potravinova alergia

jajdo

Ja zatial nemám potvrdené , či som alergik, výsledky mám až koncom mesiaca, ale nasvedčuje , že asi áno. Niekoľko rokov sa s tým trápim - vodovo hnisavé vyrážky vo vlasoch a na tvári. Kožné lekárky mi nepomohli, poradili mi vybrať krčné mandle -nepomohlo,absolvoval som vyšetrenie žalúdka a hrubého čreva-som ok,proste všetko možné som si dal vyšetriť a problémy stále pretrvávajú.Len dúfam ,že niečo zistí
alergologička, som už toiž zúfalý. Má niekto takéto problémy? Poradte !! Vdaka

Allynka666

Dobry den, chcela by som sa spytat co je najucinnejsie prosti reakcii konkretne opuch pier v dosledku jedenia kyslych uhoriek? Dakujem, Lenka

Mony171

Mám alergiu a nie jednu..bohužial...pridala som sem aj novú tému "Alergia na potraviny"..tam som písala čo mi je... a jasné že mám chuť na veci ktoré nemôžem a niekedy musím zjesť aj to lebo by som sa asi zbláznila :-)) Našťastie som nikdy z toho neopuchla ani sa nedusila, len sa mi robí ekzém...čo je tiež dosť nedobré, ale nejak som si zvykla...čo iné mi ostáva :( len dúfam že sa mi to nezhorší :/

Hraběnka

Mám alergiu na ovocie a kyseliny.Tu patrí aj glutaman,ktorého sa musíte vyvarovať,ale začínaju si to uvedomovať aj výrobcovia potravín a preto ho začali odstraňovať z niektorých výrobkov.Vyvarovať sa je potrebné aj konzervačným látkam.Mne sa celkom úspešne darí to prekonávať a vo varení pre seba improvizujem,ale je nutné to kompenzovať vitamínmi.Ale pozor aj v niektorých tabletových formách sú kyseliny.Prajem príjemný deň.Edit