Bolestivá menštruacia

Príspevok v téme: Bolestivá menštruacia
ejka

Ahojte chcem sa spítať, že čim to je že keď dostanem menštruaciu v prvi deň mám neznesitelné bolesti, až také že najradšej by som zomrela ako to znášať. Čo by mi pomohlo okrem HAK a neda sa tomu zabraniť?
A tiež ma trápy to, že som po skončení menštr. (asi po dvoch dnoch) mala sex a strašne silne som krvacala a neviem prečo? Odvtedy sa toho bojim ze sa zopakuje hocikedy.

lulakulajuha

Ja mavam tiez hrozne bolesti...a take nalady ze vzdy myslim na tie zeny v stredoveku co museli stale pracovat a nemali ziadne tabletky ani nic...alebo teraz tie domorodkyne...ked na to myslim je mi do revu

janulenka

no ak môžem poradiť tak mne pri silnej a bolestivej menštruáci pomaha ked zjem citron a cvičim a samozrejme sem tam tie lieky od bolesti bez toho by som nevydržala ale snaýím sa ich moc nejesť .

mata29

ahoj ejka, ja mavam tiez hrozne bolesti, tabletky nepomahaju, musia mi pichnut injekciu. gynekolog zistil, ze mam endometriozu a tie bolesti mam kvoli tomu, ze na vajecniku mam endometrioticku cystu (jednu mi vyoperovali v aprili tohto roku, teraz po troch mesiacoch ju tam mam znovu). dostala som hormonalne injekcie, ktore by mali znicit cystu a tym aj bolesti, dufam, ze tomu bude naozaj tak, prvu injekciu som dostala minuly piatok (spolu ich mam 6). zajdi lekarovi a skus sa ho spytat, ci nemoze ist aj v tvojom pripade o endometriozu. ak chces vediet viac, ozvi sa mi.

gabriela bernatova

Ja ked mam menstruaciu tak sa ponorim do teplej vody cca 10-20 min. Potom mi bolesti prejdu a na druhý den to zopakujem.Keby som to neurobila asi bi som umrela...

nalimt

Manželka má podobný problém a náhodou sme prišli na to, že ak pred začatím menštruácie (asi tak deň, či dva) máme pohlavný styk, potom je menštruácia bez bolesti a problémov. Neviem, či to platí všeobecne, alebo iba v jej prípade. Snáď by mohli čo to povedať k tomuto aj ostatní diskutujúci.... No a ak si bez pertnera, tak potom Ti neviem poradiť. Či to platí aj pri samoukájaní, to neviem.....

julianna

tiez som mavala neznesitelne krce, kym som nezacala brat HA.Nezaberali ani homeopatika, a kym zabral ibalgin, dobreze som nerevala...lepsie mi pomahal novalgin proti bolesti. Teraz by som HA nemenila za nic...

Susana

vies co este pomaha mne ked si taku pol hodinku polezim v teplej vode tak sa mi potom bolesti stratia aspon na niekolko hodin a nemusim brat ziadne tabletky ale zasa nie je to dlhodobe takze tabletky su nevyhnutne