za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

dudinka57

tak ja si myslim, ze to sa proste obcas niekomu stane, nikto nie je dokonaly, ludia zabudaju. na to mame napriklad takych dobrych susedov, ktori ti vedia podat pomocnu ruku. aspon teda ja :D niekedy neviem, co by som bez tej mojej robila, je to vyhra.

zlatusa

Správne, rozhodne to netreba podceniť. Napríklad tie teploty u nás veľakrát prepuknú v noci. Možno to má každý inak, to neviem, ale pri mojom dieťati je to najhoršie počas toho spánku. A čo spravíš, ak nemáš práve nič v domácej lekárničke? To je proste risk.

zemlicka32

mircok, ja viem, uz som sa poucila, velakrat sa mi stalo, ze sme akutne nieco potrebovali a nemala som doma nic :disappointed: takze v tomto som sa polepsila. uz by som to viackrat takto neurobila, kedze sa ti moze kedykolvek stat, ze ta necakane prepadne napriklad taka teplota. to moze prist v podstate kedykolvek, staci zmena pocasia a je to.

mircok

zemlicka32 to mozno nie je uplne spravny pristup, co ak by bola najblizsia lekaren zavreta a auto sa ti prave v tej chvili pokazi a ty nebudes mat sancu zohnat si lieky?:D stat sa moze vsetko, ale to mozno len ja byvam tak paranoidny a hned vytvaram najhorsie scenare :D

zemlicka32

no, kedze my sme taka rodina alergikov, uz aj v lekarni nas velmi dobre poznaju :-D vidia nas prichadzat z dialky, tak uz vedia hned, ktora bije. ale okrem toho nas zakazdym vedia potrapit aj taketo vykyvy pocasia, ja osobne to znasam velmi zle, prechladnuta som hned, takze to jednoducho musim nejako riesit. ale paradoxne si na bezne lieky zasoby nerobim, zakazdym utekam do lekarne az ked mi nieco je, v tomto som dost nezodpovedna :-)

Shubi

Tiež máme z každého niečo doma v lekárničke, či na kašel, hrdlo a nádchu a určite na bolesti. Dokonca aj nejaké leky na alergie, hnačky takže nemusíme hneď bežať do lekárne. Hlavne ak niečo nás chytí v noci alebo neskoro večer.

mircok

svetlinka ja si napriklad tiez nedokazem predstavit, ze by som nemal v zasobe prvu pomoc v podobe lieku, o ktorom viem, ze mi stopercentne zaberie. som sportovec, takze mavam bolesti, tomu sa jednoducho nevyhnem. chodim behavat za kazdeho pocasia, takze sa obcas moze stat, ze prechladnem, ale aj tak to stoji za to a prestat s tym nemienim :-) v takom pripade si dam nieco ucinne a fungujem bez problemov dalej.

svetlinka

zlatusa my musime mat doma neustale zasoby v lekarnicke, pretoze kazdemu je stale nieco, evidentne mame vsetci slabu imunitu alebo inak si to neviem vysvetilt. aj sa snazime brat vitaminy, kadeco, ale ocividne je to aj dedicne, pretoze ja ako dieta som bola vkuse chora, a teraz to vidim aj na malej.

zlatusa

Tak teda sa Vám chcem poďakovať za rady, nebola som si vôbec istá, či môžem dcérke dať Brufen, keďže doteraz sme bolesť zubov neriešili. Zabral jej takmer hneď, tak som rada. Uľavilo sa jej aj mne. Zajtra sa už chystáme konečne k zubárke, tak dúfam, že už to bude v poriadku a tie zuby už nás viac nebudú trápiť. Baby a vy to ako riešite? Máte svoje zásoby v domácej lekárničke alebo to nejako neriešite, nechávate to na náhodu a v prípade potreby si len skočíte do lekárne?

hellkazuza

zlatusa tiez sa priklanam k nazoru, ze nemusis mat obavy, my mame s tymto skusenosti, v nasej domacej lekarnicke mame velke zasoby, aby sa nestalo, ze nas choroba zastihne nepripravenych :-)