za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

zlatusa

Veď práve mi príde, že dnešné deti sú celkovo akési prebierčivejšie vo všetkom :D Kedysi to takto nebolo, nemali sme v chorobe na výber tridsať druhov liekov proti teplote. Mama nám hodila na hlavu plienku namočenú v alpe a dobre bolo :D Všetko pekne krásne prešlo. No neviem, skús to spraviť dieťaťu dnes a žiadne zlepšenie sa nedostaví.

zuzimulka

toto si myslim, ze nie je uplne konstantne, vie sa to menit. kazdopadne, treba zakazdym podla veku aj prisposobovat to davkovanie, to je jasne. ale nielen to, ono vobec nie je jedno ani to, aky liek tomu dietatu podavas, kazdemu vyhovuje nieco ine, treba to sledovat. niekomu nemusi vobec zapasovat to, co mas aktualne doma.

almia

samozrejme, že môžeš, pri liekoch sa už berie ako dospelá, tam nie je žiadny rozdiel. od 12 rokov je to dávkovanie uvedené ako pre dospelých myslím aj v príbalových letákoch.

simcika

kazda tableta sa ale rozpucit neda, respektive nemala by sa. pri takych, ktore su obalene filmom je to dokonca az nerealne :D

crocinka

ale tak zase uplne nasilu to do nej tlacit nemozes, aby si nevytvorila este viac odmietavy postoj k tomu. ked tak nenapadne podat, do niecoho primiesat, pripadne roztlacit tabletku alebo tak nejako. pri mojom krpcovi som to robila rozne, co si pamatam, tiez to neslo zakazdym uplne lahko.

janulin013

Tak niekedy to proste inak nejde a aj keby to musím do nej dostať nasilu, tak to proste urobím, lebo je to pre jej zdravie nevyhnutné. Dieťa si s teplotou samo len ťažko poradí.

kubita

ja uz mam dvanastrocnu slecnu, takze toto mame nastastie uz za sebou a neprotestuje pri podavani akehokolvek lieku, za co som samozrejme vdacna :D kazdy jeden rodic si podla mna prejde takym tym detskym obdobim vzdoru, kedy dieta nesuhlasi fakt ze s nicim.

Jarunka12

Ja zvyčajne si viem dať tabletku, ale dcérke rozhodne podávam sirup. Aj keď teda viem, že by tú tabletu prehltnúť dokázala, ale keď je dieťa choré, tak ho logicky trápiť takým niečim nebudeš.