Ako znizit hladinu cukru?

barča

ach, smrťka, toľko zatrpknutosti a pesimizmu...
ja som sa nesťažovala, že nemôžem pribrať, len som reagovala na to, že DM1 naozaj nesúvisí s predchádzajúcimi stravovacími návykmi.
meriam 167 cm. ideš mi počítať BMI? :-)

smrťka

barča a aku maš vyšku postavy?,neboj sa,tak po 15-18 rokoch na inzuline,zacina toxinov v tele pribudat a teda vaha zacina stupat :) mam to odskusane ,dm jedinku mam 23r.
muc,to bol len nazorny priklad,ze ked pankreas nevyraba inzulin,tak dietovanim uz mu velmi nepomozeme,aj ked by sme ako velmi chceli...samozrejme dieta ma svoj velky vyznym u kazdeho jedneho cloveka pri dnesnych mrtvych potravinach.

- mira

Monix, ak chceš znížiť hladinu cukru v krvi, najprv si musíš zistiť základné veci o trávení cukrov, a to základný rozdiel v trávení monosacharidov a polysacharidov. U DM 2 sa dá stav radikálne zlepšiť a po čase vyliečiť, u DM l, ktorá je hlboko zakoranená z minulosti, to ide oveľa pomalšie a vôčšinou je možné len radikálne znížiť dávky inzulínu.
Že doktor nemá čas na to, aby ti vysvetlil základné veci, je typické, má čas na iné veci ako na liečenie.

Tlčhuba

Je nutné vedieť koľko máš rokov, aký máš BMI,/hmotnosť/ akú más hladinu C peptidu a glzkovaného hemoglobínu a AGAD.a či máš hypoglzkémie ,či más glykozúriu./cukor v moči/Totiž je royňzdiel či más Diabetes I.typuu alebo 2 typu/aspoň pre prvých 10-20 rokov to má zýňásaný význam pre liečbu. ...možno to všetko je zsňdokumentované,len doktro Ti to nemal čas vysvetliť.

barča

smrťka, to nikto netvrdí, ale treba rozlišovať medzi DM 1 a DM 2. Keďže Monix spomína liečbu diabetu tabletkami, predpokladám, že má dvojku.
Ale jednotkári či dvojkári, vždy sa glykémie znižujú zvýšenou fyzickou aktivitou a znížením sacharidov v strave.
Ja mám jednotku, nikdy som nemala nadváhu, som skôr podľa lekárov podvýživená, so svojimi 47 kg.

smrťka

logicky vzato...ak dieta po narodeni musi dostavat inzulin,tak v strave ci pohybe to asi nebude...zalezi to jedine od stavu pankreasu ci treba uz inzulin alebo staci este dieta a behat maraton