preco sa ovori ze gynekolog je lepsi ako gynekologicka

emeline

tak ja som mala aj zeny aj muzov a zeny urcite uprednostnujem, i ked jedna bola riadna kraksna, ale aj muza som takeho mala, takze zavisi to aj pripad od pripadu. ale zeny vedia ovela lepsie zenske problemy pochopit, vcitit sa do nich, kym muzi nemaju sajnu o com tocim, len z odborneho pohladu, ale ake muky prezivas, netusia, a to som mala kedze som mala problemy min 10 gynekologov aj zien medzi nimi a lepsie skusenosti mam so zenami.

co sa tyka cyst, tak je viac druhov, jedny su z prechladnutia - to ani nemusis tusit, ze si prechladla a ine su z hormonov, zvycajne pocas menzesu prasktnu, a nemusis o nich vediet,. s nimi som si tiez uzila svoje, mala som ich aj z antikoncepcie,.. no pomaha GYNASTAN caj, fakt, pijem ho niekedy aj preventivne, a este jedny lieky tusim Dufastol, alebo nieco take, mali mi ich operovat, ale nedala som si, tristvrte roka som sa liecila, ale uplne som sa vyliecila a kamoska u ineho lekara, co mala ist na operaciu tiez. su take cysty, co maju len vodicku, tie sa daju liecit, tie co maju hnis, to je tazsi pripad. a to, ze niekto nebude chodit ku gynekologovi, sa to v nom moze len kpit a zvacsovat a to potom uz ani zo seba tak lahko nedostane.

andrejkak

Tak ja mam skusenosti s oboma pohlaviami gynekologov a nerada priznavam,ze je na tejto fame daco pravdy.Mne osobne bolo palpacne vysetrenie zenou-gynekologickou ovela viac neprijemne ( bolestive)ako vysetrenie muzom-gynekologom.Neviem,ci za to mohlo tehotenstvo alebo male rucky pani doktorky,ale ja som to citila tak.

jajkafr

Iveta Michael
ja sa aj obliekam a aj napriek tomu mám časté zápaly vaječníkov a cystu som mala už keď som mala 14. A holé kríže a brucho som nenosila nikdy. Všetko to je o imunite nie o tom či sa obliekaš alebo nie, hoci aj to sčasti pomáha, ale poznám baby ktoré nosia holé kríže a brucho celý rok a nikdy nemali zápal... takže tak ako píše lioness tým, že sa budeš teplo obliekať nenahradíš pravidelné prehliadky u gynekológa lebo napr. bolo zistené či rakovinu krčka maternice spôsobuje vírus, tiež k tomu prispieva fajčenie, a niektoré ochorenia môžeš dostať aj z nadmerného stresu...
a čo sa týka tej otázky či je lepší muž alebo žena gynekologička... nato sa nedá jednoznačne odpovedať... ja osobne mám gynekologičku a nevymenila by som ju... je ľudská a navyše aj odborník. V prípade potreby mi odpíše aj na mail alebo sms.

lioness_01

z prechladnutia môže vzniknúť zápal, ktorý aj sa nelieči, tak môžu na vaječníkoch vzniknúť zrasty, nie cysty...

ak máš pocit, že tvoja prevencia zahrňujúca obliekanie sa v zime je dostatočná a nahrádza pravidelné prehliadky u gynekológa, tak mi je ťa vážne úprimne ľúto... :(((

obliekame sa všetky, a ku gynekológovi sa nechodí len s problémami...

Iveta Michael

lioness...

No mne povedala jedna moja známa ktorá je ženskou sestrou že cysty dosť často vzniknú aj z prechladnutia vaj.a na to som ja bola vždy opatrná,nie som sprostá a ani ľahostajná k tomu ako sa mám o seba starať a obliekať keď je vonku zima...pravdaže tá cysta môže vzniknúť aj inak,ale z prechladnutia dosť často,to mi tá zdrav.sestra potvrdila aj doktori dnes nadávajú na mladé baby kvôli tomu...:(

akinom007

zalezi fakt na koho natrafis, tazko povedat. ja som boal na vysetreni u 2 zien-gynekologiciek a u 5 gynekologov a mozem povedat ze muz