Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

0vecka

mne sa strasne pacia niektore vyroky... napr tie akoze uzdravenie z Lurd... statisticky sa skor vyliecis doma ako tam :-D ... popripade to s tymi ateistami... ja som cital o jednom vedcovi ateistovi skoda ze uz neviem ako sa volal ale srali ho krestania tym ze o nom hovorili ze je krestan... na smrtelnej posteli za nim prisiel knaz a on sa nevedel ani pohnut ale ako prisiel ten knaz tak vstal z postele a fyzicky ho napadol za tu drzost :-D ... inaq je to asi normalna reakcia proste clovek sa boji a to ateisti v celku nepopieraju ze nechcu zomriet...

co sa tyka mna podla mna nic po smrti nieje ale ak ano tak reinkarnacia je hlupost kedze by sa museli rodit nove duse lebo ludi pribuda... krestanska filozofia tiez nedava zmysel... jedine co ma tak napada je ze sa znova narodime do noveho sveta so vsetkymi spomienkami ale tie akosi v tom inom novom svete nebudu davat moc zmysel a to sa bude stale opakovat

J111

Asi nie, musi si zachovat vaznost situacie. Povie mu: mate na vyber, lebo bol cestnym clovekom. Bud pojdete do neba a budete sa modlit denno denne s 2000-rocnymi babkami alebo pojdete do pekla a budete si uzivat s mladymi kockami:D

J111

Ked clovek umiera, tak podla mna pojde do tunela a tam uvidi svetlo a potom pojde za tym svetlom a tam bude stat Jezis a povie mu: ides nespravnym smerom, peklo je na opacnej strane:D

mate59

myslím, po smrti nie je nič, žiaden iný život, duša v nebi či kde.
Človek stratí vedomie, zastaví sa srdce, prestane fungovať mozog,dýchanie a je koniec.Najvačšie šťastie majú tí, ktorí zomrú v spánku.Takú smrť by som chcel.

Marlye

Doubledog..co moze clovek o smrti vediet?Vsetko su len fantazie ludi,prepac ale verim v takychto veciach len vlastnym skusenostiam.A kde si vzal ze vsetci co neveria v nekonecny zivot o nom nic nevedia.Mozno mam precitanych viac knich a poznam viac filozofickych teorii ako ty,a preto ze ma nepresvedcili mam podla teba malo informacii?Prepac je to smiesne.A ziadny zivy clovek ti pravdu nepovie.

dwart

tak tak, postupne som si zacal uvedomovat ze moj zivot tak ako cely zivot na zemi nema zmysel. Zmysel mu dava kazdy individualne. To co dava zmysel zivotu dava zmysel aj smrti.

doubledog

vela ludi prezilo svoju smrt.
a prave zazitky takychto ludi su velkym zdrojom informacii o tom, co sa deje po smrti.
ja som si vsimol, ze ludia, co neveria v "posmrtny zivot" sa vyznacuju jednym spolocnym znakom.
o okolnosti, tykajuce sa smrti sa nikdy poriadne nezaujimaju, a vacsinou o nej pramalo vedia.
je zaujimave, ze napriek svojej neznalosti maju sklony vynasat rozne kategoricke sudy o tom, ako to je a ako to nie je.

Marlye

V posmrtny zivot veria len ti ludia,ktori v neho verit potrebuju,ktori pokladaju svoj zivot za nieco vynimocne,rovnako ako aj svoju osobu.Nechcu sa zmierit s tym ze ich zivot nema dalsi vyssi zmysel.Clovek tym ze je "najrozumnejsi" na zemi ma pocit ze je nieco viac,a je to velka chyba.Niekto tu spomenul ze aj niektori ateisti na prahu zivota volaju Boha.Je to len ich strach,nevyrovnanost so smrtou.Vy co mate cele teorie o smrti,prezili ste svoju smrt?:-)Nastastie na konci nikto sklamani nebude,kedze to "nic" co pride uz neuvidi :-)A nie je to nic zle,je to normalny kolobeh,a pre tych co trpia vyslobodenie,takze zite si vsetci svoje zivoty ako najlepsie viete,lebo z najvacsou pravdepodobnostou druhu sancu nedostanete.Svetlo a tunel je uz davno vedecky dokazene,postupne "odpajanie" mozgu,v ktorom prebiehaju "iskrive" reakcie :-)