Konizácia - mate skusenosť?

micuška

1pepa,
Mne robili konizaciu 14.4. Vobec sa neboj, ja som nemala ziadne bolesti. Rano ma operovali a na druhy den som uhovorila doktora, aby ma pustil domov a tak som isla. Doma som bola 1 tyzden. Vysledky mi potom neprisli dobre, tak idem na dalsiu operaciu, musia mi vybrat maternicu.
Vobec sa neboj, neoplati sa to, ozaj to nic nie je, zakrok trva 15 minut.
Vela stastia.

1pepa

Ahojte.5.5idem na konizaciu.Velmi sa bojim,lebo som este nikdy na ziadnej operacii nebola.Ako to cele prebieha?A vysledky steru som mala h-sil-Je to velmi zle,Ako dlho budem v nemocnici?dakujem

stefan21

Ahoj Ama. Prosím vás napíšte mi názov 2 krémikov, kde sa dajú zohnať a váš súčasný
stav po ích užívani. Veľmi pekne ďakujem.

tina

Ahojte baby.
Mala som ísť na konizáciu, ale zistila som, že som tehotná. Mám 28 rokov a dieťatko sme už chceli. A práve, keď sme plánovali bábo, tak mi zistili CIN III. Teraz neviem čo mám robiť. Aj sa teším aj sa bojím. Viete mi poradiť? ďakujem a držte sa.

driny4

SLNECNICKA08
mne odporučil INDONAL lekár..lebo už nevedel čo so mnou..tak toto ako poslednú možnosť vyskúšať niečo na imunitu ohladne nákazy HPV, ktorá mi spôsobuje tieto problémy.. Uvidíme ako to dopadne.. veď som to užívala celé tri mesiace a dvakrát denne..

marci

to slnečnička08:mne robil cytoster lekár sám od seba.Nežiadala som ho o to .Urobil ho pred skoro tromi rokmi.Už vtedy nebol dobrý vtedy to bol Hsil IIIb.TAk na to urobil typizáciu a vyšlo 16 a 18.Sú to dva vysokorizikové vírusy.Tieto sa podieľajú až na 80% vzniku rakoviny krčka maternice.Ale ak má niekto tieto HPV tak to neznamená,že má rakovinu alebo ju dostane.Tento vír HPV má vraj 80% ľudí.A závisí aj na obranyschopnosti organizmu.Do roka by mal vírus v zdravom organizme zaniknúť.

slnecnicka08

Ahoj marci, aj teba sa opýtam, HPV test ti navrhol tvoj lekár? Platila si?
Čo ti povedal, že je to č.16 a 18? Navrhol niečo? Daná problematika ma zaujíma, týka sa aj mňa a mám pocit, že informácie si musím zbierať sama, asi už zmením lekára, len vieš iné je keď ti niečo vysvetlí lekár, ako keď len čítaš na nete.Vďaka za odpoveď.

slnecnicka08

Ahoj driny4, smiem sa pripojiť?
INDONAL ti niekto odporučil? Vieš o ňom viac od lekára alebo len z internetu? Si presvedčená, že pomáha?Tiež riešim problém s konizáciou - čakám na výsledky z histológie.