride zachranka zomriem ze to nevydrzim a odvtedy je mi na nic stalo sa mi este par krat ale uz len na tele kazdu noc presne v tu istu hodinu budenie busenie srdca zle na zaludku nemoct spat ...a ohladom tych myslienok ja sa bojim ze zosaliem ze ani nebudem vediet preco a skocim z okna akoze bez srandy nechapem co ma to napada teda uz pomenej ale za 3 dni ma to napadlo fakt som chytala strach ja som bez liekoch mam aj tetaniu to su asi tie krce ale ta uzkostastrach to je teda daco aj moj muz je prec robi vonku strach ze som na vsetko sama ale ja mam nablizku mamu nechcem sa este vzdavat a byt na liekoch lebo si myslim to co ty ze ma to len otupi a potom sa mi to vrati a uz ani lieky nepomozu co si ma aj ty tym utvrdila ze mas znovu problemy aj ked si na liekoch ako si na tom teraz mala si odvtedy zachvatyake myslienky napadaju teba vies ja sa len preto pytam aby som sa uistila ze ich maju aj iny a ze su to len myslienky tvoj prispevok ma prekvapil na vlas identicky z mojim a co postoj tvojho muza na to vsetko ze su dni ked si sa nevladala pohnut zle na zaludku triasky....

ravena

AHOJTE VSETCI A DAKUJEM ZA PODPORU, DNES SOM BOLA U PSYCHIATRICKY A SME SA O TOMTO VSETKOM ROZPRAVALI, ZE UZKOST A PANICKA CHOROBA, NIE JE DUSEVNA,ALE NEUROLOGICKA, TAKZE ZATIAL NEMUAJU ZIADNE PRIPADY, ZEBY SA NIEKOMU NIECO STALO, ALEBO BOL HOSPITALOVANY V LIECEBNI, TAKZE MUSIME TOMU VERIT A DUFAT, ZE TO TAK BUDE I NADALEJ.JA MAM ZATIAL STALE POL TABLETY LEXAURINU RANO, 1,5mg- BALENIE A VECER CELU TABLETU. A RANO A VCER CELU TABLETU SERLIFTU,100mg- BALENIE.TAK UVIDIM, AKO TO BUDE POKRACOVAT, ALE DUFAM, ZE LEN K LEPSIEMU, LEBO NA JAR MI ZOMREL OTEC, KTOREHO SME SO SESTROU NASLI MRTVEHO A KED SOM MALA 11.ROKOV, TAK SOM VIDELA MAMU UMIERAT A V ROKU 2000 MI DIAGNOSTIKOVALI CROHNOVU CHOROBU, KTORA SA VYLIECIT UPLNE NEDA, ALE STALE SI HOVORIM, ZE TO TAK ASI MALO BYT A JE O MNOHO LUDI VIACEJ, KTORI SU NA TOM OMNOHO HORSIE

adulik

Ahojte vsetci, ako??? ja som musela v tomto obdobi zvysit davku AD, lebo som mala caste ataky, ako niekedy pred rokmi, ked som este nevedela, co a ako so sebou...JEDINYMAZNACIK, este som na sedeniach nebola, ale hladam kontakty na tu hypnozu, ak nieco nove budem mat, dam to tu vediet...a RAVENA, pozri, presne viem, o com pises, tiez som sa toho na zaciatku bala, ze , co ak tak dopadnem, ale pomocou AD to chvalabohu preslo...neboj, preejde too...drzkam palce nam vsetkym...

ravena

ZUZANKA65 A MISIAK, DAKUJEM VAM ZA PRISPEVOK K MOJMU DOTAZU.JA MAM TAKE CHVILKY, ZE NIEKEDY Z NICOHO NIC MI STISKNE AKOBY SRDCE A PREJDE OD HLAVY PO PATY MRAZ PO TELE A ZDA SA MI, ZE VSETKO JE ZBYTOCNE A NIKDY SA NEVYLIECIM A NIEKEDY SOM NA TOM TAK, ZE VOBEC SA NECITIM BYT NEAKO OBMEDZOVANA A ISLA BY SOM AJ NA KRAJ SVETA A HOVORIM SI SAMA SEBE, ZE JAKO CO TI BOLO MINULE, TO SI SA S TYM NEVEDELA VYSPORIADAT, VED JE TU NA SVETE TOLKO LUDI,KTORICH MAS RADA A CHCES TU BYT KVOLI NIM, TAK CO TA TO NAPADA, ZE NIC NEMA CENU.JA SOM SA OD MALINKA BALA DUSEVNE CHORICH LUDI, TAKZE VZDY SOM SI HOVORILA, ZE PANA BOZE UCHRAN MA OD TOHO, ABY SOM NEMUSELA NIKDY IST NA PSYCHIATRIU.TAKZE KED SOM TAM SLA PRVY KRAT, JA SOM MYSLELA, ZE SA TAM ZBLAZNIM, ISLA SOM KU TAKEJ, CO K NEJ CHODIA UZ V DOST VYSOKOM STADIU PACIENTI, KTORY MI TAM HOVORILI, ZE MA POZNAJU, ZE MAM DCERU, PRITOM MAM SYNA, KED ICH POSLALA SESTRICKA, ABY SA ISLI VYMOCIT DO SKUMAVKY, NA WC NESLI, ALE VON ATD., TAKZE SOM POVEDALA, ZE JA TAM NEMOZEM CHODIT, LEBO SOM BOLA VYSTRASENA NA SMRT.PO NEAKOM CASE SOM SI HOVORILA, ZE TO PREJDE, VED NAVSTEVUJEM PSYCHOLOGICKU, PILA SOM CAJE NA NERVY, ALE BOHUZIAL.NAKONIEC SOM VYZERALA AKO TROSKA, KTORA SA 2. MESIACE NEUSMIALA A MUSELA SOM VYHLADAT DRUHU PSYCHIATRICKU, KTORA JE VIAC ZAMERANA, NA DEPRESIE A UZKOST, PANIC.PORUCHY, TAKZE V CAKARNI SEDIA SKOR LUDIA NA KTORICH BY SOM V ZIVOTE NEPOVEDALA,ZE SU NA TOM SO PSYCHIKOU ZLE.A BOLA SM UZ NA TOM TAK, ZE SOM VEDELA, ZE TO NEZVLADNEM SAMA A UROBILA BY SOM COKOLVEK, LEN ABY MI NIEKTO POMOHOL.LEBO AKO SOM UZ PISALA V PRVOM PRISPEVKU, FYZICKU BOLEST VYDRZIM, ALE TATO PSYCHICKA SA NEDA VYDRZAT, ASPOM PRE MNA JE TO NAJHORSIA SKUSENOST.