potravinova alergia

Alternativa

Len doplnim, ze akakolvek alergia ma vysokym percentom zaklad v psychike. Odporucam Ti "zapracovat" aj tymto smerom :D.

RNG

Je viac zdrojov kokosoveho oleja-pozri na google.sk
Aj ja ho planujem dovazat-v kvalite extra virgin(extra panensky).
Tak isto tekute E(hladaj tekuty vitamin E), ja ho mam v mnou dotovanej predajni a iste aj mnohi ini.

alfa

RNG: dakujem za radu. A ten kokosovy olej sa da normalne zohnat? Aj to tekute Ecko? A z coho vznika plesen? A preco? Preco mas take podozrenie ze to co mam ja je plesen? Ako sa to lieci? Nezanecha to nejake nasledky?

alfa

Plesen? preboha a to som ako mohla dostat plesen? To mi uz po tych stereoidoch preslo, ale teraz ma zas zacala strasne svrbiet hlava a robit sa mi lupiny. Aj kutiky, a na rukach a v ohyboch laktov akoby sa mi chcel spravit nejaky exem alebo co to je. Taka sucha koza. Doteraz som nikdy nic take nemala.

RNG

Alfa, mozno to zacalo s alergiou, ale to co popisujes vyzera ako plesen.
Natieraj sa kokosovym olejom s pridavkom tekuteho vitaminu E a Tea tree (cajovnikovy olej)

alfa

Pista, ty si to tak nadherne vysvetlil, ako funguje alergicka reakcia a preco vznika. Ja sice neviem na co mam alergiu. Mam 29 a ako som odisla do sveta objavila sa mi nejaka alergia prvykrat v zivote. Riadne ma to vystrasilo. Asi tri mesiace to trvalo co som mala cely krk cerveny, strasne suchy a supinaty,hrozne to stipalo a svrbelo. Potom sa to rozsirilo aj na tvar a okolo oci. Antihistaminy nezabrali tak mi dali stereoidy. Tie mi pomohli, ale podstatu problemu neodstranili. Ja hladam tu podstatu, lebo tu mi lekari urcite nepomozu. Teda to znamena, ze si musim dat do poriadku telo. Ale ako? Ocista? Poradi mi niekto? Ako sa zbavit alergie....?

RNG

Mnohe enzymi pomozu rozlozit potravinove alergeny.
Bromelain(z ananasu), enzymi z papaje, Betain HCL(okysleny vytazok z repy), Serrapeptaza/serrazyme, Wobenzyme atd

mirkaaa

No ja mam alergie vela a najviac na potraviny, a ci ma nelaka no laka, ale hned to olutujem,najhorsie bolo ked som mala zakazane jest vsetko z muky, tak to bolo velmi zaujimave...

freya

ahojte, mam malabsorpcny syndrom a potravinovu alergiu, zistili mi ju tak pred polrokom a neliecenu tipuju mam tak 5rokov..absolutne z nicoho som nepribrala od svojej 15tky. teraz mam 24 a uz som z toho zufala. vsetko co mozem je kuracie maso, zelenina a pecivo.a to mam obmienat.co s tymi strasnymi xutami nato, co nemozem?

bublifuk

a chut na pecivo ma stale a neuveritelnu hlavne ked jej v dakom obchode vonaju cerstve rozky... ale drzi sa lebo vie ze potom by este 3 dni vracala