Konizácia - mate skusenosť?

meryl

Ahoj katkas,tiez mam za sebou konizaciu, je to dva tyzdne od operacie. Je mi celkom fajn, len ma trapi krvavy vytok, zda sa mi to dlho, nie je to ako pri menzese, je to slabsie, ale predsa. Moc pekne Ta prosim mozes mi napisat ako to prebiehalo u Teba
Dakujem Maja

ziu

aj mňa to čaká,ale ako vidím že sa to môže vrátiť asi radšej na ňu nepôjdem...a čo tehotenstvo po nej, sex? A očkovanie?

katkas

Ahoj Gigi.Mam za sebou konizaciu spred 3 tyzdnov.Nebolo to nic strasne,celkova anesteza a 5 dni v nemocnici.Nic ma nebolelo,najviac som sa bala,ci sa zobudim po anesteze,bola to moja prva operacia.
Malo by sa potom byt PN vraj mesiac,ale je som bola v pohode, robim v kancelarii,tak som si dohodla PN len 2 tyzdne.Zatial sa citim dobre,dufam,ze sa uz nevrati,ale keby aj,uz viem, co to obnasa.Zatial mam len vysledky z histologie,su v poriadku.Pred operaciou som mala vysledky na hrane,po prvom menzese od operacie sa robi kontrola,uvidim ako to dopadne.
Drzim Ti palce, velmi sa nestresuj a hlavne po operacii maximalny pokoj a šetriaci rezim aspon mesiac(bez sexu,ziadne rychle pohyby,nic tazke nedvihat,ziadne skoky,beh a pod.)
Pa pa

slniecko

ahoj gigi.tak ja mam konizaciu za sebou .robili mi ju minuleho roku v juni.teraz som bole na kontrole a vratilo sa mi ti spat.bola mi odporucena vakcina proti rakovine krcka maternice.ja viem asi som ta nepotesila.po konizacii to trosku pobolieva ale nie je to nic strasne .a kolko mas rokov ak smiem vediet.a aky si mala vysledok z testu?tak ti velmi drzim palce a nicoho sa neboj moja pekny den