potravinova alergia

pišta

Potravinová alergia súvisí s celkovým metabolizmom. Ten sa odvíja od fungovania krvného obehu, lmyfatického obehu, práce pečene, obličiek, pankreasu, žlčníka, čiev, žalúdka, stavu oxidačných procesov v tele (pľúca, krv...)...ale aj práce ďalších žliaz, ktoré produkujú napr. hormóny (štítna žľaza, hypofýza...), ide vlastne o celý organizmus Je to naozaj zložité, ale Janík aj Igris vlastne majú pravdu.
Sú naozaj situácie, keď náš organizmus nie je “pripravený” prijať určitú potravu, lebo napr. nemá na ňu enzýmy (typicky mliečny cukor – laktóza. na ktorý často chýba enzým laktáza). Alebo stupeň znečistenia niektorého orgánu (veľmi často tenké črevo) je taký silný, že aj dobrá potravina sa nemetabolizuje dobre.
Toto bude zrejme aj tvoj prípad, lebo tvoja škála alergizujúcich potravín je príliš široká.

igris

priklanam sa k nazoru ze stav criev ovplyvnuje aj potravinovu alergiu, ked su v pohode zlepsuje to celkovu imunitu atd....

...

ja ked som bola mala mala som alergiu na nektarinkz..vydz ked som ich yjedla vzhadyali sa mi na hrudniku a rukach vzraykz...teda skvor take flakz...ale chutili mi...v neskorsom veku mi tato alergia ymiyla

evilbunny

janik- potravinova alergia nema nic s ochoreniamy traviacich organov. je to podrazdenie a reakcia na urcite latky. mne sa pot. alerg. napriklad prejavuje opuchnutim pier, ustnej dutiny(jazyka a dasien) sprevadzane so svrbenim a niekedy aj opuchnutim hltanu.

janík

skús si dať do poriadku žalúdok,črebvá ,slezinu a žlčník-možno problémy zmiznú,alebo sa zmiernia,akupunktúrou to ide