zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky

Príspevok v téme: zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky
igris

Všetci sa chceme dobre cítiť, dobre vyzerať a fungovať bez únavy. Veľa sa tu už popísalo o "zdravej výžive". Niekto preferuje surovú stravu /pozdravujem dr.Walkra :)/ , niekto zase varenú. Mne a mojmu žalúdku sa pozdáva ich kombinácia a preto by som bola rada keby sme si navzájom vymenili zopár rád a osobných poznatkou. Ďakujem :)

dorka

dakujem za zaujem mam zalozenu temu otras mozgu tak skusam pomoct kamaratovy precitajte prosim ked este vladzete vykat? tykat?ja viem ze je to siroky pojem som nevedela nakolko mozem rozpisat:(

monča

Ja to nechápem zo štiav sa až tak nenaješ,nemyslím že by boli zlé,ale načo sa trápiť so šťavou keď môžem zjesť mrkvu celú,ale zase ja tomu až tak nerozumiem, teda vôbec. Prišla som na to ,že keď večer zjem dobrý šalát-zelenina oveľa lepšie spím,ako napr.chleba s klobásou. Na energiu mám vyskúšané magnézium (Magne+B6).

pišta

Prvá pomoc - čerstvá mrkovoá šťava, alebo grepovo-pomarančová.
Dorka, ale tvoja otázka je tak širokáááááááá ako Amazonka vo svojej delte. Aby sme sa nuetopili v nej, niečo konkrétnejšie, o čo ide. V krátkosti...hodina pokročilá jest :))

dorka

dakujem!ako a co jest ked je clovek uplne vycerpany.co je najvhodnejsie?bielkoviny?vitaminy?alebo vsetko?varene? alebo surove jedla?aspon v skratke poradte dakujem dopredu

monča

Rybku keď chcem spraviť dietne dusím na vode posolenú,posypem ju petržlenovou vňaťou,može byť aj tymián,alebo rasca ,k tomu varené zemiaky,alebo surová zelenina..

dorka

poradte mi prosim ako najdietnejsie pripravym rybu?na akom oleji? alebo bez?a s cim podavat,zelenina? myslim ze radsej zelenina ako varene zemiaky nie?dakujem a idem citak ostatne recepty!a rady

pišta

Igriska :), takto:
- kupovať tmavozelené, tvrdšie
- nechať pri izbovej teplote asi 2-4 dni, aby trošku stmavlo
- o zrelosti sa presvedčíš tak, že stlačís ho prstom a musí zostať malá jamka (chce to cvik - odhad)
- kedˇsa avokádo rozkrojí, je sametovo bielo-zltkaste. Nemalo by obsahovať tmavé škrvy, to je už zoxidovaný tuk
- preto je zrenie avokada lepsie doma kontrolovat, ako kupit uz ciernejsie a s pokazenym tukom
-avokada, ktore nepotrebujes, daj do chladnicky vydrzia aj tyzden.
Dobru chut!:)