Úzkosť

tobi

Ahoj Aduliik:) tak ja berem cipralex uz rok to bude...no myslela som, ze mi ho zacne lekarka vysadzat..a rozpravala som, ze ho budem brat max. rok..ale asi nie...lebo ataky mam znova, aj ked su uplne ine ako niekedy...skoro rok mi bolo fajn, chapes? a zasa..ataky uz nemam tak hrozne ako niekedy, ale su dost neprijemne...pocit tazkeho dychania, tlak na hrudi, ako by som sa mala zadusit..(k tomu mam aj astmu zistenu) a poslednu dobu ma pali zaludok(posledne 3 dni mam taketo ataky..palenie zaludka, tazke dychanie..a hroozne napatie) fuuuj...aj frontin som si uz dva dni musela dat, aj ked na to niesom hrda...:( a zasa trpim samoska nespavostou:(...

nexus

nezda sa vam, ze z uzkosti , stresu, depresie , sazhorsuje kvalita vlasov?
nestoja mi tak, ako ked som bol v pohode a su nejake jemnejsie...

misiak

ahoj keituska.
kazdy ma iny organizmus a kazdemu skodi nieco ine.
napriklad ja pijem alkohol , chodim na party stretavam sa s kamaratmi a nemam problem.
pijem na AD a nemal som ziadne vedlajsie priznaky.
hnacku mavam obcas ale to az na druhy den.
mne psychitracika povolila 2 piva denne poripade tri a obcas aj viac ale nie denne.
bohuzial to porusujem lebo som zvyknuty na taky zivot zabavy.
takze asi tolko k alkoholu.
chcem zmenit zivot tak zrejme prestanem pit aj ked to bude tazke :)
ide o to ze som si myslel ze ma k uzkosti priviedol alkohol ale teraz si to nemyslim.
to je v podstate jedno asi.
alkohol cloveka celkovo uvolni.a preto ludia piju.
ja som sa s tym zmieril a odvtedy mi je lepsie :)
ale v robote nepijem a po robote 3 pivka zabit nemozu :D
moj nazor.
pekny vecer

Keituskaaaa

Ahojky,..chcela by som sa spytat,ci uzkost moze sposobovat aj alkohol.Vzdy po alkohole sa mi chce na velku potrebu,ale skor hnacku a pri tom sa mi toci hlava a zalieva ma strasny pot,srdce mam v krku,..nemozem si s nikym vypit,vyhybam sa kamaratkam,ktore chcu chodit von alebo na party,nezvladam to ;( a mam strach ze raz odpadnem pri 'tom' a najdu ma tam celu s prepacenim pokakanu... je toto normalne?? raz sa mi stalo,ze som odpadla na diskoteke,asi malo vzduchu alebo vody,pili sme,odpadla som pred zachodom,prebrali ma a hned som musela na zachod-hnacka.. ;(( z toho uz zacinam mat fobie z velkej potreby.. ze mozno odpadnem a pri tom sa mi to stane raz pred vela ludmi.. ;(( vzdy ked na mna pride uzkost mam aj nutkanie na velku potrebu.. zaziva tu niekto nieco podobne? ;(((

monika99

ahojky...
ta tma,to mas pravdu,zima,tma to nie je nic pre mna ale tu je bohuzial zima dlha,budem to musiet nejako vydrzat....
kvoli novej praci mam teraz este pred sebou zopar skoleni,takze uzkost neprichadza do uvahy,ale byva mi zle od zaludka-teraz sa mi ta mrcha prestahovala tam,predtym som ju mala na hrudi a dusila som sa...tep srdca si este stale kontrolujem,niekedy sa mi trasu ruky ale ked to porovnam oproti minulemu roku tak je to lepsie o mnoho...
akurat predtym som nebyvala chora a teraz staci ked niekto kychne a hla hned som soplava,prskam total nadcha a ozaj nosila som vzdy vysoke podpatky a teraz si take boty vobec nemozem obut,mam strach....
vianoce sa pomaly blizia,uz citit tu atmosferu,najradsej by som ich stravila v posteli a kukala na rozpravky......

tati

ahoj tobi a vsetci ostatni!tiez mi to pocasie nepridava na radosti,najma ked vstavam za tmy a vraciam sa domov za tmy:-( ale vzdy ked mam pocit,ze uz je to tu,dam si magnezium a zatial to funguje.niekedy si myslim,ze to uz viem kontrolovat....monika ja mam ten isty problem,mne pobyt na slovensku vzdy robi problemy a tak strasne by som si to tam chcela uzit a vzdy mi tam je zle.tento rok idem domov na vianoce takze to bude moja skuska ohnom:-)
tobi a co sa deje?preco mate problemy s priatelom?si v poriadku?

monika99

Ahojky,zase somtu dlhsie nebola....ako sa mate?,vidim ze su tu aj novy ludia...bola som na slovensku nedavno ale len na jeden den,nejako som sa tam necitila moc dobre,myslim ze uz sa na slovensko nevratim....
tak co u mna nove,totalna zmena zamestnania,zacala som robit masaze a je to fajn,ukludnuje ma to a chystatm sa na studium cinskej mediciny.....co sa uzkosti tyka tak ako ratam uz vese pol roka neberiem AD-cka a da sa to vydrzat akurat toto pocasko na mna moc dobre neposobí,ale nemozem tomu podlahnut ved vsetko je len v hlave...
kupila som si prirodny sirup proti uzkosti a caje,pomaha to....a magnezko!
dost mi pomohlo ze som o tom zacala rozpravat a hned som aj spoznala dve baby co maju tu istu nemoc,jedna mala dokonca az halucinacie,strasne tato nemoc....nepoddavat sa to je hlavne...

tak sa majte a drzte sa

adulik

Ahojte , TOBI, cipralex beriem asi tak 2 roky, ale predtym som brala dobre 3 roky seroxat, co mi maximalne vyhovoval, ale aj pri cipralexe mi bolo fajn, no poslednu dobu asi 2 mesiace mam tak casto ataky, ze konecna...brala som uz len polku cipralexu kazdy druhy den, chcela som ho vynechat pomaly, ale nejde to, naspat musim brat jednu celu kazdy den...lebo mam tak caste ataky , ze bez rivotrilu uz nejdem ani von...ty si na tom ako? a co ostatni?? ako sa mate??? ja som prave dala rivotril, dalsi atak...fnuk, fnuk...

ravena

tobi- KED SA CITIS TERAZ HORSIE, PORAD SA S TVOJOU PSYCHIATRICKOU, MOZNO POTRBUJES ZVYSIT DAVKU, CEZ TOTO SMUTNE OBDOBIE, LEBO MAM KAMARATKU, KTORA MA TIEZ TIETO PROBLEMY ASI 3. ROKY A TIEZ VZDY NA JESEN SI MUSI ZVYSIT DAVKU LIEKOV,TAKZE DRZIM PALCE, NECH SI ZAS VO FORME

ravena

AHOJTE VSETCI! MIMKA JA SOM FUNGOVALA TAK, KED SOM BOLA NA TOM NAJHORSIE, ZE OD RANA AKO SOM ZANIESLA SYNA DO SKOLY, PRISLA KU MNE SUSEDKA, NIEKEDY SOM ANI TO NEVLADALA A POTOM SME BOLI DOMA U MNA, ALEBO U NEJ, ONA ISLA SO MNOU AJ NA NAKUP A AJ PRE SYNA, NO A VECER ,KED ODCHADZALA DOMOV, BOLI SME DOHOVORENE, ZE KEBY NIECO,TAK JU PREZVONIM A ONA SI SAMA ODOMKNE, VLASTNE JA SOM PRESTALA ZAMYKAT.POMALYCKY SA MI ZACALO ZDAT, ZE SA Z TOHO DOSTANEM AJ BEZ LIEKOV, ALE PO 2.MESIAC. PRVEHO ATAKU, SOM SA V NOCI Z NICOHO NIC PREBUDILA A HNED MI TRPLO TELO A ZAS TO PRICHADZALO, MUSELA SOM IST NA POHOTOVOST, NO A POTOM SA MI TO ASI 2.TYZDNE V TU ISTU NOCNU HODINU CHCELO VRACAT.TAKZE JA SOM BOLA ZUFALA A VEDELA SOM, ZE PSYCHOLOGICKA MI SEROTONIN DO MOZGU NEDA, TAK SOM VYHLADALA PSYCHIATRICKU A DNES SOM VELMI RADA, LEBO TA MI POVEDALA, ZE KEBY NEZACNEM NIC UZIVAT,TAK KAZDU CHVILU, BY SOM DOSTAVALA ATAKY.MUZ MA NIKDY NEZASTIHOL A JA SOM AJ RADA, ZE MA V TAKEJ SITUACII NEVIDEL, LEBO BY URCITE ROBIL VACSIU PANIKU AKO JA.OD JULA FUNGUJEM SAMA, BEZ SUSEDKY, KONECNE SA SMEJEM A CHODIM SAMA DO OBCHODOV A AUTOM.IBA NEAKE 2.TYZDNE DOZADU MI PRISLO V CAKARNI U ZUBARKY ZLE, AKOBY CHCEL PRIST ATAK, ALE NEROBILA SOM PANIKU, SADLA SOM SI, SNAZILA SOM SA SKOR DYCH ZADRZIAVAT A PRESLO TO.ONO TIE POCITY CHODIT URCITE ESTE BUDU, ALE MUSIME SI HOVORIT, TO NIC, TO PREJDE, LEN SA UKLUDNI,DYCHAJ SI DO MIKROT.SACKU A ZAROB SI SUMIVE MAGNEZIUM,PA