Prírodná kozmetika

Aliss

Kolesosakolesi, tymto si len dokazal, ze nevies o prirodnej kozmetike nic :) Voda sa nachadza vo vsetkych vyrobkoch, ktore tu boli v teme spomenute a su z lekarni/obchodov/ci internetovych predajni. Ano, studovala som ich, vyhladat si zlozenie je myslim malina. Vyhladavat konzervanty schvalene pre prirodnu kozmetiku nemusim, ja viem ktore su to. Ako nahle je vo vyrobku pouzita voda, musi obsahovat konzervant. Do kozmetiky, ktora chce byt ponukana ako prirodna, musi ist konzervant schvaleny do prirodnej kozmetiky. A teraz si to podelme na drobne - napriklad konzervant Olivem 1000 - je to emulgátor vyrábaný v chemickom priemysle, dalej velka rada tenzidov- nemozu byt oznacene za prirodne, tak ich oznacuju za pochádzajúce z prírodných látok, Ecosafe konzervanty - benyzlalkohol, kyselina sorbová, kyselina benzoová sú chemické konzervanty. A predsa su pridavane do kozmetiky oznacenej ako prirodna :) Pretoze ktosi rozhodol, ze tieto chemickym procesom vyrobene konzervanty su mensie zlo a teda ich smelo smarme do kremov a tvarme sa, ze je to stale cista priroda :) Ale to nie je. Este nieco? :)

kolesosakolesi

Aliss, ty si studovala zlozenie vsetkych vyrobkoch v tejto teme? Kde ja tvrdim ze tam musi byt voda? Mna tvoja voda vobec nezaujima, jedine co tvrdim, ze su prirodne konzervanty a chemicke konzervanty. Ak ta tak moc zaujimaju ake su prirodne konzervanty tak sa pozri do google. To hadam zvladnes)

Aliss

Kolesosakolesi, menuj konzervanty schvalene do prirodnej kozmetiky (pojem prirodny konzervant je nieco ine a vo vyrobkoch menovanych v tejto teme sa prirodne konzervanty bud nenachadzaju alebo je tam voda a prirodny konzervant je prikratky na to) a napis z coho a kde sa vyrabaju :) Ja to viem, len ma zaujima ci to vies aj ty :) Do kozmetiky ako konzervant pridavam vitamin E, ruzovu vodu a kokosovy olej. Aj napriek tomu mam vyrobky v chladnicke radsej a rychlejsie ich minam, aj ked neobsahuju vodu. Istotka. Takze by ma zaujimalo ake konzervanty schvalene pre prirod.kozmetiku mas na mysli

kolesosakolesi

Bion_ka, ked si ta niekto precita, tak to u neho vzbudi dojem, ze hovoris pravdu. V skutocnosti bud to robis naschval alebo sa proste nevyznas. Keby si sa totiz vyznal, tak by si vedela ze existuju aj prirodne konzervanty, ktore sa pouzivaju v prirodnej kozmetike. Tak prosim ta nezavadzaj nas tu, ze nemoze existovat prirodna kozmetika.

imuna

nie som typ, co by nejak zniesol na tvari nejaky krem :( neviem si pomoct no citim ho na tvari a to my tak povediac vadi, tak som premyslala, ze cez noc ked spim, by ma tak netrapil

BiO_nka

V prvom rade žiadna, naozaj žiadna 100% prírodná kozmetika sa nedá priemyselne vyrábať, pretože kým by sa s výroby dostala dostala až na pult a predala, bola by dávno pokazená.
Bez konzervačných látok a chémie môžete kúpiť len 100% oleje a tuky, ktoré sú prirodzene odolné proti baktériám.

* Najjednoduchší spôsob, ako spoznať, či ide o prírodnú kozmetiku bez chémie je pozrieť si zloženie produktu. Ak obsahuje vodu (aqua,H2O, water a pod.) musí obsahovať aj konzervanty, pretože voda sa prirodzene pokazí! Nesmie tiež obsahovať minerálne oleje, ktoré sú derivátmi ropy. Ak teda 100% prírodná, alebo 100% BIO kozmetika obsahuje vodu, ani omylom nie je prírodná...

Takže ak hľadáte naozaj prírodnú kozmetiku, hľadajte v čistých prírodných olejoch, alebo tukoch. Bylinné oleje, ovocné oleje, výťažky s plodov, orechov a pod. Veci za pár korún, ktoré schovajú 50eurové krémy a "séra" do vrecka...
Mojim favoritom je napr. čisté Bambické maslo www.sheabutter.sk

A pamätajte: V prírode nechýba žiadna látka, ktorú naša pokožka potrebuje, je pre ňu prirodzená a preto na ňu reaguje a prijíma ju. Výsledky sú potom viditeľné už po pár dňoch používania.

andyska

imuna čo myslíš niečo na noc? veď aj krémiky sú aj denné aj nočné či myslíš nejaké masky alebo čosi také?

Golla

ako čítam zaznelo tu viacero rád, čo sa týka prírodnej kozmetiky, ja používam Annemarie Börlind a to je pre mňa top, pleť je pružná, plná energie a to je paráda!