Prírodná kozmetika

Aliss

Defcon, suhlasim :) Nedavno som citala clanok o tom, ze hoc sa niektore vyrobky netestuju v EU na zvieratach, vyvezu sa do Ciny a tam sa uz testovat mozu :) Hnus. Moireal, aj na Slovensku mame skvelych vyrobcov handmade, prirodnej kozmetiky :) Ale nebudem tu robit nikomu reklamu, ja sama od nich kupujem, hoc si pre svoju potrebu vyrabam tiez. Mnj, diky, nechcelo sa mi jej vypisovat, co to je ruzova voda :) Na to ma guuugeel, je uz velka, vyhlada si to aj sama :)

MnJ

Koleso ty si mimo??? Ty nevies co je ruzova voda? Co potom hladas v tejto teme? To nie je voda v pravom slova zmysle :D :D Ma antibakterialne ucinky, zabranuje mnozeniu bakterii :D Ty odbornik :D

Moireal

Ja si myslim, ze sa urcite da najst aj rucne vyrabana kozmetika. Priklady takych som videla v Chorvatsku. Trebars toto:www.kasiopea.com

Jedine zeby tam zatajovali este zlozenie. Ako ja sa nejdem hadat, to uz mam s jednym diskuterom za sebou. Ale nelamem este palicu nad tymto svetom a vraviet, ze v obchode nezozenies nic prirodne je odvazne. Kedze nepozname uplne vsetkych vyrobcov na svete.

Defcon

A vyrobcovia sa vam smeju......
Vsetko sa da omrdat, aj super biologicky kremik je nakoniec vyrobeny z geneticky modifikovanej plodiny a testovany na zvieratach aj ked vyrobca tvrdi, ze ho netestuje na zvieratach... ako to dokaze ? On to netestuje, ale da ten krémik testovat inej firme. -)))) vsetko sedi, vsetko hrá.
A nechemicke zlozky kremov su casto vacsim bordelom ako ich chemicka alternativa, vid oxid zinocnaty.
Takze vysledok ? Chcete kvalitny krem ? Vyhybajte sa obchodom, chodte do kniznice a vzdelavajte sa. Vyrobte si ten krem sami. Nie je to nic zlozite. Propolis, med, bylinky, alkohol. Kupte si to u domacich majstrov.

Aliss

Kolesosakolesi, tak za prve. Ja nevyrabam kremy. Vyrabam tukove maste. To nie je krem. Nastuduj si cez google co to je. Tam netreba konzervamt, ale pre istotu davam. Prirodny, cize ruzovu vodu (odporucam nastudovanie co to je ruzova voda, lebo zjavne ani to nevies), vitamin E, atd. To su vyrobky, ktore zabranuju mnozeniu bakterii ale pouzit do kremov to nestaci, lebo je to pre krem SLABE. Za druhe, jedina jednoducha si tu ty. Pretoze sa nerozumies do tejto problematiky ale budes trepat, tvrdit svoje a zhadzovat sa, i ked anonymne, ale zhadzovat. Si neskutocne jesitna a namiesto toho, aby si si cosi nastudovala a az potom pisala, prides sa verejne hadat ako keby si mala 15 a potrebovala si cosi dokazat. A vlastne, pokojne si dokazuj :) Aj tebe slniecko svieti.

kolesosakolesi

Uz si asi vsetci v diskusii vsimli, ze si sama protivorecis. Nikde som nespomenula, ze som studovala kremy na tejto stranke ako ty a zaroven som nikde nehovorila, ze prirodny krem musi alebi nemusi obsahovat vodu. Ja som len povedala, ze existuju aj prirodne konzervanty. Lenze podla vsetkeho ty si velmi jednoducha osoba co si vsetko sama interpretuje, preto asi velmi nerozumies co ti ludia pisu. Zaroven ale hovoris,ze citujem:Do kozmetiky ako konzervant pridavam vitamin E, ruzovu vodu a kokosovy olej. Takze ty tam pridavas predsa ruzovu vodu, tak ako to je?))) Cize tak ci tak sama robis kremy z vody a tu nam vypisujes, ze nie, ze potom tam musi ist konzervant.)) tak co. slecny, uz ste sa rozhodli kupit kremik u aliss?))) je to jedinecna sanca)

Aliss

Ak si menej chapava, napisem to skrz tvoj text. Pretoze som neurobila nic, len odpovedala na tvoje otazky. Daj si nadych, vydych a citaj pozorne :) "Kolesosakolesi 30.01.2018 16:43:52. Aliss, ty si studovala zlozenie vsetkych vyrobkoch v tejto teme?" - ANO, STUDOVALA. "Kde ja tvrdim ze tam musi byt voda?" - VODA TAM MUSI BYT, INAK KREM NEVYROBIS. "Mna tvoja voda vobec nezaujima, jedine co tvrdim, ze su prirodne konzervanty a chemicke konzervanty." - PRIRODNE KONZERVANTY MOZES POUZIT MAXIMALNE DO TUKOVYCH MASTI, I KED TAM TO ANI NETREBA PODLA MOJEJ SKUSENOSTI. DO KREMU MOZES TIEZ, ALE TAKY KREM TI VYDRZI MESIAC. TO ZNAMENA, ZE TAKY KREM SI V OBCHODE NEKUPIS. SUMA SUMARUM, KREMY Z OBCHODU OBSAHUJU VSETKO MOZNE, LEN NIE PRIRODNE KONZERVANTY :)

Aliss

Kolesosakolesi, prosim ty a ti ludia, sa smejte dalej :) Lebo ludia, co sa rozumeju do vyroby prirodnej kozmetiky, sa zas smeju z teba :) Este raz a naposledy, pisem o VODE lebo ta je rozhodujuca pri vyrobe kremu. Rozumies? :D Krem ako taky nevyrobis bez vody, lebo sa to neda. Voda = mnozenie bakterii = konzervant. Konzervanty schvalene do prirodnej kozmetiky su vyrabane chemicky. Prirodne konzervanty su slabe a nedostacujuce. Pri tukovych mastiach nie je pre vymiesanie a spojenie produktu nutna voda. Pri kreme ano. Treba pouzit vodu, emulgator atd atd. Tym padom aj konzervant. Rozumies? Alebo sa este dalej ides zhadzovat? :D

kolesosakolesi

Aliss, ja neviem ty nevies citat? alebo citas len sama seba? Kde som napisala, ze vsetky vyrobky na forume obsahuju alebo neobsahuju vodu? precitaj si to este raz a uvedom sa. Ludia sa uz z teba smeju)

BiO_nka

Aliss - palec hore! Ale hádať sa s týmto typom ľudí je aj tak zbytočné ;) Každý, kto má všetkých 5 pohromade pochopí o čo tu ide a ako to s prírodnou kozmetikou vlastne je...
Ostatní budú stále tvrdiť, že aj ropa pochádza z prírody, takže je prírodná :D