Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

00000

no a este k teme: podla mna peklo a nebo je sprostost. Ja si myslim, ze ak ma niekto nejake hriechy tak zomrie tazsou smrtou ako ostatny (a tym myslim aj to ze tazsia smrt: umiera s pocitom viny - a pocit viny podla mna nepatri medzi dobre pocity)....aj ked tato teoria sa mi moc nepotvrdzuje. A co sa s nami stane? netusim a prave preto sa smrti nebojim (aj ked ma caka az o takych veeeeela rokov ), praveze sa na nu aj tesim, pretoze si myslim, ze vtedy zistim, co sa stane s mojou dusou (: ale nejdem sa pre to zabit zivot si uzivam :-)) len sa smrti nebojim (: ale tato teoria s energiou tiez nie je zla :-))

bingham

no nechame sa prekvapit co bude...ale tu to aj tak nevyriesime :)...aj ked ja osobne si tiez myslim ze smrt nie je uplny koniec :)

00000

aha takze ked niekto zomrie...tak jeho energia prejde na niekoho ziveho?? alebo co..prudi okolo nas? momentalne by sa mi asi aj zisla nejeke cudzia energia lebo som vycerpana a zajtra pisomky takze z ucenia asi nic nebude :-))

lillia

vobec to nie je zbytocna tema :-)
na reinkarnaciu neverim, nie som hinduista ani budhista.
ale ak by po smrti nic neexistovalo, tak by zivot uplne stracal zmysel.
a este tu mame zakon zachovania energie :-)))

Jane318

Po smrti? Podľa mňa (pokiaľ zomrieš prirodzenou smrťou) sa tvoja duša reinkarnuje. Narodíš sa ako nový človek. Možno nie hneď, možno o sto, dvesto rokov, podľa toho, ako dlho jej tá reinkarnácia potrvá. Ty si už ale nič pamätať nebudeš.
Ak ťa zabijú, alebo zabiješ ty seba, budeš tzv. nespokojná duša, budeš tu blúdiť. Takýto ľudia ... no duchovia si niekedy neuvedomujú, že sú po smrti a preto z toho miesta neodchádzajú. Možno ich k tomu miestu aj púta veľa emócií, lebo oni sa zdržujú zvyčajne tam, kde umreli. Blúdia tu veľmi dlho a až po nejakom čase, keď nájdu kľud alebo ako by som to povedala, sa môžu aj oni reinkarnovať.
Na nebo a peklo neverím. I keď sa povráva, že vo vesmíre lietajú anjeli (preto sú niektoré snímky z vesmíru také tajné) a o tom najhlbšom ropnom vrte v Rusku si iste tiež počula. Tie "hlasy z pekla". Zaujímavé.

invisible

Podľa mňa je to zbytočné riešiť v tom zmysle, že to už nezistíš :) A ak zistíš, nikomu to aj tak nepovieš :D Čiže je to jedno. Mysli radšej na to, ako čo najlepšie prežiť svoj život, aby si mohla umrieť spokojná, pokiaľ umrieš prirodzenou smrťou, že budeš mať čas zhodnotiť svoj život.

Ale čo sa tejto témy týka, myslím, že nie je potom nič. Zomrieš aj duša v tebe. Ako sviečka... Vosk sa roztopí a oheň zhasne v ňom. Aj keď, veriť v reinkarnáciu je pekná vec. Ale na druhej strane, aj tak si nebudeš pamätať, že už si nejaký život prežila. Čiže je to jedno. Platí to prvé :)