Úzkosť

jedinymaznacik

ahoj škorica neviem ako inym ale mne pomaha guajacuran. to pouzivaju aj studentii pred skuskam na ukludnenie a tak. ale idem za kyneziologickou aby mi pomohla, mozno by si to mala skusit aj ty....vraj tam pouziva nejaku metodu one brain či ako sa to vola. dnes idem za nou, tak uvidim ....pa

adulik

Ahojte vsetci, niekedy davnejsie som tu pisavala castejsie,ale nebolo casu a pravda je, ze mi bolo aj lepsie, tak asi preto, ale teraz mam take obdobie ako niekedy pred 5 rokmi, ked som zacinala s antidepresivami, nechapem to, brala som seroxat, vtedy bolo vsetko oka, tak sa chcela toho postupne zbavit, no, neslo to, po mesiaci som bola na dalsich , uz na inych antidepresivach, na cipralexe, ale aj toho som sa snazila postupne zbavit, no nejde to, potrebujem pri tom znizovani tolko uz ani nie neurolu, ale rivotrilu, ze koniec, ataky mam stale castejsie. je mi z tohop nanic...musim oprejst znovu na predoslu davku antidepresiv, lebo inak to nevidim...aj vy mate teraz niekto take obdobie, niekedy som potrebovala rivotril raz za mesiac, teraz pomaly raz denne...strasne...tie ataky , panicke...to sa asi ani neda naucit zvladat...ma niekto z vas skusenost ako sa toho zbavit...nejaky hypnoza???
ja prijmem cokolvek, len nech sa to da nejako dokopy...dakujem vopred...zdravim ludkov, co sme tu niekedy boli...pekny, resp. pokojny dnicek vam vsetkym,tak zatial

tati

a mame to to opat!predvcerom veeeelmi zle,vcera dobre a dnes dost zle.ako keby som mala horucku a najradsej by som sa rozplakala,ze sa mi to nepodarilo vyliecit natrvalo ako som si zase raz naivne myslela...uz ani neviem akeho odbornika by som mala navstivit.vsetko som uz skusila:-(tusim mi zostava uz len posledna nadej-akupunktura.ako sa mate vy vsetci ostatni?

tati

ahojte!tak ja som prave mala dalsi 'flash' uzkosti a mala som co robit,aby si to moj novy spolubyvajuci nevsimol.nechce sa mi vesat mu na nos taketo veci.ja si zacinam namyslat,ci nemam nejaku sezonnu poruchu,pretoze nie je mozne aby som sa cele leto tesila zo zivota a jedla jedna radost a v tom momente ako sa zacne vonku stmievat a kazdym dnom je chladnejsie aj ja uz zacinam vymyslat.zase mam ten neprijemny pocit predovsetkym ked ma prist moj priatel a zase sa zacinam bat,ze co ked to zacne a zase chcem utekat prec od vsetkych a vsetkeho aj ked viem,ze by som tym nic nevyriesila.dufam,ze je to len docasne a nie zaciatok dalsieho nechutneho obdobia.
tobi fb neriesim,ja som to deaktivovala a neviem preco tam este stale som...ja ani neviem ako sa zaregistrovat :-)

lubikos

No vidis Katka, takze je to o tom ze tie stavy su z velkeho naporoveho stresu...to co si zazila sa podpisalo pod psychiku ale jedna vec je ista ak si budes verit prejde to ...ja som v tejto veci zazraty...takze si verim.....
Vies ako sa teraz citim? ked prichadze piatok tak uz sa mi nechce robit :)proste tesim sa ze budem vyvalovat sa doma :) je to co som chcel vzdy dosiahnut venovat sa sebe a relaxovat ..... bolo to spociatku tazke ale musel som na to prist sam...zacalo to prechadzkami v prirode a zapojil som do toho fotografovanie a poviem ti stres je prec a myslim len na to aby som videl nieco pekne a odfotil to potom sa bavim v PC s fotkami a mam pri tom relax.....alebo len pozeram telku nieco dokumentarne alebo sport aby som sa hybal to je dobre na stres...
Mam za sebouterapie u cinskeho lekara a kurz ako bojovat s vypatim ako zvladat stres....

katkaxxx

Vidis to :( niekedy si myslime ze dokazeme vsetko a potom padneme na nos. ale v konecnom dosledku je to skusenost pozitivna lebo zistime ako zdravsie zit a myslim ze nas tato skusenost celkovo dost zmeni, sme chapavejsi, pozornejsi a vieme aj druhym poradit. btw to co si opisoval s tymi neustalymi cinnostami sa dost podoba na maniu..
takze hovoris ze momentalne sa citis viac menej ok?
co sa tyka toho nahanania, ja som musela teraz dat vypoved v praci, lebo som to uz proste nezvladala.. studujem na fulltime zahranicnu vysoku skolu a popritom polovicny uvazok v praci.. nedalo sa to zvladat.. vedela som ze by to islo na ukor psychiky a to mi za to nestoji, radsej si vezmem uver...
niekedy sa veci bohuzial nedaju ovplyvnit.. hlavne ked sa vam ruca cela rodina :( a ked sa osoba ktoru ste mali najradsej na svete (moj otec) tak zmeni, ze je nutne, aby ho zavreli za psychicke tyranie manzelky a deti, ked sa vam vyhraza ze vam zuby vybyje, hlavu rozbije, ze nech sa opovazite ukazat doma.. tak toto je moja nedavna realita.. :/
ah.. nenechajte sa mnou znechutit.. vsetko zvladneme, len musime vediet ako na to a dopriat si aj oddych. :)

lubikos

Super postrech Katka....a to by sme mali sa zmysliet vsetci ze treba pribrzdit a hlavne nAUCIT SA RELAXOVAT...
Ja som si to cele analyzoval ako je to mozne ze mne sa to prave stalo kedze som bol cielavedomy,pozitivny, sebavedomy a rozmyslal som zacat studovat psychologiu lebo velmi som sa dobre citil ak som mohol niekomu poradit a hlavne najst riesenia v prekonavani prekazok a vzdy najst nieco pozitivne a zrazu buch a dostal som sa ja sam do spiraly zamotanej v kruhu....Hned ma napadalo ako ja mozem ist studovat psychologiu ked zacinam mat problem a to nie ze banalny ale psychicky kde si neviem dat rady sam???Takze zacal som premyslat vlastne kde je pricina....
presne pred rokom som sa citil naozaj skvele a to hovorim ze ziadny velky problem vzdy usmiaty a nabudeny nieco vytvarat jednoducho super....ale teraz rekapitulujem ze to len tak vyzeralo ja som mal problem a to az teraz vidim , bol som prepracovany fyzicky aj psychicky.
Prikladal som vela prace za poslednych 5 rokov bolo tam nevydarene podnikane a potom splacanie dlhov, vzdy ine prostredie prace miest a nakoniec musel som odist do zahranicia aby som zvladal vsetko splatit a samozrejme este aj platit svoje ucty...potom sa to vsetko vydarilo a zadal som si nove ciele za ktorymi som siel zacal som pracovat nonstop bez odpocinku a popri tom aj myslel na nove podnikanie..v zahranici na Sk sme sa pustili do prerabania podnikatelskych priestov a v zahranici sme zili a pracovali s vtedy mojou este priatelkou dnes uz manzelkou...:)
Samozrejme po tazkej psychikej a fyzickej drine nam vsetko spolu vychadzalo ale uz mazacal moja manzelka napominat aby som oddychol ze to sa tak neda pracovat a ja stale som len odpovedal ze jednoducho neviem a ani nechcem a prichadzal som s novymi napadami ako a co by sme mohli vytvorit...lenze aj ked som mal cas jednoducho v nedelu si odpocinut tak ja som nemohol....velka energia vo mne, srdce mi tlklo ako by som behal, vnutorna nervozita stal chut nieco robit ja som myslel ze som nadopovany niecim :) ze chcem oddychnut ale neda sa lebo stale som rozmyslal ze jednoducho nemozem sediet a zacinal som mat vycitky ze sedim a nic nerobim...takze najlepsie som sa citil ked som pracoval a to bolo jedno hlavne nech som v pohybe....potom prisli strasidelne scenare v mojej mysli, strach ze ked pridem z prace domov co budem robit?? tak som sa citil najlepsie v robote a potom prisli uzkosti az nakoniec som zacal byt nestastny az depresivny nebailo ma nic absolutne nstratil som radost...ale pridruzila sa nespavost,chudnutie,busenie srdca 24h,strach z nicoho a zle myslienky...
po dvoch mesiacoch som presiel roznymi vysetreniami a nic mi nezistili tak som sa rozhodol ist za psych.dokorom co ked je vsetko ok tak to musi byt len psychika a on mi to potvrdil.....
Katka tu je odpoved...povedal mi to ze moj mozog je unaveny a nedokaze si oddychnut, ked sa mozog prehreje tak potom nedokaze sa branit beznym veciam a nastavaju problemy, a ja som sa nepytal aku diagnozu mam on mi to vysvetlil ako malemu dietatu a jednoducho som mu uveril a rozhodol som sa pre liecbu.Povedal ze vsetko bude v poriadku ale ja sa mam naucit relaxovat je to tazke ale musim.....a mal pravdu!!