zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky

Príspevok v téme: zopár receptov zo zeleninky ale aj iné pochúťky
igris

Všetci sa chceme dobre cítiť, dobre vyzerať a fungovať bez únavy. Veľa sa tu už popísalo o "zdravej výžive". Niekto preferuje surovú stravu /pozdravujem dr.Walkra :)/ , niekto zase varenú. Mne a mojmu žalúdku sa pozdáva ich kombinácia a preto by som bola rada keby sme si navzájom vymenili zopár rád a osobných poznatkou. Ďakujem :)

igris

na tejto strane "kvakame" o mandlovom mlieku, mlieku z kesu
ja som to mlieko robila z osupanych mandiel, moze sa aj precedit

igris

nieco pre deticky :)
francuzsky toast s javorovym sirupom
mandloveho mlieko/recept bude nizsie/
trocha skorice, muskatoveho orieska
celozrny chlebik
teply javorovy sirup alebo med
Chleba namocime do mlieka so skoricou a muskatovym orieskom, pripravujeme ako "chleba vo vajci", opeceme z kazdej strany a ked je hotovy polejeme troskou sirupu
sladke mnam :)

marfuška

Možem Ti poradit,čo viem ja.Vraj sa može nastrúhaná redkvička pridávat do hocijakých šalátov,poprípade na chleba.A na tie žlčníkové kamene-vydlabat jamku do redkvičky,nasypat tam cukor,nechat to do rána postát.Pustí štavu a tú potom užívat po lyžičkách.Vraj to zaberá,osobne to nemám vyskúšané ale viem to od kolegyne.

monča

NUtne potrebujem poradiť ohľadne konzumácie čiernej reďkovky,vraj je dobrá na žlčové kamene a prevenciu,má sa jesť aj tá tmava šupa, alebo ostrúhať? Zaujíma ma či štiplavá chuť nemôže naopak spoôsobiť podraždenie žlčníka,alebo pankreasu,koľko sa tej reďkovky denne môže zjesť? ďakujem za skóre rady..

marfuška

"Americká" paradajková polievka.Americká preto,lebo ju varila jedna Američanka z Nevady.Potrebujeme 0,5-1 kg paradajok.Pokrájame na štvrtky a dáme varit s 1.5-2 litrami vody.Podla toho akú hustú chceme mat polievku.Pridáme masox a zelerovú vnat a varíme.Ked sú paradajky makke, rozmixujeme a dochutíme solou a cukrom.To je základný originál recept.Ja ked ju varím tak si pridám nadrobno nakrájaný por,alebo brokolicu.Niekedy do nej zavarím aj závarku-mrveničku.Velmi dobre chutí s grahamovým pečivom.Prajem dobrú chut.Ešte musím dodat,že ja tie paradajky pred varením zalejem horúcou vodou a ošúpem.Komu nevadí,nemusí.

marfuška

AK si dobre spomínam štava z cvikly je dobrá pri nádorových ochoreniach žalúdka, aj ako prevencia.Dá sa pit aj čistá,ale má dost divnú chut.Ja ju miešam s jablkami a mrkvou.Ale tiež odstavujem len 1 velkú,alebo 2 malé.

broňa

černvená repa spolu s medom je veľmi dobrá na krv-železo...Kamaratka ju pila v tehotenstve.ale pomer neviem,napíšem recept keď zistím.

adonis

igris,dakujem za spravu ja mam PHILIPS
odstavovac a je tiez celkom fajn.Vela uspechov ti prajem na ceste za zdravim
a prijemny den.