Mam veľky problem s akne

lotka

babulka ale na kazde akne nieco existuje, skusala si naozaj vsetko? mne napr. uz teraz HAK zabera, menej sa masti plet, menejh sa mi robia vyrazky, ale nestoji mi to zato ostatne...inak zaujimave ze ti ani roacutan nempomohol, co nato hovoria kozni...citala som jednu zahranicnu stranku, kde pisal skuseny dermatolog ze v dnesnej dobe sa da kazde akne vyliecit, len treba zistit pricinu a to niekedy dlho trva a taktiez aj jazvy sa daju pekne korigovat...inak nemas v tele nejale zapaly, focusy, bola si na gynekologickom vys., u zubara, dat mandle pozriet, zaludok vysetrit???

babulka

Tak ja som brala roky HAK (viac druhov) a VOBEC mi to na akne nepomohlo. Mam 30r. a stale mam akne a budem ho mat asi do konca zivota. Vyskusala som vsetky mozne vodicky, masticky, lieky (roacutane a pod.), stravujem sa zdravo az dietne. Takze uz fakt neviem... Jedine co mi pomaha je slnko a more, do tyzdna na dovolenke mam plet ako babatko bez jedinej vyrazky.

lotka

ozaj a citala som ze GSE je vyrazok zo semnien grapefruitu, a taktioez som pocula ze grapefruit znizuje ucinok AD, je to pravda? mozem to aj napriek tomu?

lotka

RNG dakujem za vysvetlenie!Takze rada by som si objedanala ten zinc for acne...taktiez to GSE, ale to som v Tvojom obchode na inter.stranke nenasla, a predavas tam aj ten kokosovy olej?inak musim podotknut ze momentalne uzivam AD Ixel, skusala som vselico ale nic nepomohlo...aj toho sa chcem postupne zbavit, len ci to nema spolocne nejake kontraindikacie...? objednavky sa predpokladam robia cez telefon...
a este jedna vec ako dlho to treba uzivat, napr ked odide akne ci to treba stale uzivat, dakujem za radu!

RNG

lotka, niektore prostriedky zvonku odblokuju pory a tym sa obsah tukovych zliaz(sebum) dostane von a nezacne pod kozou hnisat.
Niektore kremy su antimikrobialne, a hoci aj nezmiernia tvorenie akni, nedovolia sa im zapalit a hoja sa rychlejsie.
Osobne odporucam zvonku hlavne zmes kokosoveho oleja s GSE(do lyzice kokosoveho oleja 5 kvapiek GSE a dobre pomiesat!!.
Naniest na vlhku plet po umyti tvare , najlepsie vecer.
Na dezinfekciu rano je dobry witch hazel(hamamelis virginiana, vytazok)
......
Ale to nie je hlavny postup ku veci acni.
To je len zabrana hnisania akni.
Hlavne je ale branit sa zvnutra.
V prvom rade je to odstranenie vsetkych znicenych (chemicky a tepelne) rastlinnych olejov, lebo tie su pricinou zapchatia mazovodov a tym vzniku hrbolov pod kozou=acni.
....
Jedine dobre oleje su panenske, tj za studena vytlacene.
Pozor na vsetky potravinarske vyrobky, lebo prakticky ziadny neobsahuje panenske oleje. Tie totiz nie su trvanlive.
....
Dalsia vec, co prispieva k tvoreniu acni je zvysene vylucovanie mazu, ktore sposobuje hormon dehydrotestosteron.
Na potlacenie jeho vytvarania su hormonalne prostriedky(skodlive synteticke)
alebo potravinove doplnky ako
zinok a
zihlava(listy aj korene)
Davka zinku je 2x25 mg denne, je aj v zmesiach s vitaminmi B, tiez dobrymi na kozu ako napr Zinc for acne, zmes ktoru najdes aj v mojich obchodoch.
Tiez Biotin, vitamin B-7, davka 10 mg denne.
Na zihlavu staci urobit caj s polievkovej lyzice suchej byliny(listy a korene), varit pomaly 10 minut, odstat cez noc, ochutit a pit.
Vytazky zatial nedovazam, lebo doma je zihlava lacna a hocikto si ju moze natrhat a vysusit.Korene treba dobre umyt.Pracujte len v rukaviciach!
Z korenov sa da urobit aj tinktura, 1 diel(vahovy) suchych korenov, 3 diely vodky.Rozsekat v mixeri. Po mesiaci v uzatvorenej flasi,( denne potriast)zliat, a pit lyzicu denne.
Je to vyborne aj na prostatu a riedke vlasy, nielen na acne. To vsetko je totiz spojene s hladinou drazdiveho DeHydroTestosteronu.
Zaroven to zvysuje hladinu testosteronu, lebo ho neubuda premenou na DHT, cim sa zvysuje celkove energia v tele.
Testosteron v tele sa premiena na DHT a estrogeny. Oboch mame dnes v nasej civilizacii obvykle privela a z toho su rozne problemy od PMS, tazkych period, acni az po vypadavanie vlasov.

jojo8

cus ja pouzivam \\\'bioderma\\\' sebium akne som s tym dost spokojny a pomaha mi to sice to stoji 450sk ale nato , ze to pomaha sa oplati investovat..

pre lotku

a este by som dodal:este jedna vec co naozaj pomaha je garnier pure cistiace tampony,su naozaj dobre-obsahuju dost denaturovaneho alcoholu a maju dost silny ucinok...stoja okolo 140,cena znie vysoko-za obycajne tampony cistiace,ale naozaj je primerana ku kvalite vyrobku.

pre lotku

no na baleni je napisane novinka ale uz je to dlhsie v predaji.inak xcem len napisat ze som skusal aj ine vyrobky od tejto kozmetiky-pure,essentials ale nic,vobec nic mi znej nepomohlo az na tento 3in1,a stoji okolo 150sk cize neni ani drahy.A este predtym som pouzival aj biodermu..hm...este ju aj mam a pravdepodobne skonci v kosi.....vobec mi nepomohla...

ahoj lotka

lotka,ja som mal presne ten isty problem som mal velke hnisave vyrazky na brade a este aj po bokoch.....zacal som pouzivat garnier pure 3in1 a uz nemam skoro nic...ked sa mi aj nieco sem tam vytvori je to len malicke...a hned to zmizne :-))