Surne!! - potrebujem schudnut.

consie

A tymto vam chcem povedat, ze sa nemusite oberat o jedla (nanajvys jedla s vysokym obsahom cholesterolu a tuku, ale tym sa ,predpokladam, aj tak vyhybate...), ale praveze dajte svojmu telu ten pohyb. Uvidite, ze sa vam odvdaci. Cize kontrolovanim stravy- plnohodnotnostou a vyvazenostou a pohybom si dozicite nielen fajn pocit a lahkost, odburanie niekolkych gramov tuku, ale aj posobite preventivne voci civilizacnym chorobam typu cukrovka, obezita, rakovina, srdcovo-cievne ochorenia,...
A pokial mate deti, dbajte na to, aby ste aj ich uchranili, pretoze vase navyky sa stavaju ich navykmi a pokial su nespravne, zvysujete im riziko tychto chorob...
Myslim to s vami dobre... ;)

consie

Pri chudnuti dost vela ludi zabuda na pitie. A to vo vyzname vseobecnom, ze treba dodrziavat pitny rezim, ale niektore zeny, ktore si mozno strazia kazdu kaloriu si neuvedomuju, ze aj sladene napoje a dzusy maju vysoky obsah cukru.
Napr.: Na vyrobu 2.5 dl napoja typu Coca-cola by ste potrebovali chemikalie, farbiva, trochu vody a asi 12 kociek cukru. Statisticky kazdy clovek rocne vypije 43 l sladenych napojov, co vychadza 2064 kociek cukru na cloveka rocne. Plus este cukry, ktore prijimame v potrave- celkove zjeme asi 19 lyziciek cukru denne, co rocne vychadza takmer 35kg cukru.
Ja osobne obdivujem nase tela, ze to dokazu spracovat, a ze priberame "tak malo".
A tym nechcem poznacit jedla s obsahom sacharidov/cukrov/skrobov, ale prave tie sladene napoje, ktore nam skodia aj obsahom farbiv a konzervacnych latok.
Takze pozor aj na toto...

consie

A teda; chodte spat skor, aby ste spali aspon 7-8 hodin a rano si privstante a zacvicte si (prip. beh, plavanie, squash,...) potom je dobra striedava sprcha (studena-tepla-studena), pred ranajkami by ste mali vypit aspon 0.5 l vody. (+ medzi jedenim a pitim pol hodinku pauzy) Ranajky si dajte pestre. Nech obsahuju vsetky potrebne ziviny. Medzi ranajkami a obedom znovu aspon 0.5 l vody. K obedu cerstvu zeleninu, ak by ste boli medzi jedlami hladni, urcite to nerieste tycinkou/ keksikom, nezasyti vas to, pretoze to neobsahuje vlakninu, radsej si dajdte jablko/ nieco bohate na vlakninu. Nie som uplne proti sladkostiam, ale ak ste hladni, tak vam ide o zasytenie, nie?
Potom medzi obedom a vecerou znovu aspon 0.5 l vody, vecera nech je lahka no tiez plnohodnotna. Po veceri sa tiez snazte pit, je to dolezite. Ak budete cez den stihat, tak si aj vtedy zacvicte, urcite to nie je na skodu. Pripadne, ak mate deti, chodte aj s nimi na prechadzku, zdvihne im to naladu, odreagujete sa, a budu sa moc lepsie sustredit na ucenie...

consie

Oka, necitala som vsetky vase prispevky, to je sice fakt, ale za tyzden 5kg- to nie!
Je tu viac moznosti: Bud, je vase telo zmenou/ obmedzenim stravy prilis odvodnovane, co pocitite ako pokles hmotnosti, ale v skutocnosti ste prisli len o tekutiny, comu moze nasledovat dehydratacia.
Alebo ak ste znizili prijem energie o viac ako 500Kcal za den, na co vase telo nie je zvyknute, bude brat energiu z inych zdrojov- najcastejsie to byva svalova hmota.
Z tukov obmedzenim prijmu potravy neschudnete, tie su poslednym miestom, kam telo siahne po energiu.
Ak sa chcete zbavovat tukov, tak uplne staci chodit co najcastejsie behat, plavat,... nemusite vobec cvicit cviky na konkretne problematicke partie, pokial sa chcete zbavit tuku z tych miest. Nase telo je tak uzasne zariadene, ze pri fyzickych aktivitach odobera tuky z problematickych miest ako ono uzna za najpotrebnejsie.
Cviecenim konkretnych svalov ich len spevnite a zvacsite, ale tuky to odtial nevytlaci, ak nieco take ocakavate. Cize strava nech nie je jednostranna a pohyb nech je pravidelny. A tak schudnete najzdravsie a najlepsie. A ked budete podla vasho tela na idealnej vahe, tak prestane odburavat, ale hybat sa neprestavajte, aby ste to naspat nepribrali.
Ine ako pohyb vas nespravi dlhodobo stihlou! Keby existovali nejake take prostriedky, myslite, ze by bolo tolko amikov obeznych?

igris

caute kocky,
bola som vyskusat ten ranny spinning na lacno, to sa vraj odburava sadielko :), ooooooch no teda dufam ze sa to nabuduce zlepsi, bolo to dost hroznee, manka to zvladala lepsie :)))

bibiana

ahojte zenusky, ale ste asi nepritomne. samotqa, u mna je to s chudnutim na dlhsiu debatu, ale mam dole 5 kil a dnes, ked som sla otvorit dvere susedovi, co byva oproti v dome a vidime sa v podstate stale, tak najprv zastal, pozera a vravi...ty si nejaka stihlejsia. a hlavne sa vopcham do nohavic som mu povedala:))..tak babusky moje, snad vecer, idem teraz von..papa

samotqa

schudnut za tyzden 5 kg to je vela. aj ked je to mozne, tak to asi nebude mat nejaky dlhodobejsi vysledok. a neviem, ci to bude vobec vidno :) akurat tak na vahe :D

samotqa

Juj ide toooo :))) 2 tyzdne 2-2,5 kg dole. uprava stravy, nie brutalna, trosku cvicenia, viac chodze, lepsi pocit :), rifle sedia lepsie. ide sa dalej :)))

lilianna

čau Bubi, BIBI a všetciLen tak ďalej:) + tyblka, tyblká šťavy+fitko.........
A hor sa do prírody je hezky....