Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

klaksima

Klaudi1989!!!

v lidli som ich hladala a tam ich nemali. vacsinou chodim tam nakupovat, mam ho najblizsie. ale pojdem teda aj do jednoty kupit, vdaka za odpoved, snad najdem:))) a ktora z ich suniek je najlepsie podla teba? ktora ti najviac chuti?

Klaudi1989

Kupujem ich klaksima v jednote, tam ich majú stále:):) Ty si ich kde pozerala? Lebo je pravda, že vo všetkých obchodoch ich nemajú, čo je samozrejme škoda ale tak našťastie sú aj také, kde ich dostať kúpiť. Treba len popozerať, no jednota je zaručená:):)

jaroslavica

@adiinka40 to ste super, ze iba tak malo vas vyjde strava. nas mesacne viacej a tiez sme len dvaja. som zvedava na tvoj jedalnicek, ked ho sem napises.

sunnyball13

BJ 2....fakt dobré tipy----vďaka....k tomu kokosovému oleju čo píšeš....ako je teraz lacnejší ako dakedy....ak sa nad tým zamyslíš...ľahko sa dá zistiť prečo.....rád by som si pozrel keby ich niekto porovnal navzájom k čomu by prišiel :)

swistica

Fiha? To viete tak lacno nakupit - 150e pre dvoch? Mozete napisat co teda kupujete, jete, napr. jedalnicek na jeden den? Napr. co ste jedli vcera?
Narychlo som nieco prebehla, no niektore veci ja za zdrave nepovazujem. Napr. mlieko a mliecne vyrobky nejem a nekupujem absolutne. Niekto pisal o raznom chlebe - skutocne cisto razny chlieb je ovela drahsi, ak niekde napisu nadpis razny , casto tam je vsetko mozne, uz som dokonca videla i soju atd. Preto by som rada videla priklad lacneho a skutocne zdraveho jedalnicka.

adiinka40

sme dvojclenna rodina jaroslavica. viem, ze aj od toho zavisi ale vidis, my byvame dvaja, dvaja sa stravujeme a aj tak neminieme vela penazi. no este moj drahy sem-tam jedava v praci a to do toho nepocitam. ale nech nas vyjde strava 200€ na mesiac, aj tak to nie je vela a nemusime sa nijako obmedzovat.

jaroslavica

@adiinka40 a kolko clenna rodina ste? lebo aj od toho dost zalezi. ak hovoris o jednom clovekovi, tak 150€ je aj dost ale ak o dvoch, tak je to taka prijatelna cena a az by som povedala ze nizsia.

Klaudi1989

Vidíš to Alandra, hovorila som ti to:):) Som rada, že si dala na moje rady a že ti šunka od nich chutila;)

alandra

BJ 2 vážne by si dokázal o tom aj knihu napísať? wau, tak to máš môj obdiv:-);-) hej to som si všimla, že ten kokosák už nie je taký drahý ako kedysi, keď to bol taký bum

klaudi už sa nebojím, keď počúvam od viacerých, že sa to v pohode dá zvládnuť. bola som minule v obchode a nakúpila som si len zdravšie veci a presne aj nejakú takú šunku od nich, ktorá obsahovala až 92% mäska. riadne som si na nej pochutila a tiež som si k nej len zeleninu nakrájala a kúsok pečiva dala:-) mňam to bolo:-):-)