Ako znizit hladinu cukru?

barča

to si sa mrenica premenoval na smrťku? pokecať môžeme, nie som proti, len sa mi ťa nepodarilo nájsť.

ja jem aj jablká živé, nechám si na nich vždy nejaké baktérie, ktoré mi oživia to jabĺčko.

smrťka

barča,rad by som si z tebou popisal neverejne ohladom prave dm1....ak si za,tak napr.na fb si daj Jan Berky a ked miesto fota tam budu husličky tak si ma pridaj alebo posli spravu...ak nie,tak nic sa nedeje.

mira,no nehnevaj sa ,ale je velky rozdiel ci jablko iba odtrhnes,alebo ho aj uvaris (teda uplne znicis)...Jasne ze cim dlksie nieco skladujeme,tym viac straca pre telo vyzivnych latok,z tym sa da iba suhlasit...Ano,nieco je zo zeleniny lepsie varene,napr.mrkva,ale dokonca aj ta v surovom stave je uzitocna ludom z nadormi a to vo forme stiav,je o tom uz dost literatury kde najdolezitejsim meritkom su kladne vysledky.

- mira

Smrtka, akonáhle odtrhneš ovocie zo stromu, už je mrtve - nie je schopné metabolizovať ani ďalej rásť. Takže jeme prakticky všetko mrtve okrem kvasených produktov so živými baktériami.
Iná vec je vyžarovanie energie, ktoré bolo merané v angstroemoch. Na priemyselne upravených potravinách, mletých múkach, cukre mlieku, mäse bolo zistené, že po čase stratili vyžarovanie, a teda vitálnu energiu. Toto vyžarovanie si zachovávajú celé zrná zásluhou obalov, varením sa zvyšuje, dlhým skladovaním sa stráca.
Dlhšie varenie zmäkčuje potraviny, a tak sprístupňujú minerály pre telo, ktorých máme dnes takmer všetci málo. Zo surovej stravy sa minerály vstrebávajú ťažšie. Makrobiotika obsahuje potraviny surové i varené.

barča

smrťka, som rada, že sa mi podarilo preladiť ťa na pozitívnejšiu strunu. pardon, ty si bol stále pozitívne naladený, aj tvoj nick o tom nasvedčuje :-))
z tlčhuby si radšej nestrieľajme, predsa len, je to pán doktor, nezaslúži si.

ja som dia-nováčik, len 5-ročný :-)

smrťka

barča až teraz som si všimol Tlčhubov prispevok a tvoju reakciu naň....hihihi jednoducho užastna :) si mi trochu pošteklila branicu

smrťka

barča,nenasrdila...aj ked pohorsil som sa trošinku,ze si ma povazovala za zatrpknuteho pesimistu :) vzdy je to tom,ze ak je nepresne vyjadrenie sa,tak zakonite je aj nepresne pochopenie,to pripustam a vlastne z tych nepresnosti sa ludstvo dokaze hadat ba este niekedy aj horsie.....ako dlho mas dm1?
mira urcite makrobiotika je prinos a dokonca na sebe pozorujes jej blahodarne ucinky na organizmus,ale aj napr taky Walker Norman ci Ernest Gunter čoby kapacity tvrdia,ze varenim sa zo zivej potravy roby mrtva,maju daco praVDY NA TOM NIE?...urcite by som nedal ruku do vody teplejsej ako 60C alebo dokonca okolo bodu varu

- mira

Smrtka, isto vieš, že varom sa neničia všetky vitamíny. Vitamín C sa ničí, ale až po /asi/ 10 minútach intenzívneho varu.  Makrobiotika používa asi 2/3 tepelne upravenej zeleniny, z toho polovicu len krátkodobo /naparovanie, blanšírovanie/, kedy sa ničí len minimum C vit. Používa kvasenú zeleninu po každom jedle. Kvasením sa v zelenine naopak obsah C vitamínu ZVYŠUJE. Okrem toho makrobiotika nepoužíva cukor a mäso cicavcov, nasýtené tuky, ktoré zvyšujú potrebu vitamínu C. Takže to zhrniem : makrobiotika poskytuje dostatok vit. C, čoho dôkazom je, že som niekoľko rokov nebola chorá. Pred zmenou stravy som mala 11 mesiacov v roku nádchu, niekoľkokrát do roka chrípku. Dnes som zdravá .

smrtka

barča nie,to si ako na to prisla?....enem som sa pytal :) Ja len hutorim ako veci funguju...(pri dlhodobom inzuline) a aj to nemusi buti pravidlo u kazdeho samoška