aký šport pre dieťa?

Príspevok v téme: aký šport pre dieťa?
mama2006

Rada by som sa informovala na športy pre deti. Môj syn má 5 rokov a od septembra chodí na karate. Celkom mu to ide až na to, že keď dorobí čo má už sa krúti a venuje sa úplne niečomu inému. Jeden jediný zo všetkých sa tam vykrúca a keď majú sedieť in si síce sadne, a vydrži sedieť asi 10 sekúsnd. Čo by ste navrhovali, nechať mu karate alebo ho dať na niečo iné? Je dosť živý.
Ďakujem

alicka87

Toho ja sa ale práve bojím, že zaplatíme tréningy, všetky pomôcky čo treba na tie športy a bude tam chodiť mesiac a potom nám povie, že ho to nebaví, som z toho celkom nervózna. Ale tak asi sa tomu nevyhneme ak chceme aby fakt niečo robil. Ako to myslíš, že to plávanie je pre deti vzácnejšie?

Gaspura

Treba ale rátať s tým, ak nemá moc vzťah k športom, že sa mu asi hneď ten prvý čo skúsi nemusí až tak páčiť. Že budete musieť proste trošku hľadať

snazilkajulka

No ak ho sport moc nebavi tak take nieco mozno kde to budu brat takou hrou alebo tak, ze sa mu to nebud ezdat ako len suchy trening. Ja by som mozno navrhovala aj to plavanie, to je pre deti take vzacne celkom a k tomu mozno nejaky basketbal alebo take nieco?

alicka87

Presne tak sme to mali v pláne, že niečo vyberieme a dáme mu vybrať lebo on proste nevie. Preto som chcela vedieť, že čo by ste odporučili :)

Gaspura

Ja si tiež myslím, že to by bolo na začiatok asi najlepšie sa spýtať priamo dieťaťa či má nejakú predstavu a ak nie tak mu skúsiť niečo navrhnúť, predstaviť nejaký šport v dobrom svetle, hovoriť o tom pekne

snazilkajulka

Nechcela by si sa prave spytat radsej jeho ked nema o sport moc zaujem? Lebo vies ked ho prihlasite niekam kde ho to nebude bavit a bude tam chodit ako za trest tak to podla mna bude dost kontraproduktivne. Alebo vyberte teda nieco vy ale dajte mu na vyber aspon z nejakych dvoch troch moznosti

alicka87

Ahojte žienky maminky, prišla som si k vám po radu. Riešime aký šport by bol vhodný pre nášho 8 ročného Romanka. Nie je úplne fyzický zdatný ale chceli by sme aby sa trochu hýbal. Čo by ste poradili?

siruma

ďakujeeeem, volala som tam potom a dohodli sme tak hádam od budúceho týždňa už aj pôjde na prvé plávanie :)