rychlovarna kanvica

Príspevok v téme: rychlovarna kanvica
kuchyna

Dobry vecer,
prednedavnom som kupila rychlovarnu kanvicu. Po odbaleni som si vsimla , ze dost citit umelu hmotu (jasne ved je z nej vyrobena..) tak som niekolkokrat prevarila v nej vodu,nechala som ju len tak aby vetrala, no ten zapach citit este vzdy. mate niekto nejaky napad , co by som s tym mohla zrobit ?
dakujem pekne

nikma

nemohla som dostat lepsi darcek k narodeninam ako rychlovarnu kanvicu. viem, znie to divne. ale ja som sa tak tesila ako mala. u mna su caje na dennom poriadku, od cierneho, cez zeleny po bylinkove, ovocne, no proste vsetky zboznujem. od mamky som dostala tuto kanvicu, co spominate, ze sa da nastavit teplota vody, co je pri vela druhov caju rozdielne. male vianoce to boli pre mna, ked som rozbalila krabicu.

jaroslavica

tamirilka toto co si pisala tak dokaze aj udrzat akoze teplotu po nejaku dobu? aby ta voda nevychladla? lebo take cosi by sa hodilo mojej babine :)

vandula

citruska to je jasné, ja nejdem nikoho presviedčať, že má urobiť tak ako ja. u nás sa veľa čaju nevypije, väčšinou len keď sme doma chorľaví. keby to bolo inak, tak kanvicu rozhodne neruším a uvažovala by som nad tou, čo sa tu spomínala. že si tam vieš nastaviť teplotu. viem, že rôzne čaje sa zalievajú rozličnými teplotami.

citruska

vandula to je vsetko asi vec nazoru, len podla mna pri kavovare nevies nejako si nastavit a odhadnut teplotu aspon teda neviem o tom, zeby sa to dalo, pri kanvici si to vies zariadit, ale tak kazdy preferujeme nieco nove je to uplne normalna vec :)

vandula

doma sme všetci kávičkári a ako sme si kúpili kávovar, tak som zrušila celú kanvicu koľká je. čaj si môžem spraviť aj v kávovari. aspoň jedna vec, ktorej som sa zbavila a nezavadzia mi doma. najbližšie robím poriadok v mixéroch :D

monchitta

tamirilka vedela by si povedať, aký je to typ alebo model? celkom ma to zaujalo a keď ty si spokojná, tak si nechám poradiť.

Lentilka4

anitka30 a to ako funguje? Necha zovriet vodu a oznami ti, ked je vychladnuta na danu teplotu? Alebo ju len ohreje? To je sa mi zda divne, preto sa pytam.

tamirilka

...anitka na toto je to dobra vec...my tiez to mame radi, my mame este aj z ciny taku speci sadu na caje, to je proste nasa salka "kavy"...teda u nas je to ozaj casu...a tiez sme od svokry dostali Sencor takuto kanvicu a dobre je to...to uplne sa nam trafila do vkusu...akoze zvycajne kupuje take darceky, co nejako nevyuzijem, ale toto s kanvicou...to mi sadlo uplne super...

anitka30

remcike mne to piskanie pripomina zase harryho pottera, tam v jednej casti to bolo take strasidelne a vtedy zacal cajnik piskat, cize pre mna je to cosi coby som nechcela, radsej siahnem po kanvici bez nejakych zvukov :D

remcike

Ešte keď som bola malá a chodievali sme ku starkej, vždy sa mi páčilo, keď dala variť vodu na kávu do čajníka. Vždy, keď začal pískať som utekala do kuchyne a pozerala ako z neho ide para a píska na celý dom :D