Konizácia - mate skusenosť?

cicula

Mne robili konizaciu v r.2002,zobudila som sa s velkymi bolestami maternice. Hojila som sa par tyzdnov,ALE som ZDRAVA :-)) Dokonca mi od tej doby sex chuti viac,neviem,ci to bolo sposobene tym,ale nic ma pri sexe uz neboli a hlavne uz mam aj orgazmus! :-)

marci

ahojky tak už sa môžem aj ja pridať ja mám po LEETZ konizácii dnes 10-ty deň.A všetko v rámci normy.Akurát od tretieho dňa krvácam a to dosť ale nevedia mi povedať či je to menštruácia alebo krvácanie z ranky.NA menšt.je krv bledá a na krvácanie tmavá :-((Tak som zvedavá čo to chce byť.Teraz čakám na histológiu a na výsledky z kyretáže pre ktorú sa rozhodli počas zákroku.TAkže uvidíme inak HPV-čka som mala pre istotu aj 16 aj 18.

driny4

Mucher
toto isté presne riešim aj ja teraz, konizácia v septembri v pohode, o dva mesiace cytologia opäť zlá, lekár si myslel, že to môže byť aj z toho, že ešte nieje ranka dobre zahojená.. takže kontrola o tri mesiace. Na tej som bola minulý týždeň a teraz čakám na výsledky, dám potom vedieť ako som dopadla.. A celé tie tri mesiace som poctivo brala INDONAL 2krát denne jednu tabletku. Strašne som zvedavá ako to dopadne..

katrin22173

Ahoj tak pisala som ti mam vela nezodp.otazok to ano.. je lepsie sa rozpravat o tom s niekym,kto tomu aspon trosku rozumie ako s niekym,kto o tom vie len malo ..manzel ma drzi je ozaj mily a snazi sa pochopit ma ale to len po tel. pretoze pracuje 400 km od nasho bydliska..tak asi tolko..ak chces tak si mozme pisat maily,myslim na teba stale..neboj dobre to dopadne a preco ides este raz?a ozaj ja zas krvacam ako menstruacia to je ..ale uz som ju mala nieje to moc silne no nie ani slabe..tak sa maj a napis papa

slnečnička08

Ahoj Katrin22173,úprava prezývky je len kôli email-adresy,ktorú som ešte nemala vytvorenú a predošlú prezývku mi nechcelo zobrať, lebo ju už niekto používa. Neviem čo to môžeš mať za bolesti, ale máš veľa strachu v sebe a nezodpovedaných otázok. Je tak? Máš nejakú podporu zo strany manžela? Aj to je dosť dôležité, ukľudni sa trošku a keď môžeš napíš, zatiaľ čauko, skús sa mi ozvať na emailovú adresu.

mucher

Ja som bola na konizacii v decembri.Operacia prebehla v pohode. Histologiu som mala negativnu ale este som mala nejaky zapal ,kt. sa liecil ATB. 2 mesiace po operacii som bola na cytologiu a PAP mi vysiel CIN III.Lekar mi povedal ze to moze byt este pozapalovy stav a mam prist o 3 mesiace zase na ster.BABY MATE NIEKTORA TAKUTO SKUSENOST AK ANO RADA BY SOM VEDELA AKO sa to spravalo dalej,nakolko mam len 28 rokov a este by som jedno dietatko chcela.DAKUJEM

curly

ja som tiez po konizacii, ktoru mi robili v novembri. Mala som zle vysledky aj zo vzorky, ktoru mi odobrali pri operacii...uz som to tu pisala...bolo to pre mna velmi zleee.. Tiez som bola z toho nestastna, ale netreba vesat hlavu. Dalsia cytologia aj HPV test by sa podla dvoch lekarov u ktorych som bola, mali robit az po 3-4 mesiacoch. Resp. jednu cyto mi robili po mesiaci, pravdepodobne nic nove nezistili. Takze sa tam chystam niekedy v marci...som zvedava ako to dopadne. Inak ja som za test na HPV neplatila nic /resp. nejaky 100,- doplatok/, asi koli sukromnej ambulancii a to mi tie testy robili uz viac krat. vela stastia vsetkym

katrin22173

Ahoj slnecnicka preco si uz slnecnicka 08?Mysliet pozitivne to treba ..mas pravdu ale pridu stavy ked ozaj myslis na to najhorsie ..v noci som vobec nespala mala som krce v posve bola to taka pichajuca bolest a z toho ma boli aj pravi klb...uz je to druhi den..snazim sa aj oddychnut si.. ale je to taka bolest co ti neda spat..krvacanie je slabe..a ten hpv test je s poplatkom rozpraval lekar..co nas este caka?kto mi da odpoved?budem rada ak odpovies...papa

slnečnička08

Ahoj Katrin, som rada,že komunikuješ a bola si u lekára, na HPV ťa lekár objednal? a za koľko Sk? Ja vravím,že treba myslieť pozitívne a občas to aj ide musím sa stále niečím zamestnávať, však aj chodím do práce a potom doma ale i tak človeka prepadnú rôzne myšlienky, ale vravím, že i keď je to nespravodlivé pre nás ženy treba bojovať a zavčasu. Ja už čakám na indikácie lekárov a termín operácie. Ešte sa ozvem. Ďík za odpoveď papa..

katrin22173

Ahoj slnecnicka tak nevesam....este mi treba spravit cytologiu a ten hpv test a pozriet ma po operacii..zatial je to ok..podla lekara..mam byt aspon chvilu pokojna a mysliet pozitivne..no da sa?setrit sa setrim nakolko ja nepracujem a deti mam v skolke..a ty ako?dakujem ti za odpoved papa