Úzkosť

katkaxxx

Ahojte ludia :) dlhsie som tu nebola, zazila som dost negativnych veci a tak som myslela, ze naco vam to pisat.. kazdy mame dost svojich starosti. no u mna sa to akosi pretransformovalo do telesnej podoby... uz 3x som mala panicky atak.. takze mozem suverenne prehlasit ze uz mam vyskusany snad kazdy druh uzkosti :) prvykrat to bolo najhorsie, teraz to uz ma tusim lepsiu tendenciu.. mala som problemy s chrbtom, rano som sa raz zobudila a ledva som sa mohla pohnut a zacalo mi byt priserne zle od zaludka, tak ako mi este nikdy v zivote nebolo a cele telo akoby mi malo vybuchnut, zacala som prilis rychlo dychat (akoby ma k tomu pluca nutili) nuz a potom som odpadla :) nastastie priatelovi do narucia, lebo inak by som si aj hlavu roztrepala :) nejakych 6 sekund som bola mimo a som sa prebrala na to ako priatel volal pohotovost :) na pohotovosti mi povedali ze ten chrbat mam zo sedenia za pocitacom a na to odpadnutie ze hyperventilacna tetania.. co je ale zvlastne lebo ja tetaniu nemam - ved mi vysetrovali nedavno krv a vsetky mineraly aj vsetko mam v poriadku :) tak ale asi nieco tam napisat museli :) okrem toho sa mi to stalo este dvakrat.. naposledy vcera rano :) fakt ze nechutne, akoby som mala cele telo tak strasne unavene, ze uz nevladalo.. vsetky tri razy trvali tak 15 minut.. potom prisla triaska a uz bolo dobre. pisem to so smajlikmi, lebo viem, ze stat sa mi nic nemoze (pokial nepadnem niekde hlavou na kamennu dlazbu :) a to sa uz nestane, lebo viem ze mam dychat do sacku :) ) a jednoducho vidim ze mi telo signalizuje spolu s myslou ze maju toho privela.. dala som vypoved v praci lebo som nestihala skolu..rodinnych problemov na mraky, otca kazdu chvilu pustia z vazenia.. a tak.
Lubikos - tesi ma :) opat sem pribudla dalsia povzbudzujuca dusa :) zaujimalo by ma este, ze ked si prisiel ku psychiatrovi, ze co ti povedal? ze ci ti povedal ze akym konkretnym typom uzkosti trpis, alebo ci to uzavrel len vseobecne ze "uzkost".. tie myslienky co pises poznam, aj panicky strach z vysok poznam, aj neustale robenie si starosti, neustale derealky no a teraz uz aj nejake tie ataky :) ja sa ale nicoho z toho nebojim, je to signalom, ze je toho opat privela a treba pribrzdit.. co sa tyka zlych myslienok a strachov, tam som sa dostala na iny, odost lepsi level - odkedy som absolvovala terapiu a trosku dospela a tak :) teraz mi robia skor starosti tie fyzicke prejavy no a vkuse som v derealizacii.. Tani, poznas vsak? :D bolo by fajn, keby sa sem vratili ludia co pisali a mohli by sme to trosku viac zase rozprudit :) drzte sa vsetci, myslite pozitivne, teste sa zo zivota, lebo je krasny a nenechajte si ho kazit nejakou Pani Uzkostou :)

tobi

jaaj a este som chcela, TANI pridala som si ta na facebooku:)ak chces mozes ma potvrdit:)papa TATI ako sa mate baby? pocuj Tati ty si na fb?

tobi

Ahooojte vsetci:) tak ja sa mam co sa tyka uzkosti celkom fajn...az na problemy s priatelom...ale tak zatial mozem povedat, ze sa to da...snazim sa nemysliet na mrchu..samoska aj ja mam v tomto obdobi na rozume ci sa to nevrati...ale seriem nato...no nie?:) momentalne som chora, vybrala som uz druhe atb za mesiac..a nic ziadne zlepsenie, hrozny kasel, sopliky..ach jaj...a priatel chodi mimo za pracou...chodi sa skolit...cize je doma len 4 dni a potom je prec 10 a tak dokola...to nam vobec nepomaha..ale sa to zhorsilo:( ale uz sa nato pozeram inak..niekedy som plakala..teraz..hm beriem to akosi inak...aj ked nas vztah je zly...:( a ja s malym sme tych 10 dni u nasich...je mi takto veselsie:)

lubikos

Hm :) Ahojte takze asi zacnem odpisovat, Inari Tebe by som zablahozelal ze mas osobu pri sebe ako je tvoj priatel, to je skvele ze takto stoji pri tebe a snazi sa pomoct ..Ja som mal pri sebe tiez priatelku no a dnes z tej uz je to moja manzelka takze viem co to je ak je clovek ktoreho milujes po blizku a zaroven mas hrozostrasne scenare....Ja som mal prv problem jej o tom povedat ale uz ked som si nevedel dat rady tak jednoducho som jej to musel povedat lebo mi davala a dava obrovsku podporu a mne sa ulavovalo.....
Lenze topit sa v uzkostiach sa zacnu aj depresie tak ak mozes cim najskor vyhladaj odbornika ak sa hanbis ist ku psychiatrovi tak chod do druheho mesta nepotrebujes ziadne povolenie od obvodneho staci ze zavolas a prides pockaas si v cakarni a porozpravas mu vsetky tazoby ktore ta trapia tak podla toho nastavi liecbu a pojdes spokojna domov....Neboj sa toho ja som sa vybral sam lebo som bol uz beznadeji a bal som sa ze sa mi nieco stane....samozrejme isla so mnou moja manzelka. Vzdy bola so mnou a je aj do teraz....Takze ak mas este otazku kludne napis...
Mozno by bolo dobre napisat ako sa ja teraz citim....
Po navsteve doktora som zacal uzivat lieky na spanie, lieky na stres a nervozitu a antidepresiva....bolo to asi za den 3 krat samozrejme v malych davkach po meiaci som prestal brat lieky na spanie a na stres a upravili sme AD dnes je to mu asi 6mes. beriem jednu tabletku denne rano a to je vsetko...nic na stres iba caj ale to musi byt urceny na oddych a relaxaciu a neberiem ani tabletky na spanie po mesiaci som ich zacal nahradzat bylinkami od Cinskeho doktora kde som podstupil aj masaze a akuupokturu ...dnes uz neberiem ani tie bylinky v takom mnozstve uz len fakt ak tak caj ale nesmie podporovat nejaku velku aktivnost cize len na relax.... Citim sa velmi dobre a lutujem ze som nesiel za doktorom skor...nech si hovori hocikto o tom co chce ale ja sa citim fajn a ked pride zla myslienka neviem ako ale sam sa uz viem proti nej obranit ak sa to stane tak mozno 2 do mesiaca ale spokojne pracujem ma spravnych ludi kolo seba som spokojny a kaslem na tych kto si mysli ze ku psych. doktorovi chodia len blazni...je na velkom omyle vela ludi v dnesnej dobe ma problemy a niekedy maju bud tieto stavy alebo to riesa alkoholom drogami alebo vyskytnu sa poruchy srdca, dychania, trav.ustrojenstva atd atd a nakoniec za tym stoji psychika...Tabletky su dnes na inej urovni ako v 50 a 60 rokoch takze nie su to svinstva a navykove a ktore aj su navykove doktor ta upozorni takze neboj sa a urob vsetko preto aby si sa citila lepsie....
Tiez som si myslel ze ja to dokazem aj sam tak to tu pisu napr.kasli na lieky dostanes sa z toho sama...Na koniec iba jedno ak to niekto dokazal tak je strasne silna osobnost klobuk dolu ale vela ludi pise po forach kt.nemaju sajnu aky neprijemny pocit to je. Talze hladaj radu u odbornika a u ludi ktori to zazili.
Janka aj tebe vela zdaru a nechaj tomu lahky priebeh...k tvojej otazke len tolko ja nemam problem iist niekam mimo domova ale mozno je to tym ze si sa uz zamotala trochu viac do seba a to ti vyvolava alebo je to vec ktora ta strela ale trochu inac, takze uzkosti su rozne....tazko povedat aby bolo vsetko rovnake...
Mozte sa aj nieco opytat ak Vam to pomoze dalej ako som to pisal vyssie

jankacik

ahojte vsetci

dlhsie som sa neozvala

Lubikos a Inari

nechcem napisat ,ze som rada ze ma este niekto take problemy ako ja ale povzbudzuje ma to ,,ze nie som sama ...

presne tie stavy zvyknem mavat,ked som v strese a teraz som uz pekne dlho ,par dni to je ukludnim sa zmizne a stale dookola ,myslim ,ze som uz pekne dlho nemala den kedy by som sa nezlakla myslienky co ked sa zblaznim....
tak isto som mavla myslienky co ked niekomu nieco urobim..a podobne
okrem toho sa to strieda s depersonalizaciou uf je toho vela..
hrozne pocity,,tiez mi radili ignorovat
tak sa o to snazim...
ako znasate byt sami ?myslim ci viete niekam odcestovat a byt sami napr ako sluzobna cesta a podobne
lebo mne aj to robi problem cestovat dalej do cudzieho mesta.hned sa zlaknem ze mi tak bude zle ze nevydrzim uz ani autobus a kto mi tam pomoze a ze kazdy to uvidi ked mi pride zle a budem hotova to sa snazim prekonavat uz hodne dlho...
majte sa zatial :)a hlavy hore chech ako sa to lahko pise :)

Inari

Urobil si nam krasny vecer lubikos :)
chudnem uz aj ja, rano zvraciam ked je velmi zle, dostavam sa pomaly do riadne zlych stavov a citim sa v pasci - taketo myslienky nemozem predsa nikomu povedat.. priatel je rad ze mu konecne niekto potvrdil co mi stale opakuje (hlavne niekto kto si to sam prezil) a dalo nam silu co si napisal..teda najma mne :)pokusim sa ignorovat, ved ja to predsa nechcem, nic z toho coho sa tak strasne bojim! napatie, strach z myslienok, z katastrofickych scenarov ma riadne vycerpavaju
DAKUJEM este raz za povzbudenia a rady

lubikos

Ahoj Inari...neboj sa nie si sama a mne sa to stavalo az som presiel kopec lekarov pretoze mal som sice zle myslienky podobne ako ty co som cital ale mne sa pridruzili problemy zdravotne...srdce busenie...tazke dychanie ...chudnutie...vnutorny stres...kedze presiel som roznymi testami a vsetko bolo ok...tak som rozmyslal ze co a ako dalej a prisiel som na to ze sa mi stavaju stavy po ktorych zazivam tieto neprijemne problemy ale najvacsia pricina spustac bol moj strach a uzkost
Napr. ze ublizim priatelke alebo druhemu ...strach ze ze sa zblaznim ze nebudem vediet seba ovladat a spravim nieco zle, ze mozem do niekoho kopnut alebo povedat nieco zle...proste hnus a zly chaos v hlave a to ma dostavalo do nestastnych dni a co najviac ma zatazovala kuchyna ...preco lebo su tam noze a co ked sa neovladnem a ublizim sebe alebo druhemu .....nakoniec som sa dostal do takej fazy ze som sa vyhybal umyvaniu riadov lebo co ked tam bude noz a v poslednych casoch vyhybal som sa kuchyni uplne....takze ked som precital spravy na nete alebo videl uputavku v televizii o vrazdach a samovrazdach alebo len nadpis v novinach hned ma prepadol strach a myslienky samozrejme negativne v kt. som sa topil cely den a bol som zufaly.....
Navstivil som odbornika cize psychiatra z vlastnej vole lebo bolo t neunostne a jednoducho som sa toho nevedel zbavit tak preco nie a ist sa poradit....kedze som tam videl ludi normalnych ktory nevyzerali ako blazni tak v tej cakari sa mi co raz viac ulavovalo...Doktor bol velmi prijemny a povedal mi jednu vec ak su nutkave zle myslienky nebite sa s nimi, nebojovat s nimi jednoducho ignoracia musi byt. Nerozmyslat preco ta myslienka prisla a nerozmyslat o tom co ked ta myslienka pride lebo v tedy sa zacnete namotavat a to je zle zapamatajte si Ignorovat!!!!Nerozmyslat preco sa to stalo a nerozmyslat co a ak sa to stane v buducnosti! Zijeme v pritomnosti teraz!!! Tak to som si zobral k srdcu a a tuto radu davam aj inym kto sa trapy ako ja alebo my tu vsetci co mame problem s uzkostou a strachom....
Vela zdaru a hlavne ignorovat zle myslienky a v ziadnom pripade s nimi nebojovat!!!
Citim sa velmi dobre a verim ze sa raz z toho dostanem a bude vsetko ako predtym...bol som sebavedomy a cielavedomy a to chcem spat...takze odkaz aj tym co su chytri tak nech sa neposmievaju lebo tieto stavy moze dostat hocikto.......