zivot v anglicku

sweater

co ja viem, tak to byva tak, ze mesacne najomne za 4 resp. 3 -izbovy byt byva vo vyske, samozrejme priblizne, minimalnej mzdy v danej krajine

smajliQa

ja som platila 200 libier mesacne, a moj priatel platil dalsich 200 libier... a to bola libra 52 korun vtedy... a to bol jednoizbak podotykam.. izba, kuchyna, kupelka.. takze.. ludia.. bolo to kure*sky vela!!!!

sweater

nemam ziadnu skusenost z anglickom ja len :) 200 libier ako najom mi pride dost malo maximalne tak akurat, ved u nas stoji najom 3-izboveho bytu 300-400 eur nie?

smajliQa

bola som tam pred tromi rokmi, a allday ticket na bus stal 3 libry,,, to je ze si mohl ajazdit v troch zonach, a dalej uz ne...
to vychadzalo najlacnejsie... fakt bud kupit si nejaky na dlhodobo, alebo tento allday... to si mohla cely den jazdit jak si chcela..
no a v londone som isla metrom len raz, a platila som 6 libier, ale sa mi zda ze to bolo za dvoch ludi... takze tak isto ako aj listok..

ubytko som platila 200 libier na mesiac.. ale tak ja som to mala fakt drahe, kedze som musela zobrat hned prve co som nasla... aby som mala kde byt.
da sa aj ovela lacnejsie vybavit, hlavne ked vas je viac slovakov a mate vleky dom, to je najlepsie, to ta vide mesacne par libier...

smajliQa

janka ja mam ten isty problem, hocikde na dovolenke si paradne po anglicky pokecam, ak to nie je anglican.. ak hovorim s pravym anglicanom tak mam problem mu dokonca aj porozumiet...

ja tam mam znameho, idem na istotu... s vybavenou robotou a s istym ubytkom..

jankaaaaaaaaa

no tam maju urcite ludia inu mentalitu ako tu :) anglicko je cele krasne, verim ti ze sa chces vratit :))
ja si najprv potrebujem aspon nieco zarobit tu na svk cez leto, aby som mala na cestu a na nejake ubytko na zaciatok kym nieco nenajdem, takze tak na jesen by som rada sla ...
ty mas vybavene nejake ubytko uz alebo ides len tak ako pride?
a za ako dlho si sa naucila tu anglictinu tak ze si v pohode s anglicanmi komunikovala? lebo ja sa dorozumiem nejako s ludmi, ktori niesu anglicania len hovoria anglicky, napr. madari, poliaci, a pod. ale ked pocujem praveho anglicana tak... :D