Potrebujem schudnut vela vela vela 30 kg a viac

Príspevok v téme: Potrebujem schudnut vela vela vela 30 kg a viac
alenka1983

cavte potrebujemems kamoskami schudnut od 30 - 45kg aby sme sa dostali do spolocenskyu akceptovatelneho stavu.
prosim tintitka 55 kilove co chcu mat 50 nepiste ( nediskriminujem ale.. :)) lebo to je fakt ina kava, ani prosim nech nepisu devy ktore sa nas chcu spytat ako pre boha sme sa dostali do takej tucnoty a preco sme sa neovladali ---- pravda ciastocne ale uz sa stalo plakat nad rozliatym mliekom nema vyznam.
Prosim iba zienky co fakt chcu schudnut a maju fakt velku nadvahu .
Hlavne prosim pridajte sa tie ktore uz vela vela schudli bude nas to motivovat.teda aby sme to mali vsetko v takom konstruktivnom charaktere a aby sme nieco aj docielili.
Dakujeme

alenka 1983

Ahojte,

Dakujem zienky za odpovede. Ivett no si super fakt k tomu schudnutiu gratulujem. Mas uplne pravdu treba si najst cas na seba aby sa v zmatku a strese neziedlo co sa nema a jedlo si treba pripravovoat vopred ja si teraz varim stale den vopred. Budem sa snazot dodrziavat toje zasady aj ked asi to vyprazane je moja slabost a keksy ale zasa ked sa daco chce treba pre to aj nieco spravit, zacala som zvicit kazdy vecer alebo idem na dlhu prechadzku ( tym myslim tak 6 km ) nechcem sa posadnuto vazit kazdy den lebo aj to je to co ma privadzlo to blaznovstva niekedy som sa vazila aj 5 krat denne ( ale uz som s toho vyrastla) tak sa odvazim asi len raz za dva tyzne (ked to vydrzim sa neodvazit). Si prikladom ze ked sa chce da sa schudnut aj vela a to velmi motivuje.dakujem za prispevok si super.

BUU Buu a ooll ano je to tym ze sa stale sebou zaoberam stale cely zivot najviac ma stve ze sami dost vela veci podarilo ako som chcela a som s toho stastna len toto ako keby ma nieco drzalo v "temnote tucnoty" :)nejaku psycho blok ci co to je ako keby som si zamerne sabotovala svoj uspech v tomto aspekte. Citam o tom teraz par knih a myslim ze / dufam ze mi to pomoze su tam volove cvicenia myslim ze to pomoze pokial sa tomu budem pravidelne venovat.
A suhlasim ze clovek ma byt zo sebou spokojny aj ked je tucny v podstate ked nejde o zivot ide o h...o ale zasa ked je uz clovek velmi tucny ide o zivot tiez a ano aj zena pri sebe moze byt pekna a pritazliva lebo krasa je vo vnutornom vyzarovani.
Ako Ivett pis ze sa jej velmi zlepsil zdravotny stav to je v podstate moj ciel aj ked ide o fyzicky apsychicky lebo ja si myslim ze by sa mi zmenil zivot alebo moj pohlad na moj zivot keby som dala vahu dole take bremeno ktore nosim so sebou navyse by spadlo (brmeno co by spadlo = tuk :) ale aj psychicke bremeno) nieco co ma ako keby brzdilo mozno v dosiahnuti vyssich cielov mozno v praci ale aj by som chcela este jedno dieta a s plodnostou som mala uz pred tym problemy a s nadvahou plodnost klesa a bio hodinky mi pomalicky biju).
V kazdom pripade musim trosku ubrat v sebaanalyzach a koncentrovat sa na pozitiva a popri tom nenasilne drzat dietu a cvicit.
Lemurik myslim ze ides na to dobrou rychlostou aj ze nechaosis ked nahodou nieco zjes co si neplanovala.
Toto bol u mna v minulosti problem lebo ked som zjedla jeden keks napriklad tak som potom mala vycitky svedomia a namiesto toho aby som sla na prechadzku alebo sa nejako inak odputala som nakoniec zjedla cely pakel keksov @ved co uz aj tak mam po diete'
Pisem ze v minulosti lebo uz tieto chyby nechcem robit lebo vidim ze ma to za 15 rokov diet nikde nedonieslo teda jeden cas som sa drzala ale to bolo uplne utrepenie fakt to bola super prisna dieta tak som sa dostala spat do okruhlosti. Tento krat mam iny system.

Tany mam nadvahu takych zhruba 40 kg tolko musim schudnut aby som mala bmi vyhovujuce normalnej vahe som mala 165 cm a vazim vela.

dobru noc

IVETT16

jasne obcas som si dala horku cokoladu, nad 70 percent kakaa, asi po 8 mesiacoch som si dala aj pizzu ale len 1 max 2 kusky na obed... ak nebolo nic ine... ak idem do restauracie a nemaju tam zeleninovy salat, vyberiem si kuracie maso na prirodno a k tomu dvojitu oblohu...

nie vzdy sa da stravovat podla mojich predstav a vtedy si poviem ze radsej nieco ako nic... v podstate mozes papat vsetko, ale zalezi kolko...

je to o vybere... mozem si dat aj svieckovu ale musim si jej dat podstatne menej ako si mozem dat zeleninoveho salatu... takze treba to brat aj trosku triezvo, nie je to dieta je to zmena zivotneho stylu...

velmi sa mi upravil aj moj zdravotny stav, nie som zadychcana, vecer nechrnim, upravilo sa mi travenie a prestala som mat hnacky... nie som tak unavena... vzdy sa mi chcelo poobede spat... teraz som fitt a nemenila by som to spat...

IVETT16

ako prve si treba najst cas sama na seba. Ak chces schudnut, budes si musiet trosku zmenit myslenie. Pre mna to bolo asi najtazsie, mysliet na to co kedy a kde budem jest. Dopredu si to musis naplanovat, aby si potom nezostala bez jedla. Takze uz vecer myslim na to ci mam nieco na ranajky, popripade planujem hned rano skocit do obchodu, hned myslim ci mam aj co na desiatu. Ak idem do prace rozmyslam ci mam moznost sa niekde zdravo a dietne najest alebo si nachystam nieco z domu. Ak si beriem z domu beriem rovno aj olovrant. Ak idem na obed uz mam premyslene kde sa zastavim kupit si olovrant. Takze dopredu viem kde a kedy si zabezpecim jedlo. Desiata a olovrant nie je problem, ak idem do prace vezmem si ovocie. Na obedik chodievam na zeleninové salaty a cca 2 az 3 krat za tyzden si davam aj nejaku prilohu na obed. celozrnne cestoviny, hneda ryza, zemiaky - len na obed a len cca 2 az 3 krat do tyzdna.

Skutocne treba papat 5 krat za den, ranajky by mali byt do hodiny ako vstanes. Ked vstanem dam si pohar vody alebo nesladeneho caju (prestala som uplne sladit, pijem len nesladeny caj a neperlivu vodu, sem tam ale to asi po pol roku chudnutia som si dala pohar light coly lebo som mala na nu chut)

neviem ake mas rada ranajky a ci vobec ranajkujes... ak neranajkujes zacni

ja nemam rada sladke rano, nemam na sladke vobec chut rano takze ja si davam
dva celozrnne chlebiky (velkost cca ako dlan) k tomu neobmedzene mnozstvo zeleniny, s hydinovou sunkou (prestala som jest maslo, a tavene syry, smotanove natierky a podobne) moze byt vajicko

sladky variant: ovocie s jogurtom, (jem jogurty do 3% tuku, ale nie nizkotucne) do toho moze par vlociek, lanovych semienok - podporuje to travenie a vylucovanie

ja ten sladky variant davam na olovrant ale pokial ti to viac vyhovuje tak si to mozes vymenit...

obed ako som spominala: chude maso - hydina bez koze, ryby, obcas hovadzie za rok ako chudnem som ho jedla asi 3 krat, krabie tycinky, sampiony, zelenina, vajicka, polievocky bez zahustovania mukov a bez smotany, zadovazila som si grilovaciu panvicu na pripravu masa a ryb, davam trosku olivoveho oleja aj do salatu za den max 2 polievkove lyzice

olovrant davam ako desiatu - iba ak som doma, do prace beriem len ovocie (napr dve nektarinky, jeden banan, mala miska hrozna (v zasade tolko co sa ti zmesti do jednej ruky)

vecera to co obed ale priloha len zelenina...

ak mas dlhy den a ides neskoro spat tak aj druha vecera... nieco male, nejaka zelenina alebo biely jogurt... cca 2 az 3 hodiny pred spanim

medzi jedlami stale pit tekutiny :-)

mam 165 cm mala som skoro 89 kg teraz mam 57 - 58 kg schudla na tuto vahu som sa dostala za 11 mesiacov (ubytok 31 - 32kg)

Lemurik

Tak sa teda pridavam aj ja :) Mojim cielom je schudnut asi 50 kg, zacala som uz pred dvoma mesiacmi, zatial som zhodila asi 8 kg.
A vlastne sa ani neda povedat, ze by som nejak velmi dietovala. Cela moja "dieta" spociva v tom, ze jem co chcem a kedy chcem (ano, aj cokoladu, aj vyprazane jedla), ale v malych poricach a tak, aby denny prijem energie nebol nad 7000 kJ. A ked sa stane, ze spapam viac? NEVADI! Ziadne depky ani nic podobne. Lebo ked mam depku zjem toho este viac. No a raz alebo dvakrat do tyzdna idem s bratom na bicykel. Ale tiez ziadne extremy, 16km viac menej len po rovine (cca hodinka bicyklovania).
Zo zaciatku som sa snazila este aj jedavat pravidelne, vlastne stale sa snazim, ale to mi moc nejde. A popracovat musim aj na tekutinach lebo toho cez den vypijem az zalostne malo. Ale verim tomu, ze aj to sa mi nakoniec podari zvladnut :)
Vsetkym Vam drzim palce :)

ooll

CIM VIAC SA ZAOBERAS CHUDNUTIM TYM VIAC PRIBERAS.KED PRESTANES MYSLIET NA CHUDNUTIE.....SCHUDNES.A PRECO NEMOZE BYT AJ TUCNA ZENA KOCKA???????JA SOM TUCNA,MAM VELKU NADVAHU,MAM SKVELY SEX S MOJOU POLOVICKOU A UPRAVIM SA TAK VYZERAM AKO PEKNA MOLETKA.NIE JE VSETKO O STIHLOSTI.ROKY SOM BOJOVALA S TYM ABY SOM SCHUDLA A LEN SOM PRIBERALA.I KED AJ JA BY SOM CHCELA SCHUDNUT ZMIERILA SOM SA S TYM ZE SOM TUCNA.

BuuuuBuuuu

Podľa mňa je to skor psychického charaktetu...keby sa zmenila psychika,tak by sa zmenilo aj stravovanie a váha-môj názor...mali by si/ste navštíviť odborníkov ktorí sa tomu venujú a riešiť to tak si myslím...prajem veľa úspechov a zdravia

alenka 1983

ahojte tak k veci potrebujem schudnut asi tak 40 kg na to aby som bola fakt kocka.
mam proble nie vlastne s ovladanim sa ale mam strasne stresy tykajuce sa rodinneho aj pracovneho zivota a to mi asi neverite ale neviem drzat takto dietu stale sa daco dejej co ma stresuje a potom si furt dam kolacik najem sa a tak.
Velmi by som privitala radu niekoho kto tieto veci zvladal a vedel aj tak chudnut lebo som si vedoma ze u mna ide fakt skoro ako seba sabotaz stle spravim co nemam potom sa idvazim na dalsi den a ide ma porazit mama dietu na dalsi den stresy a co ? kolacik kesik , rezen ...
potom sa na dalsi den odvazim a zasa som tam kde som bola uz to tak dalej nemoze ist potrebujem radu a podporu.
CHcem podotknut ze som mala velmi zle az tragicke posledne 3 roky ale aj tak tomu uz nepomozem ale neviem sa dajkao dostat zo sresu a jedenia.