zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky

Príspevok v téme: zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky
igris

Všetci sa chceme dobre cítiť, dobre vyzerať a fungovať bez únavy. Veľa sa tu už popísalo o "zdravej výžive". Niekto preferuje surovú stravu /pozdravujem dr.Walkra :)/ , niekto zase varenú. Mne a mojmu žalúdku sa pozdáva ich kombinácia a preto by som bola rada keby sme si navzájom vymenili zopár rád a osobných poznatkou. Ďakujem :)

broňa

aj tak mi PC stale zamŕza.Neviem,kde môže byť problém.Ešte tak do varenia sa vyznám,ale opraviť už opravovanú chybu,to teda nie.Moc ma to nebaví stále ho na tvrdo vypínať a zapínať,pretože nejde ani reset.
ako sa darí všetkým variacim?
Máte niekto niečo nové,alebo tu bolo ticho?

broňa

ahojte všetci.Po dovolenke a týždňoch,kedy som mala pokazený PC(brat mi polieval kvety a jeho detičky sa zatiaľ "profesionálne" pohrali z PC) som sa prišla pozrieť na nové receptíky.
:-)

anka

zdravim vas skuste jemna pohankovu pomazanku.Mlieko osolime z krupice uvarime hustejsiu kasu a nechame vychladnut.Vymiesame tvaroch s Lucinou a bielym jogurtom alebo majonezou zriedime citronovou stavou pridame 2 struciky cesnaku a nadrobno pokrajanu cibulu.Vsetko zmiesame s vychladnutou pohankovou kasou dochutime solou a korenim.Nakoniec pridame pazitku.

broňa

kvôli tým buchtám by ma asi deti vypískali,na kysnuté cesto nie som. Ale iné koláčiky dokážem stvoriť. Mám v tom prax,kedysi som pekávala pre bratov (chlapci toho pojedia!) Inak máte super kuchyňu aj so stravovacími zvyklosťami.
(až sa vrátim z dovolenky tak porozmýšľam... ;-))

pišta

Výborná, odskúšaná "kombinejšn":
.
2 hrste (ale poriadne!) čerešní domácich + malú hrsť jahôd
alebo naopak.
.
Trávi a chutí výýýýýborne.
Bez problémov, no a energia? Skúste! RedBul zblehne na LightBul alebo rovno na WhiteBul. (ani neviem či tam má byť 2x "l", ale tie čerešne si dajte aj x-krát, nič nepokazíte, skôr naopak : )))

damaxy

Polievky nemusím namiesto nich radšej zeleninku,omáčky u nás sa vobec nevaria,a varím vačsinou bez soli,lebo kým boli deti malé tak som nesolila.Takže u nás ryža bez soli,zemiaky tiež,pohánka aj cestoviny bez soli.Vyprážam sem-tam len ked potrebujem narýchlo niečo stvorit.Udeniny taktiež sú poriedko,párky nepoznáme ,takže by si vyhovovala.Akurát trocha sladkých jedálpre deti,buchty,dukátové pečené parené,kysnuté koláčiky a koláčiky.Nie však často.Dúfam,že sa nad tým pousmievaš.

broňa

tak to by vyhovovalo aj mne. Ja totiž riady neznášam umývať :-)) Ale varenie môže byť, len pozor: polievky riedke, nezahustené, omáčky na jedálnom lístku poriedko,vyprážať sa nechystám celé leto.A uhorky,paradajky bez soli :-))

broňa

A ešte poznámočka. Ja si ho dávam bez prílohy.Nič,žiadne hranolky,tatarka...nič. Je mňamkové!!
Ešte jeden recept s rybkami:
Ryba na zelenine
Potrebujeme: 600 g ryby, sol, mleté cierne korenie, 20 g posekaného kôpru, 20 g hladkej múky, 40 g oleja, 70 g mrkvy, 70 g petržlenu, 30 g masla, citrónová štava, 4 kolieska citróna Ako na to:
Ocistenú a umytú rybu osolíme, okoreníme a posypeme nadrobno posekaným kôprom a dáme do chladnicky na 30 minút. Potom porcie ryby obalíme v hladkej múke a opecieme na oleji po oboch stranách. Zeleninu ocistíme, pokrájame na rezance a udusíme na masle do polomäkka. Potom ju dochutíme solou, citrónovou štavou a obložíme nou porcie ryby, ktoré ozdobíme kolieskami citróna.
Podávame so zemiakovou kašou.
Taktiež dávam väčšie množstvo zeleniny,a ja to papkám bez prílohy.
Oddelená strava na zdravie!