potravinova alergia

[zruseny12]

LEJN
sak prave treba vsetko pozorne citat...
ZLOZENIE POTRAVIN...
ja som napr.narazila aj na MAK,kde bolo napisane,ze moze obsahovat STOPY MLIEKA.../V LIDLI TAKY MAJU/dokonca nejaku PSENICNU KASU/kauflande/som kupila tiez OBSAHUJE STOPY MLIEKA...
SUSENE MLIEKO sa dava dost do sladkosti,co som si ja vsimla,ale urcite je aj v inych veciach...
aj SERVATKA sa dava dost,aj dokonca do peciva,aby bolo chutnejsie/raz som to niekde citala.../
treba len pozorne citat...

[zruseny12]

LEJN
vsetko,co sa tyka mlieka...
na niektorych je aj upozornenie,ze vyrobok obahuje LAKTOZU...alebo,ze ju neobsahuje...

lejn

chcem sa opytat co si mam vsimat na etiketoch nejakeho vyrobku ked niekto nesmie laktozu ani mliecnu bielkovinu, nesmie tam byt nic co sa tyka mlieka? dik

[zruseny12]

tiez patrim k ludom,co nemozu jest urcite potraviny... nemozem jest mliecne vyrobky a vsetko,co obsahuje mlieko a vyrobky, ktore obsahuju NIKEL...

CHCELA BY SOM UPOZORNIT kazdeho kto je ALERGICKY na MLIEKO...ABY SI DAVAL POZOR,aj na take vyrobky,kde by nepovedal,ze moze byt mlieko...

VANILKA...obsahuje stopy mlieka/nie vsetky,len urcite druhy/

MAK...tiez obsahuje stopy mlieka,ale nie vsetok/treba citat obal/

CAJ-LESNA ZMES...obsahuje SMOTANU...

damme

jou...patrim tu aj ja....mam histaminovu intoleranciu:D
a asi najlepsiho imunologa v KE..takze takto mi poradil:
samozrejme denne antihistaminika!...a k tomu 2x denne B6 + 1x denne vitamin C
hlavne cerven vino, pivo, udene mäso, spenat, paradajky, kecup, sucha salama, tvrde syry a kysla kapusta....zabudol som na citrusy a jahody:(..:D...tomuto sa vyhybat..alebo aspon obmedzit ako sa len da....a hned je lepsie - v mojom pripade tvar---z tychto potravin mam akne jak svina:D

ty

Ja mam skrizenu alegiu breza-potraviny (jablko,orech,zemiaky,kivi,broskyna...). tieto potraviny skusam vylucovat zo svojho jedalneho listku, ale nie vzdy sa mi to podari. Mam vsak priatela, ktory ich ma rad a ich aj je napriklad zemiaky. chela by som sa dozvediet ci mi to vadi. napriklad ked on je zemiaky a potom ma pobozka ci mi to vadi rovnako, ako keby som tie zemiaky zjedla ja??? bola by som rada, keby mi niekto vedel na tuto otazku odpovedat. dik

Ivka 1

Na alergie je veľmi vhodná kombinácia aloe a lýcia. Alergie na včelie pele sa
veľmi dobre riešia práve včelím peľom.
Liečebná kúra sa začína ešte v zime,kým
nekvitnú žiadné stromy,trávy alebo kvety.