Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

0vecka

2 J111 nedrbe proste su zmanipulovani... by si neveril, som chodil na krestansku skolu a tak 10% z toho preplo a yacali verit na tie hovadiny... ja som si nebol isty na zacaitku ale ako som pocul comu vlastne veria tak mi bolo jasne ze tomuto zdravy nezmanipulovany clovek verit nemoze..

Meretseger

Ako ateistka neverím v tie blá...ehm, reči, čo vedie cirkev, takže nebo/peklo etc. u mňa padá. Síce ako milovník starovekého Egypta som bola náchylná veriť v Požieračku a váženie srdca... No, kto chce, nech si vygoogli:)
Myslím si, že človek je v podstate čosi ako stroj s hlavnou riadiacou jednotkou - mozgom. A keď ten doslúži, stroj sa jednoducho vypne - definitívne, samozrejme.
Párkrát som bola na pokraji smrti, mám za sebou klinickú smrť, ale nič ma nepresvedčilo, že by existovalo čosi za životom. Stali sa mi síce i veci, ktoré by veriaci ihneď označili za čosi nadprirodzené, napr. odpútanie sa od tela, hlas "anjela", ktorý ma vyhrabával z bezvedomia skôr, než bude neskoro, ale som si istá, že to všetko má racionálne vysvetlenie, mozog predsa nie je detailne preskúmaný.
Možno sa na tom podpísalo i to, že poznám istého bigotného psychopata, ktorý sa čiastočne zaslúžil o moju nenávisť voči tým náboženským predstavám, ale celkovo som typ, ktorý to berie veľmi pragmaticky.

J111

Dakedy Boh zasahoval do sveta a teraz? Co vlastne robi ten deda teraz? Jednu zhrbenu babku vidavam chodit do kostola. Mama mi povedala, ze tam chodi uz cirka dvadsat rokov a stale ma ten hrb. Tak to bude aj s tym zivotom. Shit happens. Alebo ze by to Boh dopustal - ha, ha. Zo vsetkeho sa da vykrutit. Jedni vravia tak: lebo Boh to, lebo Boh ono, chvala Bohu a pod. Co im drbe?

jajka001_

jj oni furt cakaju, ze MY nieco vymyslime. a my furt cakame, ze nas dakto spasi, lebo raz kedysi davno niekto tuto milu loz vymyslel.
resp. niekto nieco myslel, nieco povedal, a ti ostatni to pochopili uplne inak, ako to dotycny myslel :)

J111

Ja Vam poviem, ako to dopadne. Do nasej Zeme je...e meteorit a bude po nas, i po nasej existencii, i po nasej reinkarnacii. Neviem, odkial beriete istotu, ze nad nami niekto drzi ochrannu ruku?:D
Ja som jeden cas vnimal duchovny svet /ak islo on/. Mne tie duhovne bytosti pripadali ako neschopni tajtrlici. Cozi chceli spravit, ale nic moc.