Bolestivá menštruacia

Príspevok v téme: Bolestivá menštruacia
ejka

Ahojte chcem sa spítať, že čim to je že keď dostanem menštruaciu v prvi deň mám neznesitelné bolesti, až také že najradšej by som zomrela ako to znášať. Čo by mi pomohlo okrem HAK a neda sa tomu zabraniť?
A tiež ma trápy to, že som po skončení menštr. (asi po dvoch dnoch) mala sex a strašne silne som krvacala a neviem prečo? Odvtedy sa toho bojim ze sa zopakuje hocikedy.

lenka8

ja by som bez ibuprofenu asi umrela. Za jeden menses ich vyuzivam asi 4-8. Ako kedy, ale bez neho si to fakt neviem predstavit. Skusala som aj algifen, ale z neho som vracala.Teple na mna vobec nezabera.

alternativa

Nie je suvis medzi bolestami pri menzesi a bolestami pri porode. Aj tu Lienka 7 vyvracia Lienku 8. Ale po porode sa bolesti casto zmensia alebo aj stratia. Nie som zastanca uzivania liekov, len ked je to fakt potrebne. Vsetko je ale relativne. Pri bolesti v podbrusku v prvych hodinach menzesu si skuste prilozit na brusko nieco teple-lavatherm, termofor, elektricka poduska. Sice menzes bude zrejme silnejsi, ale krce povolia.

Susana

ja mavam taktiez pri menstuacii bolesti ale ked si vezmem tabletku tak to do takej hodinky prejde. Neni to moc prijemne je to fakt neznesitelne ale da sa to prezit. Myslim ze ked si vezmes tabletku tak ti to pomoze ak nie tak si chod dat predpisat tie injekcie.

samotqa

uz som to na tomto fore miekde pisala. HAK to su dalsie hormony v tele. mne to napr sposobilo to, ze som bola precitlivela jak male decko, mala som depky, takmer ziadnu chut na sex, troska som pribrala, mala som desne citlive prsia... no proste niekedy som to ospevovala, ze zoberiess tabletku a babatko nepride, aj ked sa do teba chalan spravi. lenze potom tu boli ece caste vytoky, ktore som pre uzivanim takmer nepoznala. ked som zacinala sexovat tak nam vkuse praskali kondomy. neviem, ci to bolo ix "kvalitou" alebo velkostou partnerovho prirodzenia. a tak sa kondomy zamietli. ale ked som to skusila s daslim partnerom, kondomy boli v poho. takze ak clovek vie ako ix pouzivat, thak to staci. joj uz pisem roman. :)

lienka 7

To o tom porode mozem potvrdit z vlastnej skusenosti. Pri menstruacii mavam od zaciatku neuveritelne bolesti, ze bez specialnych tabletiek alebo injekcie, nemozem cca dva dni normalne fungovat. Zimnica, studeny pot, malatnost, slabost a neuveritelne krce, ze sa obcas najdem az na zemi...Ale porod, to bola lahodicka. CCa za dve hodinky som mala dcerku na svete. A tie bolesti boli skoro take iste ako pri MS. Takze som to zvladla v pohode. Keby som takto mala rodit stale, tak chcem aspon 5 deti :-)))

eqa

ja mavam take bolesti, ze si musim chodit po injekciu k doktorke, resp. ma odvezu. uz parkrat mama volala sanitku, ked mi strpli ruky a jazyk (nemohla som rozpravat) a chytila ma strasna zimnica.
ked prisla doktorka, povedala, ze mam krce ako pri porode, tak sa tesim na porod :) vraj nam, co mame bolesti, sa potom lepsie rodi...