Mam veľky problem s akne

zena

EV365, akné "rozhodne" NEspôsobujú roztoče a Swistica pravdu má, či sa ti to páči alebo nie!
Roztoče Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae (najviac zastúpené) spôsobujú u citlivých osôb ALERGICKÉ reakcie, ktoré sa prejavujú o.i. urtikáriou, čo síce vyrážky sú (červené a svrbivé), ale nie je to akné.

swistica

Stacilo napisat odpoved na otazku s odvolanim na relevantny zdroj pripadne vyvratit moje tvrdenie o pricinach vzniku akne. No niekomu staci napisat len smile.

swistica

A co teraz? :-)
Akne vznika predovsetkym v dosledku hormonalnej nerovnovahy, zleho stravovania, potravinovej intolerancie, zlej starostlivosti o pokozku, komedonnymi latkami v kozmetike, typom pokozky co je dane geneticky a samozrejme i kombinaciou tychto faktorov. Rozhodne akne nevznika ,,obvykle,, vplyvom roztocov ako tu pises. Ak si si nasla nejaky latinsky nazov, mozes este doplnit percentualny podiel, aby sme vedeli kolko percent je u teba slovo ,,obvykle,,.
PS: vsimla som si ta aj v inych temach. Neviem co je tvojim cielom, no bud nemas o väcsine zdravotnickych tem ani sajn, alebo tu zamerne siris paniku.

Kajan28

Ahoj, ja som mal hnisave vyrazky a akne na tvari cca 8 rokov, vzdy som si hovoril ze to je urcite len vekom ale nebola to pravda, v mojom pripade. Skusal som lieky, maste ale nic nepomahalo. Az neskor som si uvedomil ze to je o style mojho zivota - zacal som pit najma cistu vodu a vyradil mlieko a nahradil ho veganskym. Prislo zlepsenie ale stale som mal ciastocne akne - tak som prestal fajcit ale hlavne si okusovat nechty. A to bol koren problemu - okusovanie. Ako som prestal s mliekom, cigaretami a nechtami, moja plet je takmer dokonala :)

deniliara

strava sa moze tiez prejavit na pleti to ano, cast pravdy v tom je, ale napriklad u mna bol problem to, ze som nepouzivala kozmetiku podla pleti, kupovala som podla toho, co mi vonalo, co sa mi pacilo akoze obal, co bolo pre mna cenovo dostupne a to bolo asi dost velkou chybou, teraz uz dlhsie pouzivam toto www.annemarieborlind.sk je to na problematicku plet dobre, plet to dobre vycisti, len treba to proste pouzivat pravidelne aby bolo vidiet zlepsenie :)