Po smrti ..

Príspevok v téme: Po smrti ..
kajushaaa

Chcela by som vedieť každého názor, čo si myslíte že sa bude diať keď zomriete ? Pre mňa je to niečo nepredstaviteľné že moja duša proste zmizne? Premeníme sa na duchov a budeme tu stále ? Alebo sa znova narodíme v inom tele ? Nebo, peklo ? A prosím ,nekomentuje že je toto nejaká zbytočná téma alebo tak. Jednoducho ma to zaujíma :)

doubledog

tvoje vedomie sa po smrti uvolni od aktualneho tela a spoji sa s univerzalnym vedomim.
to sa nasledne znovu rozdeli, cize inkarnuje do inych tiel v tejto fyzickej realite.

je mnoho moznosti, ako sa to deje, je to velmi flexibilne, a da sa to aj ovplyvnit.

Lumik

momentalne si myslim, ze ako clovek zomiera postupne sa mu rozpadava vedomie a pamat ( moze to ist aj rychlo ), a zaroven sa mu vynaraju najhlbsie spomienky, jednou z nich moze byt aj tunel a biele svetlo ( co videl pri porode ). Potom ako mozog odumrie, teda velka cast buniek v nom prestane fungovat tak sa to co zostalo zmeni na rozne latky z ktorych sme poskladany a tie sa vratia do kolobehu (voda, chemikalie), moze sa z nich nieco ine postavit. Podobne energie ( elektricka, tepelna, ...) sa presunu znova do prostredia okolo. Z hladiska vedomia verim tomu, ze vsetko pre daneho umierajuceho konci. Ak ale uchoval za zivota niekde svoje myslienky a reakcie, mohol by si ich neskor nejaky iny clovek osvojit a v podstate by to bola urcita forma znovuzrodenia ( taka nepriama).

invisible

Lost, myslela som to tak, že ak to zistí, už to nikomu nepovie, pretože to nebude možné, ak už nebude medzi živými. Ale aj tak máš pravdu, koľko ľudí už bolo na hranici medzi životom a smrťou a hovoria, že videli nejakú postavu, tunel alebo svoje spomienky.

Ale vedia len oni, či hovoria pravdu. Pokojne mohli vidieť aj reálny svet, len mohli mať zhoršené videnie alebo to rozprávajú preto, aby boli zaujímavejší, dôvodov by sa určite našlo viac.

V duchov, Boha, Diabla, nebo či peklo neverím. Znie to zaujímavo. Ale to môže byť s ďalších výmýslov ako si spestriť život a klamať sám sebe, že potom príde možno niečo lepšie. Prípadne, slová "pôjdem do neba, ak budem lepší človek" môžu slušne motivovať. Ľudí čo tomu veria samozrejme.

Je to vec názoru, každý veríme v niečo iné.

Magy

kajushaaa - napisem to velmi priamo. behaju ti po rozume nepodstatne hluposti, toto je nieco ako viera. kazdy moze verit v daco ine, kazdy moze mat zo svojho pohladu pravdu, ale nikto nedokaze, ze to je (resp. bude) naozaj tak. NIKTO. NIKDY. skus sa zaujimat o veci, ktore nejaky uzitok maju - preco nieco funguje tak, ako funguje, ako sa to vyraba a pod. taky serial "how it's made" (najdes na youtube), je uplne perfektny. dozvies sa veci, ze budes oci otvarat a rozhodne to ma viac uzitku, ako nekonecna a neplodna polemika - co bude po smrti.

lost

viete co ma najviac na ludoch udivuje?

ze do roku 2012 sme poznali len 5 chuti (zevraj uz pozname chut na mast ci co)

a x-stoviek dalsich poznatkov

ale niekto uz vie ze duch je hovadina?

mne napada len jedna vec:

www.youtube.com