Bolestivá menštruacia

Príspevok v téme: Bolestivá menštruacia
ejka

Ahojte chcem sa spítať, že čim to je že keď dostanem menštruaciu v prvi deň mám neznesitelné bolesti, až také že najradšej by som zomrela ako to znášať. Čo by mi pomohlo okrem HAK a neda sa tomu zabraniť?
A tiež ma trápy to, že som po skončení menštr. (asi po dvoch dnoch) mala sex a strašne silne som krvacala a neviem prečo? Odvtedy sa toho bojim ze sa zopakuje hocikedy.

niekto

cital som stranku nejakeho gynekologa kde sa tomu venoval napisal tam ze co proti tej bolesti pamatam jedine co si pamatam je sex resp. onanovanie
prekrvuje sa tym cela ta oblast a zmiernuje to bolesti neviem nakolko to pomaha

lydka12

ahojte, ja by som sa rada spýtala, či je normálne, že už 5 dní pred menštruáciou začnem mať bolesti, netrvajú celý deň, ale nie je to príjemné, samozréjme v prvý deň menštruácie sú tie bolesti najhoršie.
nie je to žiadna sranda, keď sa musím 5 dní kontrolovať, lebo už mám pocit, že to začalo a ono nič. inak tak dva dni začínam jemne špiniť, no neviem, či sú tie bolesti v poriadku, ale už mi to začína liezť na nervy, keďže mám menštruáciu každých 26-27 dní. vďaka za odpoveď

matula1231

ahojte baby.tak ja som mavala tiez hrozne bolesti.dala som si predpisat hak a bolesti sú stale ale o dost mensie.v prvy den menstruacie som nemohla ist ani do skoly.hak beriem 4.mesiac a zatial je to v poriadku. teda aspon do tej skoly sa nejako dotrepem. ale pokial nechcete hak moja rada je: za jeden si hrknite (najlepsia domaca palenka), poriadne sa "vygrckajte" a chodte spat.to bola jedina vec co mi pred hak pomahala.

fazula

chudence, viem o com hovorite, som jedna z vas. taktiez som poskusala vsetky mozne aj nemozne tabletky proti bolesti, a vzdy som po par uzitiach ziskala na ne imunitu, nezaberali. musela som stale zvysovat davky, a pravidelne som koncila na pohotovosti, kde mi pichali inekcie. po kratkom case nezaberali uz ani tie.
potom som sa "nasrala":) a dala si predpisat HAK, a veru vsetka bolest bola fuc. no po asi polroku sa to objavilo znovu, aj napriek HAK. vysadila som, a bolesti boli este horsie.
vsetky mozne cajiky, opatrenia som skusala, a nic. lekari mi hovoria, ze to vyriesi az prvy porod. no hura. tak skoro to nebude...
naozaj neviem, co s tym, dokonca jeden "uzasny" gyn mi povedal ze si musim na to zvyknut (!!!???!!!)
baby, drzte sa, rada by som poradila, ale sama neviem, mne takmer nic nezabralo :( .. ale kazda sme ina, skuste.

lenuuuuuus

ja mam take bolesti ze aj odpadavam a musim chodit na injekcie na pohotovosti..prvy druhy den je premna najhorsi...ale vsimla som si ze uz aj 5.den mam niekedy neznesitelne bolesti,hrozne krce a tak.ja som este dost nachylna na prechladenie vajecnikou.raz som sa tak prechldila ze som ani chodit nemohla..staci len troosku holy chrbat a som v haji..ked mam menzes zapnem si elektricku podusku a pijem zensky caj..beriem este tabetky ako:coxtral(tie pomahaju zazracne)potom novalgin s komnbinaciou diclobene.2 tabletky diclobene si dam 2 dni pred menzesom to su tabletky s riadenym uvolnovanim a potom si davam novalgin..uz som vyskusala vselijake lieky aj algifen kym boli kvapky ucinkovali hned.musim ich casto menit lebo potom ziskavam nanich imunitu..
ale je to fakt hrozne nespravodlive neiktore baby ani nevedia ze dostali menzes nic ich neboli a podkatore trpia aj za nich a skrucaju sa v bolestiach.

blbe kramy

No, ja tiez viem ze ibalgin velmi skodi, ale bohuzial, ked sa nenachadzam doma a nemam cas "trpiet" tak si to musim dat...vsak praci sa nemozem rozvalit na stol a umierat...musim sa dat dokopy co najskor...Mne inak nepomaha ani tepla sprcha, teda ano je to fajn, ale iba kym pod tou sprchou stojim :-(...

dd

ja sa tiez pridavam, tiez mavam dost silne krce, velakrat mi byvalo tak zle priserne, hlavne v prvy den..ale mne pomahali ibalgin tabletky..teda polovicka..a za pol hodku bolo dobre(ibuprofen, resp.ibalgin nejem, mamine raz z toho tak bolo zle, ze myslela, ze umrie)..zmiernuje mi to aj horuca sprcha a tiez mi kedysi dost pomahalo kysle - caj s citronom(ale muselo ho byt poriadne vela :D).teraz mam po porode, menstruacia sa mi nejako nezmenila, aj bolesti ostali..a teraz, ked malu este kojim, papam panadol, alebo paralen tie mi tiez pomozu, za pol hodku..

zlomená

Tak pridávam sa je som tiež menštruačná trpiteľka. Prvý deň výjdem aj hore stenou aké mám kŕče. Žiadem Panadol Femina ani iné reklamné ženské hlúposti mi nezaberajú. Fakt Ibalgin 400 to tak po hoďke utíši. Inak som začala 2 týždne pred menštruáciou piť žihľavový čaj. Ľudia naozaj cítim sa oveľa lepšie už to nie je až také hrozné. Naozaj skúste. Každý deň ráno 2 týždne pred menš. piť tento čaj. Možno je to aj preto lebo mi gynekológ povedal že mám maternicu posunutú viac dozadu, že to má 1/3 žien. Vraj aj pôrod budem mať bolestivejší. To ma teda nepotešil. Ale ešte sa nechystám.