Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

lillia

myslim, ze budu. ale nie v takejto pozicii :-D
inak, to je velmi komplikovana tema. napr. aj najvecsi ateisti, ktori vyhlasuju ako sa neboja smrti, tak ked sa naozaj ocitnu na jej prahu a myslia si, ze uz je s nimi koniec, tak akosi podvedome volaju k Bohu, v ktoreho vlastne ani neveria

lillia

zalezi, comu veris v tomto zivote a podla toho sa odvija aj to aku mas predstavu, aspon aku ,taku o zivote/ale nezivot po smrti

lost

invisible
'A ak zistíš, nikomu to aj tak nepovieš :D "

- alebo ta budu povazovat za blazna :)

Jane318
zaujimava teoria..

ja osobne nemam ani namjemnsie tusenie co je "na druhej strane" :D
ale viem ze to moze byt daaaaaaaa..aaaaaaleko uplne ine ako si clovek moze sfantazirovat..

ale dost ma zaraza 1 vec, PRECO ?!
preco som zacal existovat? pytal som si existenciu ? (kde je zmluva?! :D )

je to dost divny pocit, ked to co zacne existovat (ja) nemoze prestsat existovat na veky vekov..
(teraz sa ani neodvolavam na nejake blbosti ako Matrix, ze "to co ma zaciatok ma aj koniec" , lebo teoreticky nemusim mat zaciatok, ani koniec, resp. zalezi od toho ako definujeme cas..)

ale zaujimava tema :)

bibba

vobec to neni zbytocna tema. neviem ci to vobec niekto vie co presne je po smrti. mozno ano. ale ostane to tajomstvom, az kym neumrieme.

lillia

00000, asi si ma zle pochopila s tou energiou :-)
inak, ja verim v Boha, nebo, peklo, takze smrt a Boh sa nedaju od seba odlucit. a tiez suhlasim s lh, az na tie lurdy :-D

00000

o Bohovi, to by bola asi dalsia tema na zalozenie (: je rozdiel verit v Boha a verit cirkev (prave preto nechodim do kostola).
Teraz si asi budem protirecit, kedze som napsiala ze neverim v nebo/peklo...ale verim v Boha..teda.nieco ako Boha, neviem ci je to konkretny katolicky boh alebo nieco..proste si ho trosku inak predstavujem. A kedze vsetko ma protiklady, musi mat aj on (nieco ako satan, diabol,..) Otazka, ci existuje dusa (neviem ci sa slovo dusa moze stotoznit so slovom energia ale skor nie ako ano) ktora by do toho neba/pekla isla.
Novy zakon? Kniha, co pisali ludia....k tomu niet co dodat
.
.
.
.
.
hmm.. a nemoze sa moja energia po smrti dostat ne nejaku inu planetu? alebo ze by som sa reinkarnovala za mimozemstana?

lh

Dusa je nesmrtelna. O tom, ze Boh existuje nie je pochyb. Kto neveri pre to co je napisane v Novom zakone, tak by mal uz verit aspon pre mnohe zazraky, ktore su oficialne uznane (napriklad z Lurd, ale aj ine). Potom vsak existuje aj Diabol, lebo Boh ho spomina. Je len na nas ci sa rozhodneme zit zivot taky, ze po smrti budeme s Bohom, alebo so Satanom. Len pre info, byt so Satanom znamena byt tam kde bude plac a skripanie zubov, teda nepredstavitelne utrpenie a zufalstvo :-)