zivot v anglicku

smajliQa

s u citelom anglictiny nemas co riesit... vybavi ti vsetko co treba, a este ti najde aj robotu.. tam v praci anglinu nepotrebujes, tam ide vzdy len o to vybavit si ju. a ak tebe ju ma kto vybavit, nemas sa coho bat....

Ja som byvala v Glagowe a tí ludia su neuveritelní. vidia ta s mapou, hned k tebe bezia, ci si sa stratila, ze ti pomozu,,, co potrebujes,
ja som roznaslaa letaky , a som sa pytala na cestu jednej tetky, a ta hned, ci nepotrebujem na WC ze ona tam hned byva, a ci nejsom hladna, a tak :D
proste to je krajina mojich snov.. ..
v polke leta idem do londona...
ja tam idem tiez len robit, nejdem zarabat...
chcem zmenit prostredie... ty kedy chces ist?

jankaaaaaaaaa

idem tam s priatelom, ktory je ucitel anglictiny, takze s tym vybavovanim nebude problem :) no ucim sa anglinu teraz sama doma ako sa da, a ako som spominala pocitam s tym ze budem pracovat na miestach kde anglinu nebude nejak extra treba, nejaka umyvacka riadu :D:D alebo chyzna.. som si toho vedoma ze nic lepsie s takou anglictinou nenajdem a samozrejme sa natom odrazi aj plat :D takze s tym ratam. mam tam aj nejjakych znamych cize ti mi nejako poradia kde co je a tak :) snad to dajako prezijem.. aki su tam ludia? beru takych pristahovalcov v pohode? niesu k nim arogantni?

smajliQa

ja som chodila nakupovat do ASDA obchodu. je to supis obchod, najdes tam vsetko od A po Z.. NIECO AKO U NAS NEJAKE TESCO.... da sa nakupit aj za velmi lacno... napriklad ja ked som chcela usetrit, chodila som nakupovat vecer, vsetko bolo uplne za minimalne ceny,keby som to preratala tak za par centov...

najdrahsia je asi doprava a to ubytko..

smajliQa

ano, aj s minimalnou mzdou normalne vyzijes :)

to je odpoved na tu najhlavnejsiu otazku..
a co sa anglictiny tyka, tak ja som tam isla s tym, ze viem anglicky :D:D:D
no teraz strasne smiechy davam, lebo ked som tam dosla, zistila som ze neviem ani to co som si myslela ze viem..

takze ak tam ides sama, radsej sa zacni poriadne biflit... ak by si pracovala v hoteli, tak fakt len frazy ti stacia...

ale ak chces robit neico zaujimavejsie, tak sa trochu priuc... predsa...

ked tam prides, budes si musiet v banke zalozit ucet,, bez toho ti nedaju vyplatu.. budes si musiet vybavit homeofice, a insurancenumber,
teda poistenia a tak...
a na to potrebujes aspon kusok angliny...
a tiez ked budes chciet zmenit pracu, a pojdes na pohovor do nejakej agency, tak by si mala trochu vediet.

jankaaaaaaaaa

vies ja v podstate nepotrebujem zarobit tak, ze si chcem nieco usetrit a priniest tu na slovensko. ja chcem tam zit a tam pracovat, nepotrebujem setrit nejake horibilne sumy.. preto ma len to zaujimalo ci sa tam da normalne vyzit s tou minimalnou mzdou. ci to nieje tak ako na slovensku ze z minimalnej mzdy clovek ani pol mesiaca neprezije.. a neviem ci je velka prekazka ak neviem dobre anglicky.. viem len zaklady a tie otrepane frazy..

smajliQa

ja som isla cez agenturu, z ktorej sa vykluli podvodnici, tak som si musela vsetko vybavit a zaobstarat sama. preto odporucam znameho, alebo ak agenturu, tak taku ktora si nepyta sprostredkovatelske poplatky, cize nejaku anglicku, ktora hlada lacnu pracovnu silu..

so zarobkom je to uz horsie. jasne da sa zarobit, a najlepsie je ked dostanes kontrakt,,, a robis nadcasy, tie su velmi dobre platene.... ale oproti tomu ako sa tam dalo zarobit vtedy je toto uplne minimum.

ja som mala 6,5 libry na hodinu, a vtedy bola libra 52 korun... ked som sa vracala odtial libra bola uz iba 47.. a pekne to pomalinky klesalo, a pozri az kde je teraz ...

s ubytkom je to narocne.... ubytko je tam dost drahe.. ak vas nie je viac slovakov, co si prenajmete byt, tak potom ta vide ubytko draho. jedine ze by si zacala ako chyzna alebo casnicka v hoteli, a mala ubytko zadarmo.. v tom pripade sa to da...

ja som tam robila hocico.. aj vo fabrike na vyrobu skotskej whisky, aj som roznasala letaky, aj som bola na jahodach... ale na zber ovocia nikdy nechod- otrokarcina

jankaaaaaaaaa

chcem ist do londyna pracovat. neviem velmi dobre anglicky a nemam vela skusenosti v praci, takze pocitam s tym ze zo zaciatku budem robit na nejakej podradnej pozicii za minimalnu mzdu. preto ma zaujima ci sa tam da z toho vyzit. a kde si hladat ubytko? ci cez agenturu alebo na vlastnu päsť nejaky podnajom

smajliQa

podla toho kde v anglicku.. ja osobne mam skusenost konkretne so Skotskom.. ak sa este vyberiem do GB urcite to bude naspat tam..
Skotsko je nadherne, neuveritelna krajina, mily ludia, neskutocne priatelskí a dobrí vzdy ochotní pomoct..
to ze sa o skotoch hovori ze su lakomí,,, neviem, nestretla som sa s tym..
musis zazit a vyskusat,,,, potom uvidis.. narozpravat ti moze hocikto hocico, ale najlepsie urobis, ak skusis sama.

ja sa v strede leta chystam pracovat do londona... a odtial je to uz iba kusok do Glasgowa, tak isto musim navstivit...

ak chces pytaj sa... bola som v Gb hocikde.