potravinova alergia

RNG

Ja osobne pouzivam cistu kyselinu askorbovu v prasku, tak isto je par flasiek u konatelky na schvalovani, mozes jej zavolat alebo napisat e-mail, mozno este ma zo vzoriek nejaku.
Az mi to schvalia, bude to v cenniku ako uzitocna nahrada octu do salatov alebo citronu do caju.
Tato forma je podstatne lacnejsia, ako pilulky z lekarne a nema ziadne plnidla, je to 100% kyselina askorbova(vitamin C)

mirkaaa

RNG nevies nahodou nahradu za ovocie,chcela som si kupit tie sumive celaskoniky do vody,ktore obsahuju trosku vitaminu C,a lekarnicka namna pozerala ako na...ked som jej povedala,ze musi byt bez ovocnej prichute,ze to budem mat tazke lebo vsetko ma prichute ovocia...

mirkaaa

sonika18 moja zlata ja ked som sla na alergologiu necakala som,ze mi povie taky vysledok alegria na toto,hento a tamto bola som v soku vsetko mi zakazal dal mi dokonca dezlepkovu dietu-alergia na muku plus ostatne alergie mala som problem co vobec jest teraz je to uz lepsie horsie je,alergia na kyselinu citronovu a ovocie to ti poviem jest len banany ma nebavi...

sonika18

Nemôže to byť len taká mala alergia ked som o mnohých nevedela napr. o mrkve, zelery, zemiakoch surových a pritom ich čistím stále a nič :) viem len o tých jabrlkách, čerešniach a orechoch myslím, že po sojí som sa aj vyhádzala ale zaujímave je to že ked sa tie jablká prevaria tak už mi nič nerobia aj v koláči možno tie alergéni sa varom ničia , či?

RNG

Na alergie pomahaju niektore enzymi, napr bromelain, tiez quercitin a vitamin C
Silne potravinove alergie su tiez spojene obvykle s neschopnostou si poradit s nejakymi latkami, na ktore telo nema spravne enzymi(telo vyraba vyse 3000 enzymov, staci ked jeden chyba a uz su alergie).
Vylucovanie histaminov je v telesny sposob, ako oznamit ostatnym mechanizmom , aby sa pustili do boja proti niecomu, co telo chape ako skodlive.
Obcas je to falosny alarm, preto sa to potlaca antihistaminami.

andula

Môj starší syn má zakázané jesť aj zemiaky, teda okrem mrkvy, petržlenu, zeleru, a všetkých orechov. Máme doma aj Epipen injekciu. Ja zemiaky nemôžem ani chytiť, hneď mám na rukách výsyp. Takže ich tiež nejem spolu so synom už viac ako rok. Už sme si zvykli. Ale to varenie neprajem nikomu. Andula

sonika18

ahojte, tak som dalšia dušička ktorá ma potravinovú alergiu :( ach čo sa človek nedozvie, vedela som že som určite alergicka na orechy a na soju ale nie že aj na mrkvu, zeler, brav. maso, jahody, ale neviem čo znamená histamín to som mala dosť výrazne že to je nejaká obrana či čo? Ja fakt neviem čo budem robiť moje prejavy boli len opuch pier, brnenie dasien, niekedy troška pocit že sa mi zle dýcha ale nič iné a zo soje som sa vyhádzala dala mi tabletky keby som niečo zjedla ale necítim že by to bolo až tak vážne ale zlakla som sa ked mi povedala že prinajhoršom volať RZP nevedela som že to môže byť vážne až tak a že na vyvolanie reakcie stačí hoci len jeden oriešok. Neviem sa spamatať z toho lebo čo jem všetko ma orieškx :((( či už bebe keksi, čipsy. Ešte že zemiaky jesť môžem ale nemôžem ich čistiť že by mi urobili zle a to som si len myslela že som alergická na nejaký pesticit čím striekajú jablká, čerešne :(

RNG

Skus najprv prirodne veci. Ak nepomoze, obrat sa na lekarov. Aj druhi maju taketo problemy, takze ti urcite budu vediet pomoct.
Na kozne problemy je dobre aj green barly juice(jacmenna trava) aj aloe vseobecne.

alfa

urcite si to zozeniem. Ale zaujalo ma to, ze preco si myslis ze to nieje alergia, ale plesen....? Plesne sa liecia mastami a vodickami, alebo je na to potrebna aj vnutorna liecba. Ja niesom na slovensku a tyto lekari mi tu nepomozu. Musim si pomoct sama a tak mi pomoze kazda rada. Dakujem velmi pekne za kazdu.