Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

kaine zoe

jonzetta, poradim ti - zacni jest pravidelne a vyvazene. tak sa budes citit najlepsie a dokonca schudnes - ranajky, obed, vecera najneskor 19.00. vydrz to a hlavne sa neprejedaj. telo si zvykne a zacne pracovat ako ma. teraz je tvoje telo zblaznene - nevie ci ma tuky ukladat do zasoby na casy ked zas budes hladovat. VAZ SI SAMU SEBA. JE TO NA NAS VIDIET. RADSEJ USMAITA BACULKA AKO STRHANA KOSTRA!

kaine zoe

JONZETTA - si normalna? presne toto co pises som prezivala a obcas este prezivam aj ja, ale chcem sa toho zbavit! nehovor si ze si tucne prasa a pod. nauc sa mat rada seba i svoje telo! a hlavne : NECHCI SA "NAUCIT" VRACAT! ked raz zacnes, nebudes vediet prestat, tak ako to tu pise vacsina dievcat! co nevidis ake su /sme/ z toho zufale??? chceme sa zbavit bulimie, prejedania a vracania, ale nejde to! znicilo nam to zivot, pokazili sa zuby, a najradsej by sme boli slobodne a volne ako baby z ulice ktore sa maju radi a neodopru si ani cokoladu. som pisala vcera, ze CHALANI NEZNASAJU BABY, KTORE SU SO SEBOU NESPOKOJNE, KTORE V TESCU HODINU HLADAJU VSETKO LIGHT A NIZKOTUCNE.

jonzetta

Brrrr.... moje problemy zacali anorexiou. za den som jedla len kusok mrkvi alebo jablka.. a potom, ja krava, som si povedala, ze sa odmenim a troska sa najem...ale ako som si nabrala polievku, nasledne som si dala tri jogurty, dva rozky, asi pol kila cokolady, keksy, čipsy, proste čokoľvek som našla... samozrejme, čo som ako anorektička schudla, sa mi vrátilo za tri dni neustáleho prejedania sa.. veľakrát som stála nad záchodovou misou s tým, že už to MUSÍm vyvrátiť, ale nikdy sa mi to nepodarilo... a teraz (mimochodom predchvíľou som mala ďalší žrací záchvat) sa cítim ako najväčšie prasa, ako hnusná, slabá a tučná chudera!!! nechápem, prečo to nedokážem vyvrátiť! nechápem tiež, prečo sa nemôžem vrátiť späť k anorexii... bola som síce každým dňom slabšia, ale bolo krásne zobúdzať sa s tým, že som chudšia a chudšia, cítila som sa dobre, bola som dokonca štíhla... ale teraz som zasa len tučné prasa a fakt, fakt neviem čo mám robiť :( prosíííííím, pomôžte mi niekto, lebo ja to sama nezvládnem :´(

kaine zoe

ahojte, konecne som nabrala odvahu napisat. je to uz takmer 6 rokov - zacalo to anorexiou, schudla som 10-12kg, ale potom som prisla na "lepsi" napad, zacala som sa prejedat a zvracat. zo zaciatku som si myslela, ze s tym viem prestat kedy chcem, ale nie je to tak. som zavisla na prejedani sa a naslednom zvracani. niekedy som si uz myslela, ze je to prec, ale vzdy sa to vratilo. niekedy su aj 2 tyzdne, ked to nerobim, ale potom pridu dalsie 2 tyzdne ked to robim kazdy den alebo dokonca viackrat za den. uz nechudnem, mam stale vahu okolo 65 a meriam 178. ale ked nahodou priberiem 2-3 kila, citim to na rifliach, mam strasne depky,aka som nemozna, nenavidim svoje telo a chcem to schudnut. milujem ten pocit, ked si obliekam rifle a su mi volne... neviem pripustit, ze by som mohla pribrat. zavidim babam, ktore vidim na ulici behat s keksikom alebo bagetou v ruke a evidentne nemaju vycitky a dokonca nemaju prave postavu modelky. chcem sa mat rada, ale vzdy to pokazim. neviem s tym prestat, uz nevladzem. dokedy to bude trvat? prosim pomozte mi...

kissable

pre lilien
mas pravdu, boli obdobia, ked som jedla normalne. napriklad tento rok na lyzovacke s rodicmi. niekedy mam proste skrat v hlave.

lilien

taq skus jest normalne a ne obmadzovat sa rano zjedz daco aj na desiatu a nehladuj rpetoze potom sa komplet vyhladujes a napchas co by si inak neurobila keby si mala nieco predtym v zaludku takze jedz normalne

kissable

pre timku:

praveze to je v tom, ze ja som to iste zopakovala aj vecer. vies, velmi by som chcela schudnut, ale neda sa to, ked proste podlahnem akemukolvek jedlu.
kazde rano sa zobudim s tym, ze schudnem a budem sa normalne stravovat, ale cele to predsavzatie sa konci mojim prichodom zo skoly. a vecer si zvycajne dam este repete.
je to cele na nic..

timka

2 rohliky na obed a jablko nie je tak vela. preco by si mala byt nechutna. a ten cestovinovy salat a cokolada , to si len dohnala desiatu. a potom si urcite cely den uz nic nejedla a to je zle

kissable

u mna to prebieha asi tak, ze sa naranajkujem uplne normalne (jogurt, cerealie, polovica rozka atd.). v skole nejem, aj ked mi mama kazdy den robi desiatu. jednoducho mam blok najest sa vtedy, ked sa na mna dakto pozera. cize, som hladna asi do druhej, kym nepridem domov.
VZDY si poviem, ze sa normalne najem, ako zdravy clovek. ale VZDY sa prejem... tak napriklad dnes som mala na obed: rozok s maslom a dzemom, cestovinovy salat, Snickers, orieskova cokolada, rozok s tatarskou omackou, jablko. toto normalny clovek nespravi. nemala som chut zvracat, tak som si dala vecer 3 tabletky prehanadla.
je to nechutne...

lilien

ja vas tez chapem lebo som tym aj ja presla no neviem sama ako to zmizlo.jedavala som co som videla zjedla som rozky o pol hodinu cokoladu ale vobec mi nevadilo ze zjem celu.Som jedla DELENU STRAVU no a ta mi nejako ubrala chut tolko jest.myslim ze ekd si stiahnete zaludky nic to nepomoze potom bduete omnoho viac hladne a budete jest viac jak rpedtym alebo skuste jedavat len ovocie proste ked chcete jest tak len a len ovocie ved nevadi ze zjete aj kilo jablk