potravinova alergia

ja

ahoj igris ano ono to záleží aj o skrýženia potravín ktoré kombinuješ to znamená že más skrýženú peľovú alergiu alebo aspon v tom momente. tak to poznám. no niektoré sú také že ozaj ich nemôžem vadia mi . tiež mám vitipované značky. ;-)

igris

ahojte :), potravinovou alergiou som sa vela nezaoberala, lebo mi to tak nezneprijemnuje zivot ako "ja", ale napadla ma este jedna vec, "ja" mas problem s tymi konkretnymi potravinami aj ked ich jes samostane na lacno ? Ja som silna "pelova" alergicka a par krat sa mi stalo nieco take ako si ty spominala, ze po jedle som opuchla a vyhadzali sa mi flaky, ktore velmi svrbeli na krku, usiach, v zhyboch..., mala som problem s dychanim, trvalo to cca 2 dni, potom to ustupilo po nasadeni liekov. Doktorka na pohotovosti to vtedy "niako" , /nepamatam si ako/pomenovala a vysvetlila mi ze to nebola dobra kombinacia potravin + potravin, ktore som mala pravdepodobne este v zaludku. Potravinova alergia je asi trocha nieco ine, ale mna to vtedy dost vystrasilo. /islo tiez o orechove rezance, orechy teraz jem bez problemov, a druhy raz to bol pomarancovy dzus, odvtedy som si tu znacku nekupila :)/

pišta

Sú situácie, keď telo urobí „raf!“ na kamaráta, napr. dobrú potravinu – a je tu alergia. Nuž a to nie je dobre. S kamarátom treba vychádzať, no nie?.
Ako je to vlastne možné pri takom múdrom tele?
Tak toto je záhada, nik to nevie presne.
Ale tak, ako nevieme presne čo sa deje vo vnútri auta, máme spojku, plynový pedál, rýchlostnú páku, brzdu a volant, a treba ovládať pravidlá cestnej premávky.. A tak môžeme zájsť hoci aj do Španielska. A možno trošku aj viac ku svojmu zdraviu...nabudúce ::)

pišta

Ahoj, ja. V tele máme veľkého strážcu zdravia – imunitný systém. Je zložený z viacerých častí (biele krvinky, slezina, lymfatické šťavy, črevná mikroflóra – povrch tenkého čreva, pečeň... ale aj iné).
Keď napr. príde vírus chrípky, biela krvinka urobí – raf! A je po víruse. A keďže vírusov býva veľa, veľa máme aj bielych krviniek – hádam aj niekoľko miliárd (>1 000 000 000).
Naše telo je veľmi múdre, (aj keď si my myslíme často, že nie a rýchlo dávame doňho lieky pri každej maličkosti). A keďže je múdre, rozpozná, keď príde votrelec alebo „kamarát“. Taký kamarát môže byť aj potravina alebo už rozložená molekula z nej. Tieto molekuly putujú telom a ukladajú sa na (ne)správnych miestach, záleží od situácie. Tak rastú napr. svaly, ale aj tukové vankúšiky. :(

ja

mohol by si mi prosím pista napisat čo to vlastne je organizmu trosku tomu nerozumiem. ale ja veľa vecí z toho co pises nemôžem porad prosím

ja

dakujem pista budem rada ked mi poradís ja to potrebujem. vyskúsam všetko možné no odtial -potial samozrejme. ;-)

pišta

Igris :))), to "odkukávanie" je na totmo webe vzájomné medzi viacerými a to je presne ono!
Bez vedomostí niet šanca zvrátiť nepriaznivý zdravotný stav (mladej) populácie.
Vidím to na svojich dcérach- Školské bufety to je výsmech zdravej stravy.
A pri tom ide o naše deti!!

pišta

Ahoj, ja.
Látky, ktoré popisuješ, na ktoré si alergická, majú jednu vec spoločné: všetky sú kyselenitvorné.
Preto si na začiatok pozri sekciu Odkyslenie organizmu.
www.zdravie.sk
Dôležité: Nič nerob, čo ti vyvoláva alergickú reakciu! Aj postup Igris, ktorý je zaujímavý, asi nie je na tento čas vhodný pre TEBA!!
Sladkosti majú často v sebe čokoládu a bielu (pšeničnú) múku. Tá obsahuje lepok, ktorý je nepriateľom alergikov.
Neviem, či môžeš jedávať grahamové pečivo alebo chlieb. Ak áno, nahraď biele pečivo (postupne) týmto. Jednoznačne získaš.
Môžem pokračovať postupne ďalej, ak teda chceš.
Moje názory nenahrádzajú samozrejme doporučenia alergológa!