zivot v anglicku

smajliQa

presla som par miest v Skotsku, a kazdy sa hrabe do Edinburgu, ale ten je oproti Glasgowu uplne ze nic...

Glasgow vrele odporucam.. fakt,.. nebudes lutovat...

vies co sa mi tam najviac pacilo??
kazdu sobotu sme chodili do centra, na pesku.. bola velmi obrovska..
a jednu sobotu tam naprikald rozdavali ludom nanuky, a mohol si sa otocit aj desat krat,,,
dalsiu sobotu tam malovali baby zadarmo,
dalsiu sobotu tam rozdavali sim karty s nejakym kreditom...
proste tí ludia su uzasní.

sweater

najskor by som rad dostudoval, takze az potom ked tak :), myslel som ze ten glasgow asi, hodnotil som podla toho ze je to najvacsie mesto v tom skotsku, tak asi tam bude najviac moznosti :)

smajliQa

sweater, a ty by si kam chcel konkretne ist,???ja idem v polke jula do toho londona, ale to len na zaciatok, isto sa chcem vratit do skotska...ty mas o ake mesto zaujem??? ja uz sa nebojim, viem co ma caka, moja vyhoda je, ze tam je ten kamarat, a ze mi pomoze...no..

inak potom ked tam budeme vsetci, tak mozme dat slovenske spicha.. ako stretko :D

sweater

tak to je super potom smajliqa ked to hentak funguje :), a da sa aj cez ten google, tukol som hned na prvu stranku co som narazil, zadas si oblast v akej chces pracovat, poziciu o aku mas zaujem, cast krajiny/mesto kde by to malo byt a vyhadze ti konkretne pracovne ponuky.. :) takze vo mne svitla nadej ze to nieje nemozne :)

smajliQa

sweater

v anglicku su tzv. job center plus...
prides tam, a pokecas s nimi, stacia ti zaklady anglictiny. je to take centrum, kde pomahaju ludom hladat pracu. ako u nas napriklad urad prace.
tam sa regnes, a oni ti zavolaju ked pre teba nieco najdu. ak by ti stacila na zaciatok obycajna robota, tak on ti aj hned odporuci nieco, alebo ta dohodi, a do troch dni pracujes :)

sssa

jankaaaa skús si pozrieť:
www.praca-info.sk
.. alebo vyhľadať cez google niečo iné.. na rozbeh si myslím, že by to stačilo
aj ja o tom uvažujem

sweater

no ved jasne, ale mal som namysli ze sa da praca dohodnut takto zo slovenska, ze hned jak tam prides mozes zacat pracovat. no je to len na tebe ako to vymyslis :), drzim palce, nech ti to tam vyde :)

jankaaaaaaaaa

no sak jasne, budem vyuzivat vsetky moznosti na hladanie prace a dufam ze do mesiaca sa mi podari nieco najst

sweater

nj asi to nieje lahke sa dostat do zahranicia a uchytit sa, a janka budes byvat v londyne? a prave som cital, ze vela ludi to robi tak ze napr. pre teba das si anglicky google a tam pohladas pracovne ponuky presne v tej oblasti kde by si chcela robit a budes komunikovat priamo so svojim potencialnim zamestnavatelom :), to znie rozumne podla mna :)