Aku sedacku?

jajka001_

my čo máme pračku, tak stála nejak do desať tisíc, plnenie spredu, no problem :) klop klop. myslim ze je uplne jedno odkial to plnis. len ked je plnenie spredu, a z nejakeho dovodu to musis zastavit a otvorit, tak ti vela vody vytecie na dlazku :)
ja pri umyvani riadov relaxujem, rozmyslam, umyvacka ma rozculovala lebo nevedela umyt riad tak dobre ako ja :D pre tych par riadov, a zaberie to miesto.

lost

jajaja99, no hej, ja tiez hovorim ze mi ruky neodpadnu (podotykam ze som vyse 6 rokov umyval za styroch ludi), cize to by podla mna bolo OK :)
aspon sa nebudem nudit :D

no dnes je to uz ak robene asi, ze tie veci sa naschval pokazia tesne po zaruke :D

ale 1500eur za pracku, to je deleno dva, to je 750 eur, cize cca 2 eura denne , len za to ze je, teda ak sa pokazi den po zaurke, to by nebolo velmi dobre :D
pri pracke za 300 eur by to mohlo byt OK, ale to je tiez dost extrem,..

jajaja99

lost,z troch tanierov denne ti ruky neodpadnu :)

kamoska ma zhora plnenu bosch a je spokojna. niekto tu vravel ze electrolux ee...ja mam zhora plnenu eletrolux, vlastne vsetky spotrebice mam tej znacky a fachcia ako maju. znama ma spredu plnenu whirpool a po pol roku vypovedala sluzbu. ono asi zavisi aj od toho, ci nahodou nevymaknes akurat menej podareny kusok...si myslim.

lost

Tak ja neviem, ale otazka je:
Da sa prezit bez umyvacky riadu?
na jednu hlavu to je povedzme 3 az 5 tanierov denne, to je minuta. 5 az 10 priborov denne, to je minuta. V priemere jeden hrniec denne, to je minuta.
Cize 180 sekund, povedzme ze 360 sekund, tj 5 minut, pretoze napustit vodu, nakvapkat umyvaci prostriedok, umyt, prelozit na susicku ci ako sa ta vec vola, pockat kym sa to ususi - to sa do toho nerata, a to je cele, ulozit nastpat to treba aj z umyvacky :D
ci mi tychto povedzme (max) 5 minut denne stoji za to obetovat 2/3 miesta z kupelne..
Ja si myslim ze nie, ale tak neviem ze ktore pracky (zhora/spredu) plnene su lepsie :D
Pre mna je dolezite mat dokonalu pracku, lebo chcem mat dokonale ciste oblecenie v prvom rade :) a druhy dolezity fakt je nemar odpor ku kupelke, kedze malo miesta je dost "demotivujuce".

Problem je ze ak sa rozhodnem ci pre prvu, alebo druhu moznost, navrat by bol nemozny, teda jedine ze tie veci (vstavanu pracku, alebo v druhom pripade stojacu pracku a zaroven umyvacku) vyhodim von oknom a kupim znova nove, lebo ked su raz vstavane/stojacie , tak uz to nejde zmenit :)

Cize, je to taka ruleta :)
Ale neviem co sa stane ak padne zelena farba (ta treia)..

lost

WC a kupelka su oddelene chodbou :D
cize to je take nic moc..

Mozno by sa dalo tak, ze by som vyhodil umyvadlo (lebo je dost velke, asi tak 40-50cm do hlbky a 60cm do sirky) a dat tam nieco mensie - len potom by sa tam nezmestila skrina (co je aktualne pod umyvadlom)

bibi123

lost, umyvacka je dobra vec, da sa kupit aj taka mala pre dve osoby, takze ked si sam, tak Ti to uplne staci... investicia sa Ti skoro vrati, usetris cas a aj vodu, takze budes ekologicky:O))) a nechces vyburat priecku medzi kupelnou a zachodom? a dat to tam dostredu?

lost

Mne osobne by pracka v kuchyni neprekazala, teda som sa docital ze HLUCNOST.. tak ale.. mozem prat ked nebudem doma a moze mi to byt jedno :)
Hucat to bude aj v kueplni (ale zase v kuchyni nemam dvere)
Najtazsie je vzdat sa umyvacky riadu :D
No hold, budem musiet umyvat rucne..
(Alebo si kupim papierove taniere :D)

lost

No orgie v kupelni nie, ale vzdy je super ak ma clovek miesto :D
teda, je tam asi miesto tak 80cm umyvadlo-stena a potom stena-zarubna presne 60cm (2cm do zarubne)
tj, ta klasicka 60x40cm by sa tam asi ani nezmestila, alebo aj ano, ale kupelka by vyzerala ako sklad :)
Tak neviem ako, ci bez umyvacky riadu, alebo s nou a potom obetovat kupelku pre pracku.
A na chodbu ci sa nezmesti, no tam ani nie, lebo by bola v ceste (taka stvorcova chodba).. (asi velkosti kupelne).

bibi123

praveze si treba robit vsetko postupne, aby sa to k sebe hodilo, ale kazdy chlap chce mat vsetko rychlo hotove... a uz som Ti vravela, ze si mas v aj tom malcome pytat zlavu????:DDD

bibi123

ved kazda pracka ma plusy a minusy... ja som preferovala vzdy plniacu z vrchu, lebo 2x tyzdenne periem plachty, lebo mi ich vzdy pes oslinta:D a pri vyberani placht z boku musis byt extra sikovny, aby si sa nedotkol podlahy... a do chodby sa Ti nezmesti??? Konieckoncov v kupelni nemusis mat vela miesta, ak tam neplanujes robit orgie:DDDDD