zivot v anglicku

smajliQa

jankaaaaa

ja nemam vysoku,,, obcas sa citim aj menej, pretoze moja sestra teraz ide na vysku, svagor akurat mal statnice, uz je ING, dalsi svagor bude koncit o rok, a priatel sa chysta na policajnu akademiu.

no,,,,, oboch svagrov mam externistov, a nedokazu zohnat robotu, moj priatel- policajt zaraba menej ako ja, a moja sestra, uz rok bludi po brigadach...

tak teraz som asi aj rada, ze mam pracu aku mam, a uvedomujem si, ze ci so skolou alebo bez nej, tu na Sk je to asi jedno...
treba mat znamosti, a uchytit sa,,, inak je to zabite!!!

sweater

aaach ale ste ma potesili :-), hned si predstavujem svoju buducnost o nieco svetlejsiu :), zelam vam nech ste tam spokojne a nech sa pekne uchytite v nejakom dobrom jobe :)

jankaaaaaaaaa

ja den co den pozeram pracovne ponuky u nas na svk a nikde nic.. bud ponukaju minimalnu mzdu alebo nejakych 500e ale chcu ludi s praxou minimalne 2roky, dnes bez praxe sa tazko najde praca. takze my absolventi VS mame strasnu smolu. nikto nas nezamestna lebo nemame prax.

smajliQa

sweater.... oni sa normalne v obchode najedia, urobia si vylet do obchodu, a k pokladni donesu len papiere.. co ti na to poviem? bavi ich to.... lebo na to maju. pred sebou tlacia dva nakupne kose, a hadzu a nepozeraju na ceny..

tu ked nieco zjes v obchode, skovavas papier, lebo keby ta videli, tak porad ta SBS berie..

a mamicky sa pozeraju ci mozu detom kupi jogurt za 30 alebo za 40 centov.. jasne treba odist...

sweater

to znie az neuveritelne ze je tam vsetko take super, nie zeby som nemal rad tuto krajinu ale ked si proste predstavim ze dokoncim vs a mam byt rad vobec zato ze som si zohnal vobec nejake zamestnanie a makat za almuznu aby som vyzil, tato predstava sa mi vobec nepozdava. dufam ze tamti ludia maju peniaze :) myslim v tom zmysle ze si proste mozu kupit co chcu (?) :) xD

jankaaaaaaaaa

v takych krajinach je uplne ina mentalita ako tu na slovensku je tam uplne iny system celeho statu a na to sa tesim. tu na slovensku je to na nevydrzanie. najst si pracu neexistuje, ak aj ano, vsade ponukaju minimalnu mzdu a z tej sa dnes neda u nas vyzit a to nehovorim o osamostatneni sa. jedine zadlzit sa na 30rokov a splacat hypoteky.. toto nieje zivot ale prezivanie z vyplaty do vyplaty a clovek si nemoze nic dovolit. ziadna dovolenka , proste nic. a uz vobec nechapem ako dokazu vyzit rodiny s detmi. je to na zaplakanie. zato v takom UK z minimalnej mzdy sa da pekne zit a este k tomu aj usetrit. treba odtialto odist.

smajliQa

jankaaaa... ja som tam prisla a som si myslela ze viem.. ked som sa s nimi zacala rozpravat zistila som ze neviem nic :D
ale to uz som ti pisala :)
no tu dobu co som tam bola, som bola nuteda do par dni rozpravat, ved predsa, banka, posta, vybavovacky.. obchody.. naucis sa lebo musis.. no uz som dlho doma, a vcera som mala opat otvorenu knizku z angliny, a zistujem ze som na tom velmi biedne..

ale jedno je iste, kto chce ten sa nauci,, staci si to zopakovat a postupne sa ti to vybavi.
jazyk musis opakovat cely zivot, lebo ked ho nepouzivas, tak ho zabudnes.. ja to tak mam tiez...
ale uz sa do toho dostavam :)
sice od zaciatku, ale lepsie takto ako vobec .)

jankaaaaaaaaa

smajliqa: a uz vies super anglicky ci este nie? za aku dobu sa tam da zvyknut na tu anglictinu a vediet dobre komunikovat aj s anglicanmi? :)