Svrbenie, štípanie, pálenie

Príspevok v téme: Svrbenie, štípanie, pálenie
snehulienka56899

Baby prosím Vás poraďte mi. Asi tak pred mesiacom ma začala dosť štípať pošva aj z vonká aj z vnútra,natierala som sa krémom canesten a zdalo sa že to prešlo. Teraz sa to vrátilo znova a dokonca po sexe ma pošva aj z vnútra štípe a páli. Neviem či to môže byť kondómom, alebo mám nejakú infekciu, už som fakt zúfalá a neviem čo si mám na to kúpiť. Teraz momentálne ani nie som doma a nemôžem zájsť ku gynekologovi čoby ste mi poradili? ďakujeeem:)

amixel

a nemôže to byť zapríčinené liekmi ktoré užívam?totiž mám resp.mala som zápal stredného ucha a teraz slabo počujem tak užívam liek AERIUS a kvapky do uší garasone a do nosa otrivin či to nie sú nejaké vedlajsie úcinky?

cajik

amixel - navsteva gynekologa je NUTNA, nakolko on je jediny ktory vie posudit ci mas mykozu alebo bakterialny zapal a liecit to. masticky ti nepomozu, len ti to zas prejde a vrati sa neskor..

amixel

Aj ja mám podobný problém..už asi druhý deň ma dosť svrbí a štípe pošva..u gynekologa som ešte nebola a veľmi sa ani nechystám mám 16 a pohlavne ešte nežijem čiže myslím že to potrebné nie je..či hej?no neviem ja by som to radšej riešila nejakými mastičkami ale neviem akými tak by som bola rada aby ste mi poradili..dakujem :)

gigi5

Ahojte. ja som asi tak mesiac dozadu dostala zapal mocovych ciest. a infekcia sa mi preniesla aj na pysky, posvu proste vsade. cele mi to zcervenalo, opuchlo a neznesitelne to bolelo. Po uzivani antibiotik na mocove cesty, tieto problemy same ustupili. Dva dni dozadu sa mi vsak vsetko vratilo spat. Cela intimna oblast mi napuchla, male pysky sa mi dvojnasobne zvacsili, posva scervenela, kazdy pohyb mi robi problem a niktore casti mam z dovodu opuchu zodrate do krvi. Gynekologicka mi na to dala mast, vaginalne cipky a aj tabletky. S tym ze je to mykoza. Dufam ze to coskoro ustupi a budem moct normalne fungovat. Pri moceni to bola neznesitelna bolest... teraz je to uz trocha lepsie. Nikomu by som to nepriala. Tolko moja skusenost.

Vveronika

čaute. Mám podobný problem.. s partnerom sme mali prvý krat sex.. Teraz ma štípe všetko vo vnutri a halvne na dotyyk.. Je to normálne,alebo je to začiatok nejakej choroby alebo infekcie?

Nissa

Ahoj. Moze to byt aj kondomom ale pokial si v minulosti nemala ziadne reakcie tak pochybujem ;) niektore kondomi hlavne tie lacnejsie su vlhcene lacnym lubrikantom a je dost mozne ze to u teba sposobilo neprijemnu reakciu. Ja si vsak myslim ze ide o vaginalnu mykozu a urcite by si mala v blizkej dobe zajst ku gynekologovi aby ti zobral ster a presne urcil diagnozu. Zatial nos iba volnejsie oblecenie a bavlnene nohavičky najlepsie NIE tanga a neprehanat to s hygienou ale ani nezanedbavat. Odporucam kupit si nejaky gel na intimnu hygienu a nepouzivat bezne sprchove gely a mydla v intimnych partiach.