aký šport pre dieťa?

Príspevok v téme: aký šport pre dieťa?
mama2006

Rada by som sa informovala na športy pre deti. Môj syn má 5 rokov a od septembra chodí na karate. Celkom mu to ide až na to, že keď dorobí čo má už sa krúti a venuje sa úplne niečomu inému. Jeden jediný zo všetkých sa tam vykrúca a keď majú sedieť in si síce sadne, a vydrži sedieť asi 10 sekúsnd. Čo by ste navrhovali, nechať mu karate alebo ho dať na niečo iné? Je dosť živý.
Ďakujem

Colorka

vies co beru tam od nejkych 7 rokov, treba sa tam ist spytat :) teraz neviem ci beru ked uz bezi skolsky rok, neviem ako to tam maju ale mozes sa na to spytat

lalinka12

v tom máš pravdu. neviem či si to môže každý dovoliť ale akože dá sa to asi nejako zvládnuť len si treba určiť priority

Colorka

vies co to ja vobec netusim ako to tam fungovalo pred tym. neviem ci to vtedy aj nebolo nejako inak, ci vobec boli v bratislave a ci to je to iste three pools. teraz este taky pretek nerobili takze ti to neviem potvrdit, ci robia nejaky vyber alebo co :) uz som to tu niekde pisala, ze kolko sa tam plati, je to 65 euro mesacne a trening je dvakrat do tyzdna :) to je podla mna tak akurat. a co sa tyka toho, ze si to nemoze kazdy dovolit, to je mozno pravda ale preto su aj tie kruzky v skole, tie su bezplatne ale myslim, ze vacsina rodicov si to dokaze nejako zariadit ked sa chce dieta venovat nejakumu sportu :) co by sme pre ne nespravili a navyse toto je podla mna este dobra cena, da sa to ozeliet raz za mesiac

lalinka12

to je ďašia vec, že za to človek musí ešte aj platiť a nie každý rodič si to môže dovoliť. hlavne ak má napríklad dve deti alebo aj viac

ahjajjaj

U nás syn hrá rád ping pong, dcéra badminton, obe deti sa radi bicyklujú, korčuľujú, sánkujú a plávajú.

ahjajjaj

inštruktor plávania vidí, ktoré dieťa ako pláva, a aj tie, ktoré neplávajú tak, aby mohli ísť na preteky ďalej trénuje, len tým rýchlejším sa individuálne venuje. Niektoré dieťa má plávať takto, iné onak, tak aby sa naučilo plávať rôznymi spôsobmi. Zakaždým býva aspoň teda u nás na záver hodiny aj hra. Napríklad inštruktor hodí do vody kľúče, deti sa majú ponoriť a dať mu ich.
Každopádne, podľa mňa deti vyskúšajú viacero druhov športu, kým nájdu ten, ktorý im najviac vyhovuje.