zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky

Príspevok v téme: zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky
igris

Všetci sa chceme dobre cítiť, dobre vyzerať a fungovať bez únavy. Veľa sa tu už popísalo o "zdravej výžive". Niekto preferuje surovú stravu /pozdravujem dr.Walkra :)/ , niekto zase varenú. Mne a mojmu žalúdku sa pozdáva ich kombinácia a preto by som bola rada keby sme si navzájom vymenili zopár rád a osobných poznatkou. Ďakujem :)

igris

Pista nieco pre teba :), mozno to poznas ale ked som to citala tak si ma napadlo ze si zhanal sojove mlieko bez E/ciek:
Príprava sójového mlieka: Sóju máčame asi 14 hodín (cez noc). Vodu vylejeme a sóju ešte prepláchneme. Potom ju mixujeme s primeraným množstvom pitnej vody. Kašovitú hmotu precedíme cez gázu a zvyšok ešte vyžmýkame.

pišta

bravo bb,
odhalil si základnu formulu zdravia človeka.
Máš ju napísanú v sebe vlastnou rukou a to je devíza na celý (dlhý a harmonický) život : ))))))

bb

bravo pišta
a všetkym ostatnym:ja som z nevhodnej kombinacie potravin nepocitoval ziadne problemy,no ked som z urcitych dovodov zacal davat pozor na to ,cojem a ako to kom,binujem,tak som zistil ze mi je ovela lepsie.
Odporucam naozaj kazdemu.podla mna je disciplina v stravovani najdolezitejsou vecou v udrzaní,alebo znovuzískaní zdravia. Bohuzial sme takí,ze kým mi nic nieje,tak je to fajn.no potom m ozu zacat problemy,daju sa odstranit,no potrebujeme na to rádove vacsiu disciplinu.Ak to nechame tak- potom je to pomale umieranie.

Z-uzka

Dobré ránko všetkým!

Neviem veľa receptov, no rada by som vám ponúkla aspoň môj domáci recept na zdravé, výdatné a celkom rýchle raňajky. Veď ako sa hovorí, raňajky sú základom dňa, raňajkovať by sa malo, pretože práve táto potrava nám po spánku rozbieha metabolizmus. Ľudia, čo neraňajkujú, im ťažšie potom počas celého dňa spaluje telo nadbytočné kalórie.
Takže ten môj recept je na OVSENÚ KAŠU.

Najprv si potrebujeme kúpiť balík s jemnými celozrnnými vločkami (bežne dostať kúpiť v balení ako múka, vyrába ich Emco). Sú naozaj jemné, už pomleté.

Tak keď máme vločky, zohrejeme si odtučnené mliečko, nemusí byť úplne vrelé, stačí teplé a nalejeme do misky (ja osobne si ho zohrievam už v miske v mikrovlnke). Do mlieka nasypeme vločky a miešame až kým nám to nezhustne.
Ochutíme lyžičkou medu a v prípade, že máme k dispozícii, tak môžme do kaše pridať aj nejaké oriešky, či sušené ovocie.. Ja do toho mám rada mandle, alebo sušený ananás :)

Prajem dobrú chuť!

pišta

Áno, nada, je to možné.
Náš organizmus je ale veľmi prispôsobivý a silný. (veď prežije aj uštipnutie hada)
K neustálemu zlému kombinovania potravín reaguje 2 spôsobmi:
- pomalým a nedokonalým trávením a nemáme pocit bolesti
- pomalým a nedokonalým trávením a máme pocit celkovej nepohody – nafúknutý žalúdok, ťažoba, kyslosť...)
V oboch prípadoch sme často po jedle (mierne) ospalí, je nám tak trochu čudne...Po čase sa nestrávené zvyšky jedál ukladajú vo forme nevstrebateľných molekúl na rôzne miesta tela – vnútra ciev, kĺby, pečeň, obličky... Kým príde ku viditeľnému symptómu, prejdú často roky.
Ale za ten čas máme možnosť tisíckrát to napraviť. : - )))
Dokonca aj keď už sa prejavia bolesti a iné neduhy, ešte máme šancu. : - ))
Strava v tomto procese má nezastupiteľnú, i keď nie jedinú, úlohu
Pozri si aj toto: www.zdravie.sk

nada

pista vidiiiis, to som vobec nevedela, diki za radu a mne to pri tom tak chuti ;)
tak mi napadlo, moze byt, ze niekto zje taku zlu kombinaciu a nic mu nie je? ze zaludok nereaguje zle? prejavi sa to neskor alebo to pre toho cloveka moze byt dobra kombinacia?

igris

kedze rajciny a uhorky uz maju chut, tak jednu klasiku - "Grecky salat" :
rajciny
paprika
uhorka
olivy
cibula (mlada, biela, cervena-lepsie su salatove)
kto chce syr "FETA", potom pozor salat menej osolit!
par kvapiek olivoveho oleja
cerstva bazalka /popripade aj susena/
troska osolit
Odporucam nejest studene , pri izbovej teplote ma zeleninka vyraznejsiu chut :)

pišta

Prepáč Nada, ale vajíčka sú dosť koncetrovaná bielkovina a nehodia sa spolu s uhľohydrátmi : cestoviny alebo zemiaky. Vajíčka "chcú" v žalúdku kyslé prostredie, uhľohydráty - zásadité. Potom to spolu kus horšie trávi. : (

nada

veeelmi dobre papanie a zdrave, len neviem ci vhodne skombinovane:
.
-uvarime cestoviny podla navodu na obale (mozu byt siroke rezance, alebo take "vrtulky", podla chuti)
- vo vriacej vode, alebo kvoli zachovaniu vitaminov na pare uvarime ruzicky brokolice
- vajicka uvarime natvrdo
- pripravime koprovu omacku (presny navod neviem, vari to vzdy mamina, ale ak niekto bude chciet zistim a napisem :))
- na tanier dame kopku cestovin, prilozime brokolicu, polovicu vajicka a prelejeme omackou...
- kto chce moze si este uvarit par zemiackov
je to ozaj velmi dobre :) dobru chut