Konizácia - mate skusenosť?

katrin22173

Ahojte zienky som tyzden po konizacii a vcera vecer som zacala silnejsie krvacat a dokonca mi vysiel vacsi kusok krvi....vyzeralo to cervene a rozmery tak 3x3 cm...mohla to byt ta chrasticka alebo je to krvacie alebo dokonca menstruacia?menstruacia sa mi mala dostavit az zajtra.. prosim vas o radu..ak mate s tym skusenosti...

katrin22173

Dakujem ti slnicnicka za vysvetlenie ale preco teda nezmenis lekara ked ti neposkytne vsetky informacie o tvojom zdravotnom stave ja som taka,ze ja sa pytam a nenecham sa odbyt.A ten HPV virus tak to si pozriem stranku a potom uvidim...

slnečnica

Ahojte baby,Katrin22173 k tým vírusom HPV, pozri si www.hpv.sk je ich strašne veľa a niektoré sú vysokorizikové (16,18,33...) a vznačnej miere aj ovplyvňujú rast a bujnenie tkaniva na krčku maternice (práve preto tie obavy-pýtam sa lekárov,ale nikto ti nepovie do akej miery ovplyvní virus ten krčok,dala som si robiť HPV test za 1500,- Sk-je to nadštandartné vyšetrenie a mám potvrdený vírus č. 18-vysokorizikový)a teraz nakoľko sa cylológia stupňuje,už mám IIIb, musím ísť už na rekonizáciu krčka, štve ma však, že môj lekár na moje otázky úplne nezodpovedá a nevie a nie sú s tým ešte skúsenosti,tak som žiadala o konzílium i v Blave a tam som sa aj objednala.Nie je na čo čakať, samozrejme sa pýtajú na vek a počet detí, lebo po odstránení časti krčka sa už tehotenstvo neodporúča, alebo je rizikové,samozrejme závisí od okolností a práve preto je dobré pravidelne sledovať cytologické stery poprípade si dať spraviť HPV test.

mandy21

mne jeden lekar v nemocnici povedal, ze kym nie su deti, tak sa krcek nema babrat, iba v najnutnejsich pripadoch. pride mi to logicke

katrin22173

Ahoj slnecnicka tak o konizacii len tolko ze nic necitis lebo to robia v narkoze ozaj potom len palenie..ale bolesti minimalne ja som mala aj zrasty,ktore mi tiez robili pri konizacii a myslim ze viac boleli tie uvolnene zrasty ako ten krcek. Pred operaciou ma stale pobolievalo v podbrusku a teraz to uz necitit ..maternica je uzavreta celkom nie ako predtym.Vysledky z histologie mi pridu o pondelok,dufam len v to dobre.O tych virusoch ja viem len malo mne o tom lekar nerozpraval nic ale co sa tyka toho tak kazdy lekar je povinny oboznamit pacienta s jeho zdravotnym stavom.Ja aj ked tomu nerozumiem moc tak mi to vysvetli pytam sa ...to je dolezite...V nemocnici sa ma skoro kazdy lekar pytal ci mam deti a vysvetlenia nebolo ..spytala som sa svojho gynekologa a vysvetlil mi ze by bolo nevhodne mat uz deti nakolko ten krcek uz nieje taky aky bol ale,ze aj tu je riesenie bud antikoncepcia alebo v pripade ze by som sa rozhodla pre tretie bolo by rizikove a ukoncene cisarskym rezom ak by som ho aj donosila...takze radsej uz asi nemat...

matilda1979

Ahojte žienky. Chcela by som sa vás opýtať či je možné odložiť konizáciu. Mám 28 rokov a plánovali sme s babo. Bola som na vyšetreniach a výsledky z cito boli opakovane CIN II alebo CIN III.Je lepšie počkať a odrodiť aspoň jedno dieťa?? Doktor mi povedal, že nerád by ma operoval, lebo že mi treba zobrať väčšiu časť z kŕčka. Mám strach abojím sa, že nebudeme môcť mať deti. Vopred vám ďakujem za vaše názory.

miminkaaaa

ahojte baby, môžte mi prosím napísať čo vlastne je tá konizácia a pri akom probléme sa vykonáva, dakujem

slnečnica

ahoj katrin22173, chcela som sa ťa opýtať ako si dopadla a aké to bolo, lebo i keď mám dve deti,1 konizáciu som prekonala pred 4 rokmi teraz ma čaká druhá, vlastne už rekonizácia krčka, pridružil sa HPV 18 - čo je vysokorizikový, mám z toho celého strach a hlavne z tých výsledkov z histológie. Môj lekár ma vôbec neinformuje ani o zvyšovaní imunity vraj ešte nie sú známe a potvrdené liečenia alebo prevencia s Indonalom, ani z vírusu si nič nemám robiť (sama neviem kde som ho nabrala,pokiaľ k striedaniu partnerov a opačne nedošlo)tak ani na koho sa obrátiť len čítam tieto príspevky a zháňam info a snažím sa myslieť pozitívne.
Budem rada keď odpovieš.

katrin22173

Ahojte vsetci som 5 dni po konizacii nemam ziadne bolesti dokonca uz na 3 den po som bola v pohode.. prvi den to stipe a pali ale da sa to zniest..moj nazor je taky ze bolesti su mensie ako po porode...teraz uz len histologiu vyckat a vsetko bude fajn...a co sa tyka deti tak mam dve a nazor lekarov je taky ze vramci svojho zdravia by bolo lepsie uz deti nemat...

srnke

ahojte,...mám 25 rokov, nemám deti. O dva týždne mám podstúpit konizáciu. CIN vyšlo na II, HPV pozit., vie mi niekto poradit,ako je to potom s otehotnenim,ci je nejaky setrny spôsob pre zeny ktore este nerodili? pocula som o konizacii leaserom a nejakou sluckou...budem potom moct otehotniet? Ďakujem