zivot v anglicku

jankaaaaaaaaa

ja idem takto.. tu na svk budem pracovat par mesiacov, nebudem minat budem si setrit. ked budem mat nasetrene na ubytovanie na mesiac , letenku a na jedlo , tak odlietam do UK, tam si pokupujem noviny s inzeratmi, pojdem sa popytat konkretne do podnikov a takto si budem hladat pracu, mam tam aj nejakych znamych tak snad mi pomozu, ale spolieham sa sama na seba. a inac ubytko si budem vybavovat cez agenturu, za nejaky poplatok za sprostredkovanie ubytka 20e asi. znamy s nou maju skusenosti a su spokojni

sweater

tiez by som chcel ist do UK, a ked tu tak ospevujete skotsko tak preco nie tam :), ale otazka znie ze ako nato? nasetrim si tu nejake love ako zaklad, kupim letenku, nic nebudem vybavovat, doletim tam, niekde sa ubytujem a budem chodit od podniku k podniku a pytat sa ci nepotrebuju sikovneho pracovnika? alebo ako? vazne strasne rad by som tam chcel ist len neviem kde/ako zacat. o radu vas prosim, diky

smajliQa

ahoj janka... no budem v tescu v sklade zalezena.. ale to len pre zaciatok.... potom pojdem za bar.. v podstate to robim aj tu na SK... takze nemam co riesit.

xy:)

moja odpoved: ludia su prijemni, slusni, vzdy pomozu, ak hovorime o rodenych anglanoch. pristahovalcov beru v pohode, su na nich zvyknuti roky a ano, aj s minimalnou mzdou sa da vyzit bez toho, aby si zobrala. cim horsia anglictina - tym horsi job. pre londyn je typicka aj cockney english, ktorej casto nerozumie ani boh. je tam mix kultur aj prizvukov anglictiny, treba to jednoducho dostat do ucha, lebo je ine pocuvat bbc a ine je vyjst na ulicu a rozpravat s ludmi, co artikuluju menej, vacsinou casto nieco iba zmelu a je problem rozumiet. ludia su dost komunikativni, takmer vzdy sa nieco pytaju, rozpravaju sa s vami v metre, buse, na ulici.. osobne by som venovala pozornost multi-part verbs, ktore su velmi casto v denno-dennej komunikacii vyuzivane.